Vereség Klagenfurtban

• 2015.10.26. 19:51
  • Kiss Csaba
A Fehérvár AV19 szoros mérkőzést vívott Klagenfurtban, a Rekordbajnok azonban a harmadik harmadban a maga javára fordította a találkozót.

EC-KAC
Brückler (Tuokkola) - Strong, Popovic, Ganahl, Nordqvist, Lundmark - Pöck, Desantis, Geier, Koch, Setzinger - Reichel, Schumnig, Ban, Harand, Pöck - Kapstad, Vallant, Geier, Hundertpfund
Hetenyi (Rajna) - Sziranyi, Brocklehurst, Koger, Sarauer, Banham - Orban, Varga, Kovacs, Sikorcin, Kinasewich - Wehrs, Martinelli, Connolly, Francis, Sarpatki - Nagy, Benk, Vincze
Gólszerzők: Ganahl, Ganahl, Harand, Setzinger ill. Francis, Francis
Kiállítások: 16 ill. 16

Támadólag léptek fel a hazaiak az elején, a mieink inkább ellentámadásokra rendezkedtek be. A piros-fehérek azonban még emberelőnyből sem tudtak valódi veszélyt kialakítani. A Fehérvár AV19 első igazán ígéretes próbálkozása Banham nevéhez fűződött, lövését azonban Tuokkola védte. Kisvártatva azonban nem tudta megoldani a feladatát: a KAC elveszítette a korongbedobást a saját harmadában, a játékszer Francis elé került, akinek nem túl erős fonáklövése a hálóőőr lábai között a kapuba csúszott (0-1). Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek sajnos. Banham bombája visszapattant a keresztvasról, a korong Lundmarkhoz került, aki villámgyorsan Ganahlt hozta játékba. A csatár kicselezte a vele szemben helyezkedő hátvédet, és kilőtte a sarkot (1-1). Három perccel később kis híján újra visszavettük a vezetést egy kontra nyomán, ám a játékvezetők visszanézték az esetet és nem adták meg a találatot. A szünet előtt aztán Ganahl maradt teljesen üresen a kapunk előtt, és ki is használta az esélyét (2-1).

A középső felvonásban hazai részről Koch és Nordquist, a vendégek oldaláról Sarauer próbálkozását jegyezhettük fel, illetve azt, hogy fokozatosan egyre jobban működik a fehérvári gépezet. Az állás megváltoztatásához a Klagenfurt került közelebb, de Rajna remekül helytállt Ban és Pöck lövésénél is. Egy emberelőny számunkra is felkínálta az egyenlítés lehetőségét, nem tudtunk azonban élni vele.

Kiválóan kezdődött viszont a harmadik harmad a mi szempontunkból: Francis nagyszerű, pontos lövéssel jelentkezett, és máris egyenlő lett az állás (2-2). Sőt, Setzinger szabálytalansága nyomán akár visszavehettük volna a vezetést. Nem ez történt, hanem sokkal kedvezőtlenebb események peregtek. Letámadt emberhátrányban a KAC, meg is szerezték a korongot, Manuel Geier Harandhoz játszott, akinek könnyű dolga volt (3-2). A folytatásban újabb két fehérvári fór maradt kihasználatlanul, sőt, a legnagyobb gólhelyzet megint az osztrákok, konkrétan Ganahl előtt adódott. A hazaiak jobban sáfárkodtak a létszámfölényeikkel: egy késleltetett kiállítás alatt Setzinger kapott remek átadást Manuel Geiertől, és fonákkal mattolta Rajnát (4-2). Ideges hangulatban teltek az utolsó percek, összeszedtünk két kiállítást gyors egymásutánban, így nem sikerült közelebb kerülni a Rekordbajnokhoz, és elveszítettük a mérkőzést.