A Bolzano bizonyult jobbnak

• 2021.02.23. 23:50

Csapatunk kétszer is egyenlített a Bolzano otthonában, ám végül a hazaiak örülhettek.

PIRAGIC, TRILAR, BASSO, PARDATSCHER
Irving (Fazio) - Stollery, Plastino, Frank, Findlay, Gazley - Robertson, Di Perna, Halmo, Bernard, Miceli - Fournier, Tauferer, Giliati, Pitschieler, Insam - Pietroniro, Frigo, Glück, Quinz
Janus (Kornakker) - Stipsicz, Campbell, Kuralt, Hari, Hargrove - Caruso, Horvath, Erdely, Bartalis, Petan - Szabo, Geiger, Kahkonen, Sarauer, Sarpatki - Szabo, Mihaly, Lahti, Szita
Gólszerzők: Halmo, Halmo, Halmo, Frigo ill. Hargrove, Erdely, Hari
Kiállítások: 6 ill. 8

Hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, Janusnak akadt több dolga a kezdő bedobás után, védekezére kényszerült együttesünk. A nyomás a 6. percre érett góllá, Michael Halmo több Janus-védé után középről talált be (1-0). A gól után felélénkül a mieink játéka, Bartalis tette be középre Petannak, de Irving védett. A harmad közepén fehérvári előny következett, a fórban végig nyomás alatt tudta tartani a hazai kaput csapatunk, ám hiába az ígéretesebbnél ígéretesebb próbálkozások, betalálni nem sikerült. Mihály ütötte ki a korongot, de öt a négy ellen nem talált fogást a védelmen a dél-tiroli együttes. Tovább javult a vendégek játéka a következőkben, 5 perccel a harmad vége előtt pedig már a háló is rezzent Irving mögött, egy buli után Colton Hargrove pontos lövése jutott a bal felsőbe (1-1). A játékrész végén ismét hazai ütőkön járt  a pakk, de a hátsó alakzat jól zárt. Szabó Benceét látták szabálytalannak a játékvezetők a lefújás előtt, így a középső etap bolzanoi előnnyel kezdődött.

Gyorsan ki is használta a fórt a Bolzano, Michael Halmo korcsolyázott keresztbe a kapu előtt és közelről talált be (2-1). Már egyenlő létszámnál Irvingnek akadt több dolga, egyre többet veszélyeztettek a mieink, végül Bartalis kapu mögül visszatett passza után Erdély Csanád saját kipattanójával egyenlített (2-2). Gyorsan válaszolt a Bolzano, Halmo mehetett szólóban, Geiger és Petan szabálytalanul állították meg, így büntető következett, amivel a hazaiak támadója saját maga és csapata harmadik találatát szerezte (3-2). A harmad közepén oda-vissza játék zajlott, érett a következő találat, ezt végül a hazaiak szerezték meg, Luca Frigo lőtte ki a bal felsőt (4-2). A Bolzano akarata érvényesült a harmad hátralévő részében, főleg Janus kapuja előtt zajlott a játék, de több gól már nem született.

Kiváló tempóban folytatódott a mérkőzés a záró 20 percben, míg a hazaiak inkább a támadásokban, csapatunk a védelemben jeleskedett. A 45. percben nyílt a büntetőpad ajtaja, Pietronironak kellett kiülnie, öt a négy ellen pedig be is talált a magyar ICE-csapat, Hári János távolról lőtte ki a jobb felsőt (4-3). A harmad közepén Petan 2+2 perces kiállítása után a Bolzano támadhatott előnyben, a legnagyobb helyzetek azonban a másik oldalon akadtak, előbb Hargrove, majd Erdély ugrott ki, a következő korongszerzés után pedig Szita közelije csak az oldalhálót találta el. A kiegészülés után nagy lehetőséget kapott csapatunk az egyenlítésre, Frigo állította meg szabálytalanul Campbellt, de nem sikerült élni a lehetőséggel. A végére Janus is lekorcsolyázott, hiába, a hazaiak jól védekeztek, így otthon tartották a három pontot.