Súlyos vereség Linzben

• 2015.10.20. 21:26
  • Csik Tamás
Csak az első harmadban voltunk partiban a hazaiakkal, így esélyünk sem volt ponttal távozni a Black Wings Linz otthonából.

KINCSES, TRILAR, NEMETH, SOOS
Ouzas (Dechel) - Piche, Dorion, Kozek, McLean, DaSilva - Lukas, Palin, Spannring, Hisey, Hofer - Mitterdorfer, Altmann, Latendresse, Oberkofler, Göhringer - Fechtig, Mayrhauser, Moderer, Lukas, Gaffal
Hetenyi (Rajna) - Orban, Varga, Kovacs, Benk, Sarpatki - Sziranyi, Brocklehurst, Koger, Sarauer, Banham - Wehrs, Martinelli, Connolly, Nagy, Kinasewich - Sille, Vincze
Gólszerzők: Kozek, DaSilva, Göhringer, Hofer, Hofer ill.
Kiállítások: 8 ill. 8

A Graz elleni hétvégi meccseken nem sikerült kikecmeregni a gödörből a Fehérvár AV19-nek, így Linzben próbáltak meg pontokat szerezni Rob Pallin tanítványai. Francis és Sikorcin sérülés miatt kihagyta az összecsapást, a kapuban Hetényi Zoltán kezdett.

Az első harmadban még semmi sem utalt a későbbiekre. Csapatunk fegyelmezetten jégkorongozott, jól védekezett, a hazaiak mindössze 6 kapuralövésre voltak képesek. A másik oldalon is aktívak voltak Sarauerék, 12 fehérvári kísérletet kellett Ouzasnak hárítania. A 15. minutumban emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült kihasználni a fórt. A harmad végén aztán Brocklehurst, majd Martinelli is kisbüntetést kapott, így kettős emberhátrányban fejezhettük be ezt a játékrészt.

A három az öt áthúzódott a középső etapra is. Brocklehurst hamar visszatért, de a szimpla fórt kihasználta a Linz; Kozek vette be a kapunkat (1-0). Ráadásul Sille is a kiállítás sorsára jutott, ezt még kivédekeztük, de egyenlő létszámnál DaSilva nullszögből megduplázta a hazai előnyt a 27. percben (2-0). Bő két perccel később Göhringer is megzörgette a fehérvári hálót, de itt még nem volt vége a szenvedéseinknek (3-0). A 37. minutumban Hofer is betalált, ezzel már felrémlett egy súlyos vereség rémképe (4-0).

Az utolsó harmadra Rob Pallin kapust cserélt, Hetényi Zoltánt Rajna Miklós váltotta a ketrec előtt. A váltás nem jött be, egy perc sem telt el a záró játékrészből, amikor Kozek Rajnát is felavatta, ezzel már öt volt a hazai előny (5-0). A mérkőzés eldőlt, a hátralevő időben már nem erőltették túl magukat a csapatok. Pár perccel a vége előtt Kóger ugyan betalált, de már korábban belesípoltak a játékvezetők, így a becsületgólt sem sikerült megszereznünk ezen az estén és végül súlyos vereséget szenvedtünk Linzben.