Újabb két pont

• 2017.11.19. 20:55
A Fehérvár AV19 büntetőkkel múlta felül az EC VSV együttesét, ezzel pedig öt mérkőzés óta veretlen az EBEL-ben.

LEMELIN, PIRAGIC, SEEWALD, VERWORNER
Kickert (Herzog) - Brunner, Shields, Flick, Verlic, Hickmott - Glenn, Labrecque, Leiler, Sarauer, Beach - Bacher, Schlacher, Petrik, Platzer, Petrik - Stebih, Kromp, Walter, Antonitsch
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Gilbert, Luttinen, Sarpatki - Stipsicz, Szabo, Lovecchio, Music, Vincze - Szabo, Szabo, Reisz
Gólszerzők: Petrik ill. Hari, Hari
Kiállítások: 6 ill. 2

A Fehérvár AV19 villachi vendégjátékán, ahol Benoit Laporte-nak kisebb sérülés miatt Olivier Latendresse-t nélkülöznie kellett, egyik csapatnak sem sikerült komoly helyzetet kialakítania a találkozó első perceiben, az első komolyabb akció Luttinen nevéhez fűződött, de lövését hárította Kickert. A helyzetek nélküli játék ellenére csapatunk birtokolta többet a korongot, a hazaiak csak kontrák révén jutottak el Carruth kapujáig. Schlacher kiállítását követően öt a négy ellen támadhattak a vendégek, előbb Hári passza után Kóger lőhetett, majd LoVecchio próbálkozhatott, lövése azonban a vasat találta el. Sarauer egy pontatlan átadásra csapott le még a kiegészülés előtt, és iramodhatott meg kettő az egy ellen, de Carruth a helyén volt. LoVecchiot akasztották, így másodszorra is előnyben próbálkozhatott együttesünk, és bár végig bent tartotta a játékszert Kickert kapuja előtt a gárda, nem változott az eredmény. A másik oldalon Stebih kékvonalas lövését védte Carruth, a harmad hátralévő részében pedig kiegyenlítődött a játék képe, egyik gárda sem járt közel a gólszerzéshez.

Luttinen állt Kickerttel szemben a középső harmad első percében, de továbbra sem jött össze a gólszerzés csapatunknak, majd Harty lőhetett tisztán középről. Bár jobb játékot mutatott a hazai együttes, mint az első játékrészben, továbbra is hiányzott a kapu előtti határozottság, az első 10 percben csak Petrik alakított ki helyzetet Carruth ketrecénél. A harmad közepén látható eseménytelen játék után megtört a gólcsend, előbb Carruthnak kellett nyújtózkodnia, majd a kontrában Hári János és Kóger Dániel indulhattak el, előbbi pedig nem passzolt, a bedobókörtől a hálóba bombázott (0-1). Tovább nyomott Benoit Laporte együttese a gól után, újra Hári került helyzetbe, a másik oldalon pedig Flick, majd Beach próbálkozhatott. 3 perccel a dudaszó előtt az egyenlítés is összejött a kékmezeseknek, Benjamin Petrik kékvonalas lövése vágódott a kapuba (1-1).

A záró játékrész első perceiben kiegyenlített játék folyt a jégen, gólszerzésre Gilbertnek lett volna lehetősége, de Kickert védte a próbálkozást. Felpörögtek az együttesek, mindkét oldalon akadt dolga a kapusoknak, mígnem Flick helyzeténél Uotilát látták szabálytalannak a játékvezetők, majd a kiegészülés után Petrik kapott kétperces kiállítást. A „Sasok” nem, a fehérváriak viszont annál többször veszélyeztettek a fórban, de maradt az 1-1. A harmad közepétől elvétve akadtak lehetőségek mindkét oldalon, ám a lövéseket mindkét hálóőr hárítani tudta. Vendégoldalon Kóger, Music és LoVecchio, míg a hazaiaknál Flick járt legközelebb a gólszerzéshez.

A hosszabbításban a Villach előtt adódtak helyzetek az első percben, majd Manavian is lőhetett, a kipattanót pedig Gilbert tette rá éles szögből, de Kickert védett. Harty dönthette volna el a mérkőzést, a következő támadásban pedig LoVecchio és Manavian hagyott ki egy kettő az egy elleni helyzetet, 2 perccel a hosszabbítás vége előtt pedig Erdély szólózhatott, de továbbra sem született döntés. Carruth szúrt bele jól a korongba egy villachi támadás közben, a ráadás pedig Flick kihagyott lehetőségével ért véget.

Jöhetett a három-három büntetőlövés, ahol Hári és Sarauer találtak be, a hirtelenhalálban pedig Flick hibázott, Hári János viszont eldöntötte a bónuszpont sorsát, megszerezve ezzel a Fehérvár AV19 zsinórban ötödik győzelmét. Ezzel csapatunk 26 ponttal a tabella kilencedik helyén áll, csupán egy pontra a hatodik helytől.