A hosszabbítás döntött

• 2019.09.21. 20:02
A Hydro Fehérvár AV19 újabb győzelmet könyvelhet el hazai jégen, ezúttal hosszabbításban múlták felül a Dornbirn Bulldogs gárdáját.

OFNER, PIRAGIC, ZGONC, MUZSIK
Ouzas (Gyenes) - Campbell, Stipsicz, Sille, Yogan, Kuralt - Harty, Szabo, Koger, Timmins, Lehtonen - Caruso, Tikkanen, Erdely, Sarauer, Szita - Bussenius, Szabo, Reisz, Szabo
Rinne (Tschrepitsch) - Magnan, Subban, Hansen, Tamminen, Rapuzzi - Vainonen, Gartner, Romig, Trupp, Liss - Kauppila, Egger, Pöschmann, Häußle, Macierzynski - Schwinger, Fröwis, Antonitsch
Gólszerzők: Sarauer, Caruso, Yogan ill. Trupp, Häußle
Kiállítások: 4 ill. 0

Nekiesett a hazaiaknak a Dornbirn Bulldogs a szombati találkozó első perceiben, Ouzasnak akadt több dolga az első percekben, majd magára talált a Hydro Fehérvár AV19, Caruso távoli bombájába Harty élt bele a kapu előtt, de Rinne a helyén volt. A harmad közepére változott a játék képe, egyre többször veszélyeztettek a fehérvári támadók, szorosabbá vált Stipsiczék védekezése, jól szűrték a vendégek támadásait. Érett a fehérvári találat, Szita indult meg a jobb oldalon majd egy kapu előtti passzjáték végén Reisz lövését követően Rinne hárított hatalmasat, majd Yogan ziccere maradt ki. Hiába nyomott csapatunk, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a harmad vége előtt három perccel egy eladott korongból vezetést szerzett a Dornbirn, Evan Trupp lőtte ki a jobb felsőt (0-1). Felpörögtek a gól után a Bulldogok, de a másik oldalon is akadtak helyzetek, Harty lövése jött vissza a palánkról, Sille pedig jól ért bele a pakkba, ám Rinne parádés mozdulattal megakadályozta az egyenlítést.

Kiegyenlített játékkal indult a középső etap, majd Timmins került helyzetbe, de nem sikerült az egyenlítés. Hiába alakított ki újra helyzeteket a csapat, gól a másik oldalon született: Schwinger átadásába Stefan Häußle tette bele az ütőjét és a pakk a bal felsőbe vágódott (0-2). Nem csökkent a lendület egyik oldalon sem az újabb találat után, Kóger állította meg az egyik vendégtámadót, így előnyben jöhetett a voralbergi gárda. A fórban jól védekezett csapatunk, így nem tudta tovább növelni az előnyt Jussi Tupamäki együttese. Kiegészült a gárda, Szita indult ismét, majd Erdély szerezhette volna meg a mérkőzés első fehérvári gólját, de Rinne lehúzta a rolót. Szabó Krisztián mehetett szólóban négy perccel a harmad vége előtt, de ezúttal sem lendültek gólra a kezek a lelátón, majd a játékrész végén Yogan kínálta meg a finn hálóőrt, de a lefújásig maradt a 0-2.

Nem engedte ki a vezetést a kezéből a Dornbirn a záró etap elején sem, de nem maradt adós lövéssel a Hydro Fehérvár AV19, Stipsicz, majd Szabó Dániel bombázott a kékről, de kimaradt.  Szabó Bence kiállításával folytatódott a mérkőzés, a hátrányban Sarauer iramodott meg a bal oldalon, de ismét Rinne volt a végállomás. A fór hátralévő részében nem tudott felülkerekedni ellenfelén a Dornbirn, egyenlő létszámnál pedig a büntetőpadról visszatérő Szabó Bence, valamint Stipsicz és Reisz támadhattak három az egy ellen, de hiába a kijátszott helyzet, gól nem született. A harmadik harmad közepén aztán megtört a jég és megszületett csapatunk első találata, Andrew Sarauer cselezett a kapu előtt és közelről át is juttatta a pakkot a gólvonalon (1-2). Nem állt le a csapat, ahogy teltek a percek, egyre inkább a fehérváriak akarata érvényesült, ez pedig újabb gólt eredményezett, Mike Caruso kékvonalas bombája pattant meg egy hazai ütőn és védhetetlenül a hálóba vágódott (2-2). Nyílt sisakos küzdelem folyt a jégen az utolsó percekben, villantak a támadók mindkét oldalon, a vendégeknél Hansen, míg fehérvári részről Yogan próbálkozása dönthette volna el a három pont sorsát. A végén Lehtonen ütőjében is ott volt a fehérváriak harmadik találata, de a lefújásig nem született újabb gól, így jöhetett a hosszabbítás.

Három a háromban is Rinne kapuja előtt ment a játék, az extra pontról pedig villámgyorsan döntöttek a csapatok, Kuralt vette észre jó ütemben a jobbról érkező Andrew Yogant, aki nem is hibázta el a ziccert (3-2).