Rob Pallin: "Végig hittünk a sikerben"

• 2015.11.22. 19:18
A Vienna Capitals legyőzése után Rob Pallin vezetőedző a csapategységet és a győzelembe vetett hitet emelte ki, és felfedte különleges taktikai elképzelése hátterét is.

Mestermérleg, Rob Pallin: A legfontosabb az volt, hogy végig hittünk a sikerben. Szerintem nekünk van a két legjobb kapusunk a ligában, nem is kétség. Biztos voltam benne, hogy Rajna Miklós megadja az esélyt a győzelemre. Az első harmadban sokkal többet lőtt kapura a Bécs. A szünetben taktikai változtatásokat hajtottunk végre: amikor a játék a mi harmadunkban folyt, egy csatárunkat az ellenfél kék vonalán hagytuk. Így 4-4 ellen támadott a Capitals, mert egy védőjük a pálya közepén kellett, hogy figyeljen. A másik védőjük a mi harmadunkban volt a kék vonal táján, szóval gyakorlatilag három emberrel támadtak négy játékosunkra. Ez bevált. A győztes gól is úgy esett, hogy Vincze a távoli kéken várta a korongot, el is jutott hozzá, majd remek egyéni teljesítménnyel értékesítette is a helyzetet. A kapusteljesítményünk fantasztikus volt, az emberhátrányos védekezésünk nem különben. Ez a csapat most nagyon együtt van, és ez a sokadik egygólos győzelelmhez segített minket. Banham és Sarauer hiányát megérzi az emberelőnyös játékunk, ma mégis sikerült betalálni. Egyszerűbbre vettem a fórban játszandó taktikát, nem a varázslatos összjáték a cél, hanem, hogy a kéken levő védőkhöz juttassuk a pakkot, akiknek kapura kell lőniük. Aaron (Brocklehurst - a szerk) ma pontosan ezt tette. A jövőben is ezt kérem a fiúktól: semmi cifrázás, csak egyszerű, célratörő emberfóros játék.