A drezdai torna döntőjében a Fehérvár AV19

• 2018.08.25. 19:31

A DEL-ben érdekelt Krefeld Pingunie ellen, büntetőkkel megszerzett győzelemmel nyitott a Müller’s Fanshop Cupon.

Patrick Altmann, Micha Apel, Marcus Höfer, John-Darren Ludan
Klein (Patzold) - Hofland, Trettenes, Ewanyk, Berglund, Costello, Bettauer, Kabanov, Miller, Seifert, Hansosn, Lafebvre, Trivellato, Caron, Riefers, Saponri, Noonan, Grygiel, Keussen
Carruth (Kornakker) - Glenn, Szabó B., Luttinen, Koskiranta, Kuralt, Harty, Szabó D., Sárpátki, Hári, Phillips, Tikkanen, Stipsicz, Kóger, Erdély, Sofron, Láday, Szita, Reisz, Szabó K.
Gólszerzők: Saponari (2), Costello illetve Koskiranta, Luttinen, Phillips, Hári
Kiállítások: 26 illetve 24 perc

Kiegyenlített játékkal kezdődött, majd enyhe német mezőnyfölénnyel folytatódott a Fehérvár AV19 első mérkőzése a drezdai Müller’s Fanshop Cupon. Bár többet birtokolta a korongot a Krefeld az első percekben, Carruthnak csak távoli próbálkozásokat kellett hárítania, a negyedik percben pedig Bettauer kiállítása után máris előnybe került a kék-fehér alakulat, előbb Sárpátki lőhetett tisztán középről, majd újra a fiatal magyar támadó lövését kellett védenie a németek kapusának. Több lehetőség már nem adódott a fórban csapatunk előtt, a kiegészülés után pedig már újra Carruth kapuja előtt folyt a játék, ám maradt a döntetlen. A harmad közepén aztán megszületett a mérkőzés első találata: Kuralt szerzett harcosan korongot a palánk mellett, átadását pedig Tero Koskiranta vágta a hálóba (0-1). A vezetés birtokában fokozta a tempót Hannu Järvenpää együttese, majd 6 perccel a dudaszó előtt újra öt a négy ellen támadhattak a kék-fehérek, miután Spitznert látták szabálytalannak a játékvezetők. Jól forgattak a vendégek a fórban, ám sem Hári lövéséből, sem pedig Kóger egyéni akciójából nem született találat. Egy szépen kijátszott akció után a játékvezetők a videobírót vették igénybe: Sofron lövése Klein alatt a kapuvasról vágódott ki. A harmad fehérvári helyzettel zárult, Hári és Phillips indulhattak el kettő az egy ellen, de nem sikerült gólra váltani a támadást.

Újra a Fehérvár AV19 kapuja előtt folyt a játék a második játékrész elején, Sárpátkiék kontrákkal akartak kitörni, ám a sötétmezesek jól szűrték a támadásokat a semleges harmadban. Végül a 23. percben Erdély korcsolyázott a kapu elé, egy kékvonalas lövés után a kipattanót azonban nem sikerült a kapuba juttatnia. Következett a mérkőzés első német előnye, ráadásul öt a három elleni szituáció, miután előbb Szabó Bence, majd Láday szabálytalankodott. Jól védekezett a hátrányos egység, ám nagy nyomást helyezett a kapura a Krefeld, végül pedig Saponari lőtt takarásból és egyenlített (1-1), majd szimpla előnyben a vezetést is átvették a németek, Costello maradt egyedül a bal oldalon Carruthtal szemben és nem is hibázott (2-1). Újabb kiállítás következett, ezúttal Luttinennek kellett kiülnie, de ebből az előnyből nem született gól. A kiegészülés után előbb Kóger próbálkozhatott éles szögből, majd Glenn távoli lövését kellett hárítania Kleinnek, de maradt az egygólos német előny. 6 perccel a vége előtt Reiszt ütközték le a sarokban, így újra öt a négy ellen támadhattak Glennék. Hiába sikerült végig bent tartani a korongot a Krefeld kapuja előtt, maradt a 2-1, ám a kiegészülés után máris lehetőséghez jutott a magyar EBEL-alakulat, újabb hazai játékos kapott kétperces büntetést. A fórban előbb Hári lövése csattant a vason, majd Phillips passzolt a kapu elé Sárpátkihoz, de nem sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon. Elcserélte magát csapatunk az előny felénél, így négy a négy ellen folytatódott a játék, majd egy percig öt a négy ellen támadhatott a hazai gárda, de sem előnyben, sem egyenlő létszámnál nem akadt dolga Carruthnak.

A záró etap krefeldi kapuvassal indult, aztán tovább növelte előnyét a német együttes, egy felpattanó korongot nem sikerült kijuttatni a kapu előteréből, ami Saponari elé került, aki nem is hibázott (3-1). Beszorult csapatunk a kapu elé a következő percekben, ám nagyobb izgalmakat szolgáltatott Szabó Bence és Ewanyk ökölpárbaja, ami után előnybe került a fehérvári gárda. Ebben a fórban már rezzent a krefeldi háló, Kuralt kapu mögötti passzát Arttu Luttinen lőtte mértani pontossággal a jobb felsőbe (3-2). Mentek előre az egyenlítésért a vendégek, ami egy Hári-Phillips összjáték után össze is jött csapatunknak, a Fehérvár AV19 új igazolása közelről talált a hálóba (3-3). Kuralt szabálytalankodott a gól után, ám alig egy perccel később Caron ütközött szabálytalanul a palánk mellett, így megint egyenlő létszám mellett folyt a játék. Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, de mivel a rendes játékidőben nem született döntés, a torna szabályai szerint büntetők következtek.

Az első körben Trettenes betalált, ám Luttinen kihagyta, a második párosból azonban csak Hári volt eredményes. Az utolsó körben mind Saponari, mind pedig Sofron betalált, így jöhetett a hirtelenhalál, amelyben Hári magabiztosan értékesítette a büntetőt, a másik oldalon viszont Hanson rávezetését védte Carruth, így eldőlt, hogy a Fehérvár AV19 kerül a Müller’s Fanshop Cup döntőjébe, ahol a Fischtown Pinguins Bremerhaven együttesével játszik majd, 17:30-tól.