A 300. győzelem

• 2020.01.14. 23:50
A Hydro Fehérvár AV19 3-2-es győzelmével megszerezte 300. győzelmét az Erste Bank Eishockey Ligában.

2020.01.14 Kedd / 19:15
3:2
(2:0, 0:2, 1:0)
Nézőszám: 2 492
EC-KAC
SMETANA, PIRAGIC, HRIBAR, GATOL
Kornakker (Ouzas) - Szabo, Campbell, Sarpatki, Timmins, Kuralt - Stipsicz, Tikkanen, Koger, Girard, Szita - Busenius, Kaijomaa, Yogan, Sarauer, Erdely - Szabo, Reisz, Mihaly
EC-KAC
Madlener (Vorauer) - Harand, Schumnig, Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger - Comrie, Fischer, Neal, Koch, Obersteiner - Hansson, Unterweger, Richter, Haudum, Kozek - Strong, Kraus, Geier, Liivik, Geier
Gólszerzők: Timmins, Yogan, Sarauer ill. Ganahl, Kozek
Kiállítások: 19 ill. 13

Fehérvári támadásokkal kezdődött csapatunk Klagenfurt elleni mérkőzése. Campbell kipattanója után Szabó Krisztián kínálta meg Madlenert, akkor még nem, ám a 3. percben Szabó Bence lopott korongot a klagenfurti kapunál, középre tett korongját Scott Timmins vágta a hálóba (1-0). A továbbiakban is csapatunk akarata érvényesült, majd Campbellnek színészkedésért, Haudumnak pedig bottal akasztásért kellett kiülnie, ám nem született újabb találat. Stipsicz próbálkozott többször a kékről, de Madlener ezúttal a helyén volt. A játékrész közepén előnybe került csapatunk, Kozek kiállítása alatt a fórban gyorsan be is talált a vendéglátó, Andrew Yogan lőtt tisztán és nem is hibázott (2-0). A kiegészülés után fordult a kocka, Kaijomaa-nak kellett kiülnie, de vendégek nem tudtak betalálni öt a négy ellen. A harmad végén egy kapu előtti kavarodás után a videobírót hívták segítségül a játékvezetők, ám végül úgy ítélték, a korong nem jutott át a gólvonalon.

A középső harmad kezdetén előnyhöz jutott a Klagenfurt, ám előtte még ismét a videobíró került főszerepbe, egy helyzetet követően a Rekordbajnok kérésére videóztak a játékvezetők. A fórban Reisz és Obersteiner akaszkodtak össze a palánk mellett, így mindketten a büntetőpadra kerültek, de maradt a kétgólos különbség. A harmad közepére kiegyenlítődött a játék képe, és meg is született a Klagenfurt első találata, egy védelmi hibát kihasználva Manuel Ganahl mattolta Kornakkert (2-1). Mihályt látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban jól védekezett a fehérvári együttes, ám a kiegészülés előtt Koch látta meg Andrew Kozeket, aki a kapuba bombázott (2-2). Egyre jobban felpörgött a Klagenfurt, Kornakker kapuja előtt folyt a játék, egy helyzetet követően pedig Girard és Haudum ökölpárbaja után nyílt a büntetőpad ajtaja, majd Erdélyt látták szabálytalannak a játékvezetők. Jól működött a védelem a hátrányban, így a lefújásig nem született újabb gól.

A záró etap kezdetén emberelőnybe került együttesünk, azonban hiába forgattak jól Kógerék a vendégek kapujánál, nem sikerült betalálni. Öt az ötben kiegyenlített játék folyt a jégen, mindkét oldalon voltak minőségi helyzetek, azonban végül egy pillanatnyi klagenfurti megingást kihasználva a Yogan-Sarauer-Erdély trió iramodhatott meg, végül Andrew Sarauer helyezett a kapuba (3-2). Ismét tempót váltottak a piros-fehérek a gól után, Szabó Krisztián ütközött a palánk mellett szabálytalanul, de az első helyzetet Madlenernek kellett védenia, Sarauer mehetett szólóban, de a vendégek kapusa ezúttal hárítani tudott. Az előny hátralévő részében távoli lövésekkel próbálkoztak a karintiaiak, de nem sikerült az egyenlítés. Kóger és Girard veszélyeztetett többször a kiegészülés után, előbbi lövése azonban a vason csattant. A végére lehozta kapusát Petri Matikainen, ám jól állta a sarat a védelem, így a Hydro Fehérvár AV19 itthon tartotta a három pontot és megszerezte 300. győzelmét az Erste Bank Eishockey Ligában.