A Fehérvár AV19 nyerte az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornát

• 2018.09.02. 22:34
Csapatunk 4-3-as győzelemmel 2016 után újra tornagyőzelmet ünnepelhetett.

Nem sokat teketóriázott a Medvescak Zagreb az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntőjében, egy védelmi hibát kihasználva Olden révén már a 2. percben megszerezték a vezetést (0-1). Maradt a horvát mezőnyfölény a gól után is, Manavian tesztelte Carruthot, ám hálóőrünk ezúttal helyén volt. A következő nagy helyzetre már a másik oldalon került sor, Tikkanen-Koskiranta volt a korong útja, ám Rosandic védett. A 7. percben aztán előnybe kerültek a vendégek, Harty szabálytalankodott, és bár végig bent tudta tartania pakkot a Zágráb csapatunk kapuja előtt, nem született gól. A harmad közepén a Fehérvár AV19 támadhatott emberelőnyben, és bár Kuralt előtt ott volt a gólszerzés lehetősége, nem tudott élni vele. 7 másodpercig kettős előnyben támadhattak Luttinenék, ebből még nem, ám a szimpla előnyből már összejött az egyenlítés. Rosandic többször is védett a találat előtt, azonban egy kipattanót Anze Kuralt a hálóba vágott (1-1). Két perccel később újra nyílt a büntetőpad ajtaja, előbb Aviani szabálytalankodott, majd Szita és Puskarich kerültek összetűzésbe, ám így is fehérvári előnnyel folytatódott a találkozó. A fórban átvette a vezetést a hazai gárda, újabb finn összjáték után Tero Koskiranta nyúlt bele jól Tikkanen passzába a kapu előtt (2-1). A játékrész hátralévő részében csapatunk irányította a játékot, a lefújás előtt még Szabó Dániel próbálkozhatott, de maradt az egygólos hazai vezetés.

A középső etapot Luttinen helyzete nyitotta, majd Kuralt próbálkozhatott, végül pedig Szita lövése akadt el Rosandicban. Reiszt akadályozták, így Hardy mehetett a büntetőpadra, de továbbra is maradt az egy közötte. Szabó Dániel iramodott meg a kiegészülés után, de nem járt sikereel, majd Sofron passzolt Sárpátkinak, aki megkerülte a kaput, Erdély Csanád elé tálalt, a fiatal támadó pedig az üres kapuba vágta a pakkot (3-1).  Közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő csapatunk a hétvégén, most sem volt ez másképp, sorra dolgozták ki a helyzeteket Reiszék. A harmad közepén újabb fehérvári előny következett, miután elcserélte magát a vendég együttes, ám Kóger is szabálytalankodott, így négy a négy ellen folyt a játék.  Két újabb kiállítás következett, négy a négy ellen pedig újabb gólt szerzett a Fehérvár, Szabó Dániel tálalt mesterien Kóger Dániel elé, aki a kapu előtt cselezett és juttatta át a korongot a gólvonalon (4-1).

A záró játékrész első perceiben oda-vissza játékot láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, majd magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek, majd Perkovich ütközött Caruth-tal, ezt Harty torolta meg, ám a találkozó fehérvári előnyel folytatódott. A kapu torkában Szabó Bence lőhetett tisztán, ám Rosandic bravúrral hárított. Már egyenlő létszámnál Carruthnak akadt több dolga, aztán 8 perccel a vége előtt Manavian ütközött Koskirantával a sarokban, így jöhetett az újabb fehérvár létszámfölény, de maradt a 4-1. 6 perccel a vége előtt aztán egy beadást Samuels-Thomas értékesített (4-2), az ünneplés helyett azonban Ládayval mérte össze erejét, aminek eredményeképp mindketten idő előtt mehettek zuhanyozni. Vendégelőny következhetett tehát, előbb Olden lövését hárította Carruth, majd Manavian bombája landolt a lepkésben. Már egyenlő létszámnál is beszorította csapatunkat a Zágráb, majd Luttinen is kétperces kiállítást kapott. Gól azonban nem ekkor, hanem 4 másodperccel a vége előtt született, Antonin Manavian talált be (4-3).

A Fehérvár AV19 2016 után újra megnyerte az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornát, melyen a legjobb csatárnak Hári Jánost, a legjobb hátvédnek, Kyle Hardyt, a legjobb kapusnak Mac Carruthot, míg a legjobb fiatalnak Stipsicz Bencét választották. Csapatunk legközelebb a MAC Újbuda ellen lép jégre szeptember 9-én, a Tüskecsarnokban.