Tyler Dietrich: "Ma sokszor a tűzzel játszottunk"

• 2015.10.02. 23:31
  • Kiss Csaba
A Brassó elleni mérkőzést követően Tyler Dietrich a 60 percen át tartó koncentrációt hiányolta. A vendégek mestere, Keresztes Ottó a kapusát méltatta.

Szép győzelmi sorozat folytatódott a mai napon. Elégedett ilyenkor az edző?
Messziről nézve tűnik ez csak szépnek. Ha azonban mélyebbre ásunk, és megnézzük, hogy is értük el ezt a győzelmet, akkor kiderül, hogy számos esetben a szerencsére hagyatkoztunk. Ma sokszor a tűzzel játszottunk. Nyitva hagytuk a Brassó számára a pontszerzés esélyét. A rendes játékidőben szerzett három pont persze örömteli, de egyértelmű, hogy nem játszottunk 60 percen át egyenletes színvonalon.

Kár tagadni, voltak védelmi hibák bőven.
Igen, akadtak védelmi hibák, de ezt a támadójáték felől érdemes megközelíteni. Túlságosan is támadó szellemben játszottunk, valami olyasmit erőltettünk, ami igazán nem volt meg. Ez lehetőséget adott az ellenfélnek a lefordulásokra, de a Brassó annál sokkal gyorsabb csapat, hogy ezt meg szabadjon kockáztatni. Nagyon jól mentek át védekezésből támadásba, az első harmadban emlékeim szerint háromszor egyedül vezették a kapusra a korongot, háromszor pedig 2-1-ben jöttek el. Nem így képzelek el egy meccskezdést. Kétgólos vezetésnél higgadtság és magabiztosság kell. Nem szeretnék egyes játékosokat sem kipécézni, de voltak olyan egyéni hibák, amelyek nem férnek bele. A rossz megoldás benne van persze a játékban, de itt elkerülhető, helyzetértékelési hibákról volt szó, és ezeket el kell kerülni.

A fiatal csapatot elvitte a hév kétgólos előnynél?
Igen, bár a Brassó első góljáig sem tetszett a játékunk. Hanyagok voltunk, nem ügyeltünk úgy a részletekre, ahogyan azt elvárom. Persze, szép munka volt, hogy két gólos előnyt építettünk ki, de 2-2 után kezdték el a játékosok igazán tisztelni a jégkorongot és megfelelően összpontosítani. A második harmadban akadt is jópár helyzetünk, amelyekből nem sikerült betalálni, aztán pedig egyre nehezebb lett a három pont megszerzése. De a dolog jó oldala, hogy végül is megvan a győzelem. A játékosok örülnek, hiszen nagy lépést tettünk. Négy siker sorozatban, ez pozitívum. De tisztán kell látni, hogy mit csinálunk jól és mit nem. Alaposan elemezni fogjuk a tapasztalatokat és fel fogjuk használni arra, hogy tovább fejlődjünk.

Szóval ez jó lépés a tanulási folyamatban.
Egyértelműen. Tegnap pont azt mondtam a fiúknak, hogy átéltünk egy vereségsorozatot, és a kudarcot természetesen nehéz kezelni. Pláne, hogy a játékosaink többsége utánpótlás szinten nem szokott ehhez hozzá. Csakhogy a győzelmet is nehéz feldolgozni. Mert kialakulhat egy tévképzet a saját képességeidet illetően, és elkezded elhanyagolni azokat az apróságokat, amelyek a siker letéteményesei voltak a múltban. Nem szabad túl rózsaszínnek látni a helyzetet és nem is kell letargiába esni - ez az elvárt hozzáállás. Egyénileg és csapatként is fejlődnünk kell napról napra és így fognak az eredmények is jönni.

Keresztes Ottó: Az elején két gyors gólt kaptunk, ez a fiúkat egy kicsit letörte. Szerencsére két lehetőségünkkel éltünk a folytatásban. Ezt követően kiegyenlítődött a találkozó. Gratulálok a Fehérvár AV19-nek, jó mérkőzés volt. A kapusunk teljesítményét is kiemelném. Napról napra próbáljuk fejleszteni a csapatunkat és a lehető legjobb eredményeket elérni. Holnap újra nehéz mérkőzés hövetkezik, megyünk tovább és igyekszünk minél több meglepetést okozni a MOL Ligában.