Vezette: HALLIN, PIRAGIC, BRATEN, RAKOVIC
RB Salzburg
Weinhandl (Gracnar) - Fahey, Connelly, Sterling, Duncan, Hughes - Kutlak, Viveiros, Ledin, Komarek, Latusa - Heinrich, Trattnig, Welser, Walter, Ferriero - Hochkofler, Pallestrang, Beach, Rauchenwald, Cijan.
Hetényi (Rajna) - Wehrs, Szirányi, Connolly, Francis, Blackwater - Varga, Martinelli, Kovács, Sikorcin, Vincze - Becze, Szaller, Kóger, Nagy, Sárpátki - Szabó-Pál, Benk.
Kiállítások: 14, ill. 20 perc

Nehéz feladat előtt áltt a Fehérvár, hiszen egy komplett sornyi meghatározó játékos hiányzik a csapatból sérülés miatt. Persze egy ilyen helyzet egyben lehetőség is a többieknek, hogy felhívják magukra az edző és a közönség figyelmét - különösen azon játékosoknak, akik eddig a vártnál halványabban teljesítettek. A várakozásoknak megfelelően a hazaiak léptek fel támadólag, Sterling, Hughes és Komarek is munkát adott Hetényinek. Ekkoriban a mieink energiáját főként a védekezés kötötte le, és szórványos ellencsapásokkal tudtunk csak jelentkezni. Mi kerültünk először emberelőnybe, ez azonban kimaradt; a Salzburg azonban rögvest kihasználta a létszámfölényét. Connolly testre ütésért állt ki, hasonló csengésű nevű kollégája, Connelly a kék vonalról lőtt, Welser jól tette bele az ütőjét, nem adva esélyt Hetényinek (1-0). A szünet előtt Kóger kisbüntetését kellett kivédekezzük, majd pár másodperccel a dudaszó előtt Connolly gáncsolt - nehéz középső felvonás várt ránk.

Sajnos a hazaiak gyorsan lerendezték a nyitott kérdéseket: Hughes váltotta gólta a fórt (2-0). Egy perc sem telt bele, Latusa maradt egyedül a kapunk előtt, és öt méterről a kapuba talált (3-0). A folytatásban alig-alig játszottak 5-5 ellen a felek, egy 4-4 elleni játékhelyzetnél Francis passzát Sárpátki értékesítette, szépítve az álláson (3-1). Visszatalált a meccsbe a Fehérvár, Kóger és Kovács is faraghatott volna a hátrányunkon, Gracnar azonban a helyén volt. A 37. percben már-már gólnak örülhettünk, de a játékvezetők a videóbizonyítékok alapján nem adták meg a találatot. A hajrában is sok büntetést hozó harmad utolsó perceire emberelőnybe kerültünk, ám ahelyett, hogy visszakapaszkodtunk volna, még nehezebb lett a helyzetünk. Hetényi a kapu mögött elveszítette a korongot, Beach pedig köszönte szépen, és megszerezte a negyedik hazai gólt (4-1).

Nyílt sisakkal indult csatába a Fehérvár AV19 a záró felvonásra, esélyt igyekezve adni magának. Igazán érdemi gólhelyzetet azonban nem tudtunk kialakítani, talán egy középtávoli Blackwater-lövést leszámítva. Amikor az 51. percben Fahey kihasznált egy emberelőnyt, már sejthető volt, hogy ebből ma nem lesz pontszerzés (5-1). Ahogy a percek teltek, ez mind egyértelműbbé vált, Welser saját maga második gólja pedig minden nyitott kérdés végére pontot tett (6-1).

A Fehérvár AV19 nem tudta tehát borítani a papírformát, és vereséggel zárta a salzburgi fellépését.