Dahm (Höneckl ) - Pöck , Weihager , Beach , Brophey , Ograjensek - Klimbacher , Boivin , Pirmann , Feichtner , Woger - Reinthaler , Pelech , Setzinger , McLean , Zusevics - Petrovitz , Trost , Zierer , Natter
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Vernace , Koger , Vas , Sofron - Owens , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Orban , Vincze , Maylan , Sarpatki - Szabo , Reisz , Szabo
Gólszerzők: Boivin, Woger, Setzinger, Zusevics, McLean ill. Sarauer , Orban
Kiállítások: 8 ill. 8

Grazi támadással indult a Fehérvár AV19 első középszakasz mérkőzésre,melyen betegség miatt Brance Orban, kisebb kézsérülés miatt pedig Thomas Beauregard sem lépett jégre, míg Szaller Márk és Kocsis Ferenc ezúttal a Fehérvári Titánokban szerepelt. Hiába tartotta majdnem két percig Rajna Miklós kapuja előtt a korongot a hazai csapat, az első nagyobb helyzet Andrew Sarauer előtt adódott, aki Manavian passzát kotorhatta volna be a kapu előtt. A második perc végén máris előnybe került együttesünk, a játékvezetők Zusevicset büntették. A fór első percében főleg grazi ütőkön táncolt a korong, a kiegészülés előtt pedig Manavian veszélyeztetett többször, de nem esett gól. Kiegészültek a hazaiak, majd kiegyenlítődött a játék, egészen a hetedik percig, amikor Szabó Bence és Reisz Áron került ordító helyzetbe, ám egyikőjük sem tudta az üres kapuba juttatni a játékszert. Nem úgy egy perccel később, amikor Andrew Sarauer indult el egyedül a bal oldalon és a kapuba bombázott (0-1). Nem tartott sokáig azonban a vezetés, a 11. percben megszerezte első idei EBEL-es gólját a védjegyévé vált kékvonalas lövéssel Mike Boivin (1-1). A gól után ráadásul hátrányba is került együttesünk, ezúttal Sarauer ülhetett a büntetőpadra. Egy perccel később Kyle Beach kerülhetett volna szólóba, ám a támadás közben szabálytalankodott Manaviannal szemben, így négy a négy ellen folytatódott a játék. Sarauer visszatérhetett és rögtön Bodo elé passzolt, de Dahm hárított. Már teljes létszámnál Orbán Attila kapott két percet akasztásért. Egy grazi helyzet után Maylan került szólóba, ám akasztották, így újabb grazi kiállítás közvetkezett. McLean kiállítása után már öt a háromban folytatódhatott a játék, ám ezúttal sem sikerült kihasználni a kettős előnyt. Miután öt a négy ellen sem sikerült beitalálni, kiegészültek Beachék. Kóger a harmad vége előtt 10 másodperccel szólóból szerezhetett volna vezetést, ám a lövést hárította a graziak hálóőre.

A második harmad elején Vas büntetése után előnyben támadhattak Zusevicsék, Szinte már le is telt a büntetés, amikor Daniel Woger kékvonalas lövése akadt be a jobb felsőbe, így a mérkőzés során először vezetett a Graz 99ers (2-1).  A gól után maradt a grazi fölény, többet birtokolta a korongot a hazai együttes. A nyomás pedig a harmad felénél góllá is érett, ám nem akcióból, hanem szólóból ment el kettővel az alsóház második helyezettje, Setzinger értékesítette a ziccert (3-1). A második kereskedelmi szünet előtt egy játékmegszakítás alatt rendet tett a fejekben Benoit Laporte, mert a harmad második felében már sokkal aktívabbak voltak Sofronék a kapu előtt. 6 perccel a harmad vége előtt újabb technikai szünet következett, Kincses játékvezetőt találta fejbe a korong, de a magyar sípmester folytatni tudta a mérkőzést. Vernace kínálta meg Dahmot egy messzi lövéssel, de a kipattanót Sarauer nem tudta a kapuba juttatni. Egyre többször alakított ki helyzeteket együttesünk, ennek pedig a 36. percben meg is lett az eredménye, Orbán Attila bombája talált utat a védelemben, és védhetetlenül vágódott Dahm kapujába (3-2). A gólra gyorsan érkezett a grazi válasz, egy kontrában egy kapu előtti passzt Zusevics lőtt a hálóba 2 perccel a harmad vége előtt (4-2). A középső játékrész vendéghelyzettel zárult, de maradt a kétgólos különbség.

Több gólszerzési lehetősége is akadt csapatunknak a záró játékrész első perceiben, előbb Sarauer majd Erdély került nagy helyzetbe. A következő lehetőség a 45. percben Kóger előtt adódott, majd Sofron próbálkozott egy távoli lövéssel. A harmad közepéig nem változott a játék képe, küzdött az újabb gólért a Fehérvár, míg a Graznak kevés helyzet jutott a harmad első felében. A harmad közepén folytatódott csapatunk mezőnyfölénye, de egyetlenegyszer sem sikerült túljárni Dahm és a védők eszén. Hat és fél perccel a vége előtt Sofron kapott két percet bottal akasztásért. A fórt gyorsan ki is használták az osztrákok, McLean kapott passzt a bal oldalon, és tovább növelte a különbséget (5-2). Hajtott az együttes a továbbiakban is, előbb Erdély, majd Maylan helyzetét hárította a grazi kapus, majd két perccel a dudaszó előtt Manavian és Beach került kisebb összetűzésbe, de öt az öt ellen folytatódott a játék. Az utolsó egy percben már a mezőnyjátéké volt a főszerep, így maradt a háromgólos különbség,  csapatunk maradt az alsóház ötödik helyén, míg a nyolcadik hely hétpontos távolságba került.