Visszavágott a Bécs

• 2016.11.20. 20:06

Bár óriásit küzdött, két harmadon keresztül jól játszott és két góllal is vezetett, 3-2-es vereséget szenvedett a Fehérvár AV19 a Vienna Capitals ellen. A bécsiek a második harmad végén kevesebb, mint két perc alatt egyenlítettek, majd a záró játékrészben a győzelmet jelentő találatot is megszerezték.

2016.11.20 Vasárnap / 17:30
2:3
(0:0, 2:2, 0:1)
Nézőszám: 3 129
spusu Vienna Capitals
GRUBER, NIKOLIC, ETTLMAYR, NAGY
Hetenyi (Rajna ) - Sziranyi , Szabo , Sarpatki , Vas , Bodo - Owens , Manavian , Koger , Sarauer , Sofron - Szaller , Makowski , Orban , Maylan , Beauregard - Szabo , Kocsis , Reisz , Vincze
Lamoureux (Kickert ) - Fraser , Bowman , Wukovits , Sharp , Tessier - Hackl , Lakos , Nödl , Vause , Rotter - Brocklehurst , Cuma , Pollastrone , Holzapfel , Ferland - McKiernan , Bauer , Nißner , Großlercher
Gólszerzők: Sofron , Beauregard ill. Tessier , Pollastrone , Tessier
Kiállítások: 8 ill. 8

Nagy iramban és mozgalmasan kezdődött a találkozó, nem kellett sokáig várni az első lövésekre és egy nagy helyzetre sem. Még két perc sem telt el, amikor Maylan egy szemtelen csel után húzta rá a korongot közelről a kapura, Lamoureux azonban védett. Sarauer Frasert lőtte a fejbe, de a bécsi hátvéd egy perc után saját lábán hagyta el a jeget. A 6. percben Sofron lövését blokkolták, óriási tömörülés alakult ki a kapu előtt, a kanadai hálóőr már feküdt, de Kóger éles szögből az oldalhálót találta el. A válogatott támadót látta először szabálytalannak a mérkőzésen a Gruber-Nikolic játékvezetőduó, így a 10. perc végén emberelőnyben támadhatott a Bécs. A vendégek felálltak a fehérvári harmadban és leginkább Fraser kékvonalas lövéseivel próbáltak veszélyeztetni, de Rajna jól állta a sarat. Kóger visszajöhetett a büntetőpadról és gyorsan kiharcolt egy kiállítást: Wukovits ülhetett le két percre. Nem sikerült azonban élni a lehetőséggel, a Vienna kiegészült és Pollastrone révén nagy helyzetig is jutott, az amerikai azonban melléütött a korongnak egy megugrás után ziccerben. A másik oldalon Orban próbákozását védte Lamoureux, majd 5 másodperccel a harmad vége előtt a Sofron-Kóger-Sarauer trió próbálta betuszkolni a játékszert, de a kapu idő előtt elmozdult, így maradt a 0-0 a végére.

Sofron kiállításával indul a második játékrész. Ezt az emberelőnyt már jobban játszotta meg a Capitals, McKiernan passzába Sharp szúrt bele, nagyot védett mamuttal Rajna, majd Fraser lövését is fogta, ezt a hátrányt is kivédekezte a csapat. Kógerhez hasonlóan Sofron is kiharcolt egy büntetést visszatérése után, ezúttal Sharp gáncsolását vették észre a bírók. Ez előnyt ugyan nem sikerült kihasználni, de éppen amikor kiegészültek a vendégek, Beauregard passzolt remekül a kapu elé érkező Sofronhoz, aki kilőtte a jobb alsót. (1-0) Próbáltak gyorsan válaszolni az osztrákok, de a remeklő Rajnán nem tudtak kifogni, Rotter és Vause kísérletét is hárította. Rotter a 35. percben is főszerepbe került, az óriási népszerűségnek nem örvendő támadónak kellett kiülnie a büntetőpadra, így jöhetett az újabb fehérvári emberfór. Bár jól járatták a korongot az ellenfél harmadában Benoit Laporte tanítványai, nem sikerült kihasználni a lehetőséget. Kicsivel több, mint két perccel a játékrész vége előtt azonban ismét Lamoureux mögé került a játékszer. Szirányi vezette a fehérvári támadást, 3 a 2 ellen mehettek a hazaiak, a bekk középre passzolt, Beauregardnak pedig csak bele kellett tennie az ütőjét a korongba. (2-0) 25 másodperc alatt szépített a Vienna, McKiernan lövésébe ért bele Tessier, amivel becsapta Rajnát. (2-1) Manavian kiállítása miatt ráadásul emberhátrányba került a Fehérvár, amit két másodperccel a harmad vége előtt kihasználtak a bécsiek, Rotter passzát Pollastrone vágta a bárd nélkül maradt Rajna kapujába, kevesebb, mint két perc alatt kiegyenlített a Capitals. (2-2)
Ahogy a korábbi negyven percben, a harmadik harmad elején is többet próbálkoztak a vendégek, a magyar kapu előtt volt nagyobb a forgalom. A tempóból kissé visszavett mindkét gárda, amihez a sok játékmegszakítás is hozzájárult. A hazaiak főleg egy-egy kiugrás révén veszélyeztettek, Kóger és Sofron próbálkozott. Az 54. percben Szirányit küldték ki a játékvezetők gáncsolásért. A Vienna többször is felállt a támadóharmadban az előny során és végül három másodperccel annak letelte előtt Vause révén ki is használta a fórt, a kanadai takarásból lőtte ki a rövid felsőt, így először a találkozón megszerezte a vezetést a Bécs. (2-3) Két és fél perccel a dudaszó előtt a vendégek időt kértek és megpróbálták „ölni a játékot”, ám Rotter ezúttal Rajnát borította fel, így óriási lehetőséghez jutott, emberelőnybe került a Fehérvár. Benoit Laporte is kikérte idejét és levitte kapusát, így 6 a 4 ellen támadott a hazai gárda. Tessier egy korongszerzés után saját harmadából lőtt az üres kapura, de a vasat találta el és bár a csapat mindent megpróbált, de nem tudott betalálni Lamoureux hálójába, a Vienna Capitals mindhárom pontot elvitte Székesfehérvárról.