A Bécs jutott az elődöntőbe

• 2021.03.20. 16:47

A Hydro Fehérvár AV19 hatgólos vereséget szenvedett a rájátszás negyedik mérkőzésén.

ICE / Rájátszás -
2021.03.19 Péntek / 18:30
0:6
(0:3, 0:0, 0:3)
spusu Vienna Capitals
HRONSKY, ZRNIC, DURMIS, HRIBAR
Kornakker (Janus) - Stipsicz, Campbell, Erdely, Hari, Kuralt - Caruso, Horvath, Kahkonen, Bartalis, Petan - Geiger, Szabo, Hargrove, Sarauer, Lahti - Mihaly, Sarpatki, Szita
Starkbaum (Wraneschitz) - Wall, Lakos, Besse, Nissner, Loney - Johnson, Gauthier Leduc, Archibald, Wukovits, Hartl - Piff, Fischer, Bauer, Vause, Rotter - Hackl, Artner, Richter, Großlercher, Kittinger
Gólszerzők: ill. Loney, Besse, Hartl, Archibald, Loney, Lakos
Kiállítások: 16 ill. 6

A vendégek kezdték jobban a találkozót, azonban Starkbaumnak is akadt dolga a mérkőzés elején. A vezetést a bécsiek szerezték meg, Wall látta meg Ty Loney-t, aki nem is hibázott (0-1). A következőkben is maradt a korong a vendégek ütőin, majd a harmad közepén egy távoli korongba Besse ért bele jól a kapu előtt, megduplázva ezzel csapata előnyét (0-2). A 15. percben Geigert látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórt pedig könyörtelenül gólra is váltotta a sárgamezes együttes, ezúttal Nikolaus Hartl volt eredményes (0-3). A gól után kapust cserélt együttesünk, Kornakker Dániel állt a vasak közé. A dudaszó előtt előbb Petant, majd Carusot látták szabálytalannak a játékvezetők, hátvédünk 2+2 perces kiállítást kapott, de gól nem esett.

Az áthúzódó kisbüntetés alatt jól forgatott a Bécs, de ezúttal nem született találat. A kiegészülést követően is csapatunk harmadában folyt a játék, előbb Richter, majd Archibald próbálkozását hárította Kornakker. A harmad közepén ezúttal a fehérváriak jöhettek előnyben, Grosslercher és Sarauer ökölcsatája után Háriék támadtak öt a négy ellen, sikertelenül. Bartalis ütközése után fordult a kocka, Stipsicz lőhetett tisztán a hátrányban, de kimaradt, ahogy a bécsi próbálkozások is a másik oldalon. A játékrész Kuralt helyzetével zárult.

Mindössze 48 másodperccel a korongbedobás után továb növelte előnyét a Vienna Capitals, Darren Archibald távoli lövése akadt be (0-4). Hárinak kellett kiülnie, majd Mihály ütközött szabálytalanul, az első előnyben még nem, de a másodikban már betaláltak a bécsiek, ismét Archibald volt eredményes (0-5). Alaposan visszavettek az osztrákok a hátralévő időben, fogyott az idő, csapatunk azonban hajtott a becsületgólért, hiába. A végére maradt még egy bécsi gól, Philippe Lakos vágott be egy kipattanót (0-6). Az osztrákok győzelmével eldőlt, hogy csapatunk számára véget ért az idei szezon, és a Vienna Capitals jutott az elődöntőbe.