A hosszabbítás döntött Érsekújváron

• 2017.08.22. 21:03
Együttesünk előbb kétgólos hátrányból állt fel, majd meg is fordította a mérkőzést, a végén mégis a hazaiak örülhettek: a hosszabbításban dőlt el a Visegrád Kupa második mérkőzése.

Druga, Bachúrik, Hronsky, Kúdelová
Kovac (Pavlas) - Dudas, Prapavessis, Novotny, Kuchkin, Raenko - Salija, Kovacevic, Cetkovsky, Dubinin, Varga - Plasil, Chovan, Tibensky, Rehák, Zboril - Siska, Simek, Dubec, Simun, Fábry
Rajna (Kornakker) - Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Music, LoVecchio - Harty, Vidmar, Luttinen, Latendresse, Gilbert - Szirányi, Stipsicz, Szabó K., Erdély, Vincze - Szabó D., Kocsis, Reisz, Sárpátki
Gólszerzők: Novotny, Dudas, Cetkovsky, Kovacevic ill. Szabó K., Gilbert, Stipsicz
Kiállítások: 10 ill. 20 perc

Az Érsekújvár ellen folytatta a Fehérvár AV19 együttese a Visegrád Kupa küzdelmeit. A felvidéki csapat otthonában, ahova szép számú szurkoló kísérte el Kógeréket, magabiztosan kezdett a fehérvári együttes, majd előnybe is kerültek Benoit Laporte tanítványai, de nem sikerült kihasználni a fórt. A tizedik percben a hazaiak egy védelmi hibát kihasználva ugrottak ki, Novotny pedig megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek (1-0). A következő percek a kiállítások jegyében teltek, ebből pedig az Érsekújvár jött ki jobban, a hazaiak ütőin vándorolt a korong. Egy öt a három elleni szituációból újabb gól született, a magyar válogatott Jesse Dudás volt eredményes (2-0). Nem volt vége a büntetések sorának, ám a hátrányból megszületett csapatunk első gólja, Szabó Krisztián pattintott lövése vágódott a hálóba (2-1). A harmad végén feljavult együttesünk játéka, a Latendresse-Gilbert-Luttinen-Jyrkkiö-Stipsicz sor szorította be a vendéglátókat a kapujuk elé, majd a fiatal magyar védő kékvonalas lövése után a palánkról visszavágódó korongot Gilbert értékesítette (2-2).

A gól nélküli második harmad kiegyenlített játékot hozott a mezőnyben, bár továbbra is a fehérvári kiállítások voltak jellemzőek. A játék egyre több keménységet és ütközést hozott magával, helyzetek pedig mindkét oldalon adódtak. A harmad közepén Gilbert került szólóba, de elhibázta, majd újabb két gólszerzési lehetőség adódott együttesünk előtt, mindkétszer közel jártunk a vezetéshez. A hazaiak öt a négy ellen ugyan a fehérvári kapu előtt tartották a korongot, veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A harmad vége fehérvári előnnyel zárult.

Bár az áthúzódó kiállításból nem sikerült vezetést szerezni, továbbra is a vendégek voltak aktívabbak a kapu előtt a jó tempójú, látványos jégkorongot hozó harmadik harmad elején. Ennek a 44. percben meg is lett az eredménye, Stipsicz Bence egy távoli lövéssel lepte meg a hazai kapust (3-2). Újabb kiállítás következett vendégoldalon, ezt a fórt pedig magabiztosan használták ki a hazaiak, Rajna előtt jól takartak az érsekújvári támadók, Cetkovsky pedig nem hibázott (3-3). A harmad hátralévő részében mindkét csapatnak adódott lehetősége a gólszerzésre, de maradt a döntetlen, így jöhetett az öt perc három a három elleni hosszabbítás.

A hirtelenhalál első percében csapatunk birtokolta a korongot, a végén azonban a hazaiak örülhettek, 1 perc 37 másodperccel a hosszabbítás kezdete után Kovacevic döntötte el a mérkőzést.