Sorozatban a hetedik győzelem

• 2015.10.04. 09:45
Hetedik győzelmét aratta szombaton a Fehérvár AV19 az EBYSL-ben, ezúttal Linzben.
Fehérvár AV19
Bors G. (Gadácsi) - Bors A., Sándor, Szász, Vizi, Szita - Takács, Szabó, Tóth, Erdei, Kiss - Imre, Baranyai, Rokaly, Horváth, Prácser - Járossy, Szakácsi, Négyesi, Szabó
Simair (Divis) - Kirchschläger, Rosenthaler, Ober, Placek, Freunschlag - Kragl, Roth, Sagi, Marton, Hauer - Moidl, Kögl, Auer, Lehner, Kögl
Gólszerzők: Auer, Ober ill. Tóth, Kiss, Horváth, Tóth
Kiállítások: 10 ill. 16 perc

Magabiztosan vezeti a tabellát a Fehérvár AV19 az EBYSL B csoportjában. Csapatunk 10 mérkőzés után 6 pontos előnnyel a B csoport első helyén áll, bár második Klagenfurt két mérkőzéssel kevesebbet játszott, aggodalomra nincs ok, hiszen szombaton sorozatban a hetedik mérkőzését nyerte a csapat.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, majd Bors Arnold és Szita kiállítása után két hátrányt is ki kellett védekeznie Kóger István csapatának, de mindkétszer helyén volt a védelem. A vezetést a harmad utolsó másodpercében sikerült megszerezni, Tóth volt a gólszerző (0-1).

A második harmadban a 10. percig kellett várni az újabb találatra, ezúttal Kiss volt eredményes (0-2), majd öt perccel később Horváth lőtte be a harmadikat (0-3).

A záró játékrészben Tóth Kiss és Erdei passzából megszerezte a csapat negyedik, saját maga második gólját (0-4). A harmad második felében a négy gólos vezetés megnyugtatónak tűnhetett, ám a Linz nem adta fel, előbb Auer (1-4) talált be előnyből, majd 50 másodperccel a vége előtt Ober állította be a végeredményt (2-4).