Visszavágott a Linz

• 2016.12.26. 20:17
A Linz visszavágott csapatunknak a decemberi vereségért, hiába alakított ki helyzeteket együttesünk az első és a második harmadban, a végén hazaiak örülhettek.

Gamper, Nikolic, Kontschieder, Sparer
Ouzas (Janny ) - Lukas , Dorion , Moderer , Lukas , Franz - Piche , D'Aversa , Spannring , Oberkofler , Loik - Altmann , Palin , Broda , Potulny , Hofer - Kirchschläger , Mayrhauser , Lebler , McLean , DaSilva
Hetenyi (Lemay ) - Schiestel , Manavian , Koger , Kocsis , Sofron - Sziranyi , Szabo , Erdely , Sarauer , Bodo - Vernace , Owens , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki - Orban , Vas , Beauregard
Gólszerzők: Lukas, Broda, Potulny, Lebler ill. Vernace
Kiállítások: 6 ill. 4

Gyors fehérvári támadásokkal indult a mérkőzés, amelynek köszönhetően a 39. másodpercében már 0-1 állt az eredményjelzőn, miután Erdély Vernace-hez passzolt, aki egy kékvonalas bombával megszerezte a vezetést (0-1). A következő percekben szintén csapatunk volt aktívabb, a linzi támadásokat pedig jól szűrte védelmünk a kék vonalnál. Nem is sikerült veszélyeztetnie DaSilváéknak a harmad közepéig, majd újabb fehérvári támadások következtek. Bár Lebler többször is távolról próbálkozott, Lemay magabiztosan hárított. Beszorította ellenfelét csapatunk, Manavian kékvonalas bombája pedig majdnem utat talált a kapuba. Ezekben a pillanatokban Ouzas tartotta életben a linzi reményeket. Kóger fordult be a kapu elé, de a hazaiak kapusa az ő lövését is hárította. Másfél perccel a vége előtt Sofron indulhatott szólóban, de csak a vasat találta el. A harmad végéig maradt a fehérvári fölény, így egygólos vezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Fehérvári helyzettel indult a középső játékrész, ám Ouzas bravúrral hárított. A 24. Percben D’Aversa akadályozta Manaviant, így jöhetett az első fehérvári előny. Előbb  Vernace próbálkozott egy távoli lövéssel, majd Manavian passzolt Sofron elé. Még mindig előnyben újra Sofron próbálkozhatott, és Manavian kékvonalasát is védenie kellett a hazaiak kapusának. Kiegészült a Linz, de Mayrhauser szólóján kívül nem sikerült veszélyeztetni Lemay kapuját. A 28. percben Oberkofler ütközte le Sarauert a palánk mellett, Erdély pedig társát ment megvédeni, így mindketten két percet kaptak. Négy a négy ellen tudott először veszélyeztetni a Linz, ebből pedig gól is született, Lukas értékesített egy kipattanót (1-1). A gól után sem változott a játék képe, percekre beszorította ellenfelét csapatunk, ám sem Szirányinak, sem Beauregardnak, sem pedig Manaviannak nem sikerült újabb gólt szereznie. Nem úgy a másik oldalon, Hofer és Broda indulhatott kettő az egy ellen három perccel a harmad vége előtt, utóbbi pedig a hosszú felsőbe lőtt (2-1). Bár a kapu elmozdult és a bírók percekig videózták a gólt, végül érvényesnek ítélték a találatot. A gól után felpörögtek a hazaiak, sorra záporoztak a lövések Lemay kapujára. Fél perccel a dudaszó előtt Chris Bodo iramodott meg a jobb oldalon, ám Palin szabálytalanul állította meg, így másodszorra is előnybe került csapatunk.

Az áthúzódó kiállítás alatt nem sikerült nyomást gyakorolni Ouzas kapujára, majd már egyenlő létszámnál folytatódott a sok fehérvári helyzetet eredményező játék. A Linz gyors kontrákkal próbálkozott, majd percekre átvette a játék irányítását kevés lehetőséget hagyva ezzel együttesünknek az egyenlítésre. A harmad közepén oda-vissza játék zajlott, kevés kapura lövéssel. 5 és fél perccel a vége előtt újabb gólt szereztek a hazaiak, Hofer lövését még védte Lemay, ám a kipattanót Potulny már a kapuba vágta (3-1). Egy perccel később tovább növelte előnyét a Linz, DaSilva passzolt a kapu előtt üresen álló Lebler elé, aki nem is hibázott (4-1). A hátralévő időben jól tartotta a korongot házigazda, így otthon tartották a három pontot a Linz, és visszavágott a december eleji vereségért.