Újra egyenesben

• 2015.10.24. 19:53
  • Csik Tamás
A Fehérvár AV19 kétgólos hátrányból felállva, magabiztos győzelmet aratott a Villach ellen.

NIKOLIC, TRILAR, VERWORNER, NAGY
Rajna (Hetenyi) - Brocklehurst, Sziranyi, Koger, Sarauer, Banham - Martinelli, Wehrs, Connolly, Francis, Sarpatki - Orban, Varga, Kovacs, Sikorcin, Kinasewich - Sille, Nagy, Benk, Vincze - Reiter
Lamoureux (Herzog) - Brunner, Schlacher, Platzer, Schofield, Petrik - Bacher, Kreuter, Verlic, Hunter, Nageler - Kelly, McKiernan, Pance, Johner, Santorelli - Leiler, Alagic
Gólszerzők: Wehrs, Vincze, Kovacs, Koger, Kovacs ill. Alagic, Schofield, Johner
Kiállítások: 6 ill. 8

Szombat délután a Villach ellen próbált visszatérni a győztes ösvényre a Fehérvár AV19 és megszerezni a három bajnoki pontot. A kapuban ezúttal Rajna Miklós kezdett.

Nem éppen hazai helyzetekkel indult a találkozó, jobban kezdte a meccset a vendégcsapat. Az 5. percben góllá érett a látogatók fölénye, Alagic talált be egy szerzett korongból (0-1). A gól után is az történt a jégen, amit villachiak akartak, négy perccel később Rajnának már másodszor kellett maga mögé nyúlni, ezúttal Schofield zörgette meg a fehérvári hálót (0-2). A harmad hátralevő része, az utolsó öt perc kivételével, vendégfölénnyel telt, de két perccel a vége előtt Wehrs gólja visszahozta a reményeinket (1-2). Az első játékrész végét jelző dudaszóig már nem sikerült kiegyenlítenünk, de bízhattunk benne, hogy a szünet után innen folytatjuk.

A középső etapot úgy indítottuk, ahogy a meccset kellett volna, Brocklehurst azonnal helyzetbe került, de mellé durrantott, majd Kovács Csaba ziccere maradt ki. A 26. percben góllá érett a Volán-fölény, Nagy Gergő passzából Vincze egalizált (2-2). Az első játékrész tükörképét láthatták a szurkolók, 2-0-s vezetése után a VSV teljesen elveszítette a fonalat, óriási fölényben játszott csapatunk. A 35. minutumban Kovács Csaba góljával fordítottunk (3-2), a játékvezetők hosszas tanakodás és videózás után érvényesnek ítélték a találatot. És itt még nem volt vége! Pár perccel később Kóger lőtt, a korong pedig a kapuvasról vágódott a hálóba (4-2). A bajnokság legjobb 20 percét produkálta a Volán, és kétgólos hátrányát kétgólos előnnyé változtatta a záró harmad előtt.

A Villach megpróbált még egyet fordítani a meccs menetén, mi viszont nem örültünk volna több fordulatnak. Mindkét csapat előtt adódott helyzet, de a döntő gólt a Fehérvár vitte be, a 48. percben Kinasewich átadásából Kovács Csaba megszerezte saját maga második, együttese ötödik gólját (5-2). A lényegi kérdések ezzel eldőltek, a Villachban már nem volt elég erő, hogy visszajöjjön a meccsbe, a mieink viszont további gólokat is lőhettek volna. Az utolsó percek már az örömhokiról szóltak, ebbe csak Johner rondított bele kicsit, aki megszerezte a vendégek harmadik találatát (5-3). A Fehérvár AV19 csapata nagy lelkierőről tanúságot téve, 0-2-es hátrányból fordított, és magabiztosan szerezte meg a három pontot.