Szoros mérkőzésen vereség

• 2015.11.24. 19:44
  • Kiss Csaba
A Fehérvár AV19 kiegyenlített mérkőzést játszott a DAB együttesével, de a vendégek mindhárom pontot elvitték Székesfehérvárról.

Varjú, Kincses, Mizsák, Soós
Scola - Reisz, Varga B., Pados, Kocsis, Szabó-P., Arany, Holmberg, Korbuly, Becze, Pillók, Szita, Hamvai, Vokla, Hegyi Á. Z., Szabó B., Lengyel, Reiter R., Shupe, Mazza, Láday.
Lindoff - Lencsés, Rasulov, Azari, Mátyásy, Pál Z., Hruby, Németh P., Szepessy B., Borbás, Busbacher, Smith, Revák, Magosi E.,Léránt, Dörök, Odnoga, Peterdi, Nagy M., Vazan, McCann.
Gólszerzők: Becze (2), ill. Peterdi, Borbás, Vazan, Busbacher
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Rosszul indult hazai szempontól a meccs, Becze a támadóharmadban szabálytalankodott, az emberfórt pedig hamar gólra váltotta a DAB: Peterdi kotorta közelről a hálóba a pakkot (0-1). A folytatásban kiállításoktól tördelt volt a mérkőzés, alig-alig játszottak teljes létszámban a felek. A mieink hajtottak az egyenlítésért, és a szünet előtt - nem is érdemtelenül - ez sikerült: mi játszottunk előnyben, Becze előbb még nagy helyzetben hibázott, a következő esélyével azonban élt, a korong átvánszorgott a gólvonalon (1-1). Kiegyenlített meccsen igazságos állás volt.

A második felvonásban is maradt a kiegyenlített csata, mindkét fél előtt adódott - bár nem túl sok - gólszerzési lehetőség. Nálunk Hegyi és Becze is igen gólveszélyesen játszott, Holmberg remekül osztogatott. A piros-fehérek támadásaira azonban mindig nagyon kellett figyelni. És bizony a vezetést ismét a vendégek szerezték meg Borbás révén (1-2). A szünet előtt hazai emberelőnyben Holmberg lőtt elképesztő kapuvasat, egy kontránál pedig előtte Scola védett óriásit. Volt esemény bőven, semmi nem volt lefutott tehát.

Prímán kezdtük a záró húsz percet, Becze egy villámgyors támadás végén kiegyenlített (2-2). Másfél perc múlva ismét ellenfelünk örülhetett gólnak, a mezőny egyik legképzettebb légiósa, Michal Vazan éles szögből ritka nagy bombagólt lőtt (2-3). Ment előre csapatunk, enyhe mezőnyfölényt harcoltunk ki, de a DAB védelme ezen az estén igen jól állt a lábán. Próbálkoznk kombinatívan, távoli lövésekkel, nem jártunk eredménnyel, csak kapuvasig jutottunk. A hajrában aztán Láday a saját térfelén korongot vesztett, Buschbacher ppedig értékesítette a szólót (2-4), megpecsételve a sorsunkat. A záró percekben emberelőnybe kerültünk, majd kettősbe, a kapust is levittük, az álláson nem tudtunk azonban változtatni.