Vereség a listavezetőtől

• 2015.11.13. 20:35
  • Csik Tamás
A DVTK-Jegesmedvék együttese kiváló első húsz percet produkált, négygólos előnyre tett szert, így később már hiába kapaszkodtunk, a miskolciak mindhárom pontot elvitték a Raktár utcából.

Varjú, Wolf, Váczi, Pálkövi
Scola (Kalnins) – Krogh, Reiter A., Holmberg, Becze, Shupe – Szabó D., Szaller, Tóth G., Szabó K., Hamvai – Vokla, Korbuly, Reisz, Mazzag, Szita - Arany, Szabó B., Hegyi Á.Z., Reiter R., Varga B.
Adorján (Kiss B.) – Vojtkó, Sagert, Dansereau, Hajós, Tóth A. - Láda B., Leppanen, Somogyi, Pavuk, Cseter – Laczkó, Booras, Galanisz, Ritó, Miskolczi - Szilágyi, Popovics.
Gólszerzők: Tóth G., Vokla, Shupe, illetve Dansereau, Booras, Sagert, Somogyi, Popovics
Kiállítások: 2, illetve 14 perc

Öt veretlenül megvívott mérkőzés után fogadta a Fehérvár AV19 a DVTK-Jegesmedvék együttesét. Tyler Dietrich tanítványainak célja a jó sorozat folytatása volt, immár az EBEL-csapathoz került Orban és Bodo nélkül, de Becze Tihamérral megerősödve.

Becze Titi be is került az első sorba, Holmberg és Shupe mellé, ők jegyezték a mérkőzés első lövését is, melyre a túloldalon a Miskolc egy csilingelő kapuvassal válaszolt, Dansereau révén. A csapatok hamar felvették az utazósebességet, jó tempójú első harmadot láthatott a kilátogató, mintegy 500 szurkoló. A 9. percben aztán megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Dansereau kapott forintos átadást és közelről nem hibázta el a ziccert (0-1). A gól után Tóth Gergő azonnal egyenlíthetett volna, de kimaradt a helyzet, büntetett is a listavezető; Booras maradt bántóan üresen a fehérvári kapu előtt, ezzel a 11. minutumban már kettő volt oda (0-2). És itt még nem volt vége! Újabb két perccel később Sagert is betalált (0-3). Kísértetiesen emlékeztetett ekkor a mérkőzés a két csapat előző fehérvári összecsapására, aminek első harmadát szintén 3-0-ra nyerték a Jegesmedvék. Zsinórban két hazai emberelőny következett, de nem sikerült csökkenteni a különbséget. A harmad végén a látogatók is kaptak egy fórt, ők pedig – Somogyi révén – éltek az eséllyel (0-4). Úgy tűnt, húsz perc alatt eldőlt a mérkőzés.

A középső harmadban nem lehetett más célja csapatunknak, mint visszajönni a meccsbe, megpróbálni szorosabbá tenni az összecsapást. Tyler Dietrich ennek érdekében kapust cserélt, a nyitó játékrészben négy gólt kapó Scolát Kalnins váltotta a ketrec előtt. Az első lépést jó öt perc után sikerült is megtenni, igaz, közben a kapuvasnak köszönhetően sikeresen megúsztunk egy miskolci ziccert. A 26. percben aztán egy vendégkapu előtti kavarodás végén Tóth Gergő kotorta a pakkot a gólvonal mögé (1-4). A játékvezetők rövid videózás után érvényesítették a találatot. Sőt, a szépítő gólunk után Ritó mehetett a büntetőpadra, megvolt az esély, hogy még közelebb jöjjünk a listavezetőhöz, ez azonban nem sikerült. A harmad második része Kalninsról szólt, lett kapusunk kiválóan védett, egészen a 36. percig életben tartotta halvány reményeiket, ekkor viszont Popovics gólra váltotta a macik sokadik helyzetét, visszaállítva a négygólos vendégelőnyt (1-5). A középső harmadot végül sikerült megnyernünk, amiről Vokla gondoskodott, mikor egy perccel a vége előtt a kékvonalról lőtt Adorján kapujába (2-5).

Az záró játékrészt így is tetemes, háromgólos hátrányban kezdhettük. A kérdés az volt, maradt-e még erő a srácokban egy utolsó nagy attakra? A harmad első percei a kőkemény ütközésekről maradtak emlékezetesek, nem kímélték egymást a játékosok. A 48. minutumban ott volt az esély, Varga Balázs került ziccerbe, de lövése csak a kapuvasat forgácsolta szét. Ezután azonnal emberelőnybe kerültünk, Sagert ment ki két percre, Becze pedig éppen csak a kapu mellé húzta az öt a négy legnagyobb helyzetét. Mentek előre a fiúk becsülettel, el is jutottak helyzetekig, de nem sikerült faragni a háromgólos hátrányból. Így érkeztünk el a mérkőzés hajrájához. Szűk négy perc volt már csak hátra, amikor újabb fehérvári emberelőny következett, a felpattanó korongot pedig Shupe kotorta a vendégkapuba (3-5). Az utolsó másodpercek kettős fehérvári fórban peregtek le, újabb gól viszont nem esett, a listavezető a jó kezdésnek köszönhetően mindhárom pontot elvitte a Raktár utcából.