Szorosabb is lehetett volna

• 2016.10.07. 22:14
Csapatunk a harmadik harmadban az egyenlítésért küzdött az Innsbruck otthonában, ám a vége háromgólos vereség lett.

GAMPER, KINCSES, NEMETH, RAKOVIC
Chiodo (Litterbach ) - Saringer , Kudroc , Lamoureux , Clark , Smith - Pedevilla , Mitterdorfer , Bishop , Spurgeon , Lammers - Lindner , Ebner , Sedivy , Huber , Schennach - Schramm , Teschauer , Mössmer
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Koger , Sarauer , Sofron - Sagert , Makowski , Courchaine , Vas , Maylan - Sziranyi , Szabo , Erdely , Sarpatki , Orban - Orban , Szabo-Pal , Reisz , Kocsis , Bodo
Gólszerzők: Kudroc , Lammers , Clark , Bishop , Lamoureux , Huber ill. Owens , Manavian , Maylan
Kiállítások: 6 ill. 35

Fehérvári helyzettel kezdődött a mérkőzés, és egy percen belül többször is dolga akadt a hazai hálóőrnek. Harcosan és agresszíven kezdte a mérkőzést csapatunk, az első hazai helyzetre a harmadik percig kellett várni Hetényi kapuja előtt, ám kapusunk magabiztosan hárított. A mérkőzés harmadik percében a kapu mögött korongot vesztett a védelem, ami a kör tetején várakozó Kudrochoz került, aki azonnal lőtt (1-0). Az Innsbruck első komoly helyzetéből máris megszerezte a vezetést, ám ez nem törte meg a fehérváriak lendületét, két perccel később Courchaine egyenlíthetett volna. A harmad közepén Sagert  szerelte szépen Sedivyt, majd Orbán Attila lőhetett tisztán a bedobóponttól, de Chiodo magabiztosan védett. A 12. percben Vas János került helyzetbe, a kapu előtt azonban nem sikerült a tiroliak kapusa mögé juttatni a korongot. A harmad második felében a hazaiak harmadában folyt a játék, a piros-fekete mezesek főleg kontrákkal próbálkoztak, de jól működött csapatunk védelme. Egy ilyen helyzetből szerezhetett volna újabb gólt Lammers, de a komolyabb gólszerzési lehetőségek inkább a túloldalón adódtak. A harmad vége előtt három perccel hátrányba kerültünk, ráadásul 40 másodperccel később egy technikai büntetést is kaptunk, így a hazaiak több, mint egy percig támadhattak kettős előnyben. Nem is hibázott a liga legjobb előnyös mutatójával rendelkező Innsbruck, egy jól kijátszott akció végén Lammers lőtt a hálóba (2-0).

42 másodperccel a második harmad kezdete után újabb gólt szerzett a hazai csapat, Spurgeon lőtt kapura, majd a kipattanót Clark értékesítette (3-0). Csapatunknak – hiába akadt több helyzete is – nem sikerült megszereznie első idegenbeli gólját, pedig előbb Brance Orban és Sárpátki Tamás mehetett el kettő az egy ellen, majd Sarauer próbálkozhatott jobbról. Két perc múlva Sagert hozta fel jobb oldalon a korongot, Vas pedig a másik oldalon érkezett, de az újabb kettő az egy elleni helyzetből sem sikerült gólt szerezni. A 26. percben aztán megtört a jég, egy emberelőnyt használt ki villámgyorsan csapatunk, Courchaine távoli lövésébe Vas ért bele (3-1). A 31. percben túl sok innsbrucki tartózkodott a jégen, így másodszorra is előnyből próbálkozhattak Kógerék. A távoli lövésekre és a kapu előtti beleérésekre játszottak Owensék, ebből kétszer is nagy helyzetet sikerült kialakítani előnyben. Kiegészültek a hazaiak, csapatunk pedig a folyamatos letámadásokkal az innsbrucki harmadban tudta tartani a korongot. A 36. percben Sofron palánkra lökésért kapott végleges fegyelmit, így öt percig fórban támadhattak a hazaiak, a jó védekezésnek és a kapusteljesítménynek köszönhetően azonban a harmad végéig nem szereztek gólt.

A záró játékrészt az áthúzódó büntetés miatt hátrányban kezdték Maylanék. Kiegészült csapatunk, ám egy perccel a kezdő bedobás után már három gólt volt a hazaiak előnye, Bishop kotorta be a korongot Hetényi mellett a hálóba (4-1). A 43. percben harmadszorra is előnyben próbálkozhattak Sarauerék, a fórból ugyan nem, ám két perccel később Manavian bombaerős lövéséből már gól lett (4-2), így újra csak két gól volt a különbség. Ahogy a második játékrészben is, a harmadik harmadban is Chiodo remek védéseire volt szüksége a hazaiaknak a vezetés megőrzéséhez, valamint a védelem is jól olvasta csapatunk játékát. Ám Maylan bravúros lövésére ők sem számítottak: a harmadik harmad közepén egy kontratámadásból légiósunk éles szögből leadott lövése utat talált a hálóba Chiodo és a kapuvas között (4-3). Nagyot küzdött a Fehérvár AV19 a harmadik harmadban is, de hét perccel a vége előtt újra előnyt kapott a hazai csapat, így  Benoit Laporte csapatának újra a védekezésre kellett koncentrálnia. Sőt, alig négy perc volt hátra a találkozóból, mikor Owens kapott 2+2 perces kiállítást, így már az is biztossá vált, hogy a mérkőzést hátrányban fejezi be a fehérvári csapat.  Másfél perccel a vége előtt meg is érkezett a mérkőzést eldöntő gól, Lamoreux és Clark ugrott ki és előbbi juttatta át Hetényi alatt a korongot (5-3), alig 10 másodperccel később pedig Huber is beköszönt (6-3).

A hazaiak a jó kapusteljesítménynek és az emberelőnyös játékuknak köszönhetően behúzták a három pontot. Egy biztos, nincs sok idő bánkódni a mai eredményen, hiszen szombaton már Bolzanoban vendégszerepel a csapat.