Vereség a Ljubljana ellen

• 2016.11.15. 22:29
Csapatunk kétszer is kétgólos hátrányból állt fel a Ljubljana ellen, ám a végén hosszabbításban vereséget szenvedett a szlovének ellen.

SIEGEL, ZRNIC, RAKOVIC, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Szabo , Beauregard , Vas , Maylan - Manavian , Krogh , Koger , Sarauer , Sofron - Szaller , Makowski , Orban , Kocsis , Bodo - Reisz , Laday , Szabo-Pal , Vincze , Sarpatki
Frazee (Raisp ) - Harty , Guimond , Pesut , Langkow , Bussieres - Selan , Planko , Pem , Music , Ropret - Cepon , Bazevics , Zajc , Koren , Gabor - Groznik , Cepon , Ograjensek , Hadzic , Chvatal
Gólszerzők: Manavian , Beauregard , Sofron , Makowski , Beauregard ill. Pesut , Langkow , Pesut , Zajc , Langkow , Ropret
Kiállítások: 4 ill. 6

Erdély Csanád és Orbán Attila sérülése után Szirányi Bence betegség, míg Kalvin Sagert kézsérülése miatt hagyta ki a Ljubljana elleni találkozót, Benoit Laporte pedig Láday Tamást és Devon Kroght nevezte a mérkőzésre a védelem megerősítésére.

Makowski lövésével indult a mérkőzés, és az első percek egyértelműen a fehérvári támadások jegyében teltek. Vas János került nagy helyzetbe, de a lövése mellé ment. A következő percekben kiegyenlítődött a játék, bár Kóger távoli lövése után Sofron ismétlésével vezethetett volna Benoit Laporte csapata. A következő nagyobb helyzetet is a hazaiak jegyezték, Bodo keresztpasszát azonban Brance Orban nem tudta értékesíteni. Az első harmad nyolcadik percében Langkow kerülte meg a kaput, Pesut pedig egyedül maradt a kapu előtt, a lövése Rajna hálójába vágódott (0-1), majd két perccel később Harty lövése megpattant Rajna előtt, Langkow jól ért bele, így a vendégek megszerezték második góljukat (0-2). A harmad második felében többet birtokolta a korongot a vendégcsapat, sorra alakították ki a helyzeteket Rajna kapuja előtt, egy alkalommal a kapuvas mentette meg csapatunkat az újabb góltól. A 16. percben előnyben is támadhattak Kógerék, Sofron lövése még mellé vágódott, ám egy perccel később Kóger keresztpasszát Manavian egy bombával értékesítette (1-2).

Jól kezdte a középső játékrészt csapatunk, 41 másodperccel a kezdő bedobás után Thomas Beauregard maradt egyedül a kapu előtt, és nem is hibázott (2-2). Jobban pörgött azonban a vendégcsapat, a negyedik percben Pesut került ziccerbe és újra vezetést szerzett csapatának (2-3), majd négy perccel később egy késleltetett kiállítás miatt hat az öt ellen támadhattak a sárkányok és Zajc vágta a hálóba Koren kapu mögül visszatett korongját (2-4). A harmad közepéig maradt a vendégfölény, többet birtokolta a korongot a ljubljanai együttes. Kóger szerzett korongot a mérkőzés 32. percében egy buli után a semleges harmadban, az ő lövését még védte a vendégek kapusa, ám érkezett Sofron István és a hálóba juttatta a korongot (3-4). A játékvezetők a videobírót hívták segítségül, de végül érvényesnek ítélték a találatot. A nagy helyzetek jellemezték a következő perceket, mindkét oldalon komoly küzdelem alakult ki a kapu előtt. Védekeznie kellett a harmad hátralévő részében csapatunknak, az első harmad második feléhez hasonlóan többet volt ljubljanai ütőkön a korong.

Komoly nyomást helyezett csapatunk a ljubljanai kapura a harmadik harmad első perceiben, előbb Vas, majd Makowski került helyzetbe. Nem sokkal később már Bodo, majd Sarauer tesztelte Frazee-t, ám a ljubljanai hálóőr magabiztosan hárított. A vendégek előbb csak távoli lövésekkel próbálkoztak, ám nem sokkal később már Rajna kapuja előtt zajlott a játék percekig, de jól védekezett a csapat, így újra lehetőség volt az egyenlítésre. Brance Orban hibázott hatalmas helyzetet, majd Kóger került ziccerbe, de mellé lőtt. Emberelőnybe került csapatunk a harmadik harmad hetedik percében, amit Makowski távoli bombájával ki is használt az együttes (4-4). Rögtön a gól után Zajc villant, ám Rajna hárított. Hiába volt több helyzete a következőkben Sofronéknak, újra a Ljubljana szerzett vezetést, a harmadik harmad 12. percében Langkow korcsolyázott be egyedül a kapu elé, és áttuszkolta a korongot Rajnán (4-5).  Hat perccel a vége előtt Owens palánkra lökése után jöhetett az első ljubljanai fór, ami komolyabb helyzetek nélkül telt, ráadásul Kóger szerzett szemfülesen korongot még hátrányba, de sem neki, sem Sofronnak nem sikerült Frazee mögé juttatni a korongot. Alig három perccel a mérkőzés vége előtt második gólját szerezte meg Thomas Beauregard, aki Szabó Dániel kékvonalas lövésébe tette bele jól az ütőjét (5-5). A gól után csapatunk esélyt kapott arra, hogy eldönthesse a mérkőzést. Előnybe került az együttes, előbb Manavian próbálkozott egy távoli lövéssel, majd Kóger lövése ment el a kapu mellett. Még mindig előnyben Kóger fordult be a kapu elé, ám a lövését hárította Frazee. Kiegészültek a vendégek, leperegtek a másodpercek, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Kóger adta be a kapu elé Vasnak a korongot, de sem ő, sem pedig Sofron nem tudta megszerezni a bónuszpontot jelentő aranygólt. Maylan keresztpasszátról egy ütemmel maradt le Bodo, így tovább folytatódott a küzdelem. A Ljubljana négy a négy ellen helyzeteig sem jutott, csapatunk kontrollálta a játékot. Jöhetett a három a három elleni négy perc, Manavian távoli lövése után Ropret és Music jöhetett kettő az egy ellen, de hosszú volt a passz, így nem alakult ki komolyabb helyzet. Bodo, majd Sofron lövését hárította Frazee, ám hiába a hazai fölény, a Ljbuljana szerezte meg a győzelmet, Harty keresztpassza után Ropret nézett farkasszemet Rajnával, és nem is hibázott (5-6).

A Ljubljana így kettő pontot vitt el a Raktár utcából, de csapatunk – bár kikapott – a Dornbirn elé került a tabellán.