Oda a hazai veretlenség

• 2016.10.02. 19:47

A Black Wings Linz 5-2-re nyert vasárnap este az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban, a Fehérvár AV19 így elveszítette hazai veretlenségét a szezonban.

2016.10.02 Vasárnap / 17:30
2:5
(0:1, 1:4, 1:0)
Nézőszám: 2 659
Steinbach Black Wings Linz
TRILAR, BABIC, RAKOVIC, NAGY
Hetenyi (Rajna ) - Sagert , Szabo , Koger , Sarauer , Sofron - Owens , Makowski , Courchaine , Vas , Maylan - Sziranyi , Manavian , Orban , Erdely , Sarpatki - Orban , Reisz , Kocsis , Bodo
Ouzas (Janny ) - Piche , Palin , Lebler , McLean , Hofer - Lukas , Dorion , Oberkofler , Hisey , DaSilva - Altmann , D'Aversa , Broda , Schofield , Gaffal - Kirchschläger , Mayrhauser , Loik , Lukas , Moderer
Gólszerzők: Vas , Szabo ill. Oberkofler , McLean , Gaffal , Schofield , McLean
Kiállítások: 23 ill. 21

Egy remek formában érkező Linz látogatott a hazai jégen még veretlen Fehérvár AV19-hez. A vendégek sérülés miatt kénytelenek voltak nélkülözni első számú kapusukat, Ouzast. Az első védést nem helyettesének, Jannynak, hanem Rajnának kellett bemutatnia már az első percben Hofer lövésénél, azután azonban az osztrák hálóőrnek is akadta dolga Maylan, majd Szabó Dániel próbálkozása után. A Linznél leginkább a Hofer-Lebler-McLean sor veszélyeztetett, a védők közül pedig Piché előtt adódott lehetőség, azonban közelről mellé emelt. A 6. percben Vas ütközte le DaSilvát, amiért Hisey próbált elégtételt venni, de a magyar válogatott támadó jött ki győztesen kettejük ökölcsatájából. A kanadai 2+5+10 percre, míg Vas 5 percre ülhetett le a büntetőpadra, így emberelőnybe került a Fehérvár. Gólt azonban a Linz szerzett, Moderer passza után Oberkofler kanalazott Owens szorításában a kapuba közelről. (0-1) Ráadásul 15 másodperccel az előny lejárta előtt Manavian kapott büntetést, így a Linz került fórba. Igazán nagy helyzetet nem tudott kidolgozni a vendéggárda, sőt Maylan veszélyeztett egy megugrás után. Alig egészült ki csapatunk, újból emberhátrányban kellett helytállni, ezúttal Owens megmozdulását látta szabálytalannak a Babic-Trilar bírópáros. Felálltak az osztrákok, Piché lövésébe Broda ért bele a kapu előtt, de Rajna védett. Egy megugrás után Kóger lőhetett, de Janny mumuttal védett, kivédekezte a hátrányt a Fehérvár. Sőt, Mayrhasuer kiállítása miatt emberelőnyben támadhattak a kékmezesek, Courchaine passzába Vas tette bele az ütőjét, de Jannyban elhalt a próbálkozás. A harmadot D’Aversa kaput elkerülő lövése zárta le.

A második harmadot linzi lövés nyitotta, McLean próbálkozását védte Rajna.
A 22. percben aztán szinte felrobban a csarnok. Maylan lövésénél még védeni tudott Janny, a kipattanót azonban Makowski visszalőtte, Vas pedig remekül szúrt bele, itt már tehetetlen volt az osztrák. (1-1)
Nem sokkal később Rajnának kellett védenie DaSilva közeli löketénél, majd Maylan és Courchaine mehettek 2 az 1-ben, a védő lezárta a passzsávot, így előbbi kapura fordult, de nem tudta behúzni a korongot a mamut alatt. Pillanatokkal ezután Szabó Dániel tesztelte Jannyt. Lövése átcsorgott a kapuson, de a védők tisztázni tudtak. A 28. percben McLean kerülte meg a kaput egy testcsel után és ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. (1-2)
A bekapott gól megzavarta a fehérváriakat, beszorult a saját harmadába a csapat, DaSilva kapáslövése után kellett óriási bravúrt bemutatnia Rajnának, a 33. percben azonban már ő sem segíthetett. McLean átadásába csak bele kellett tennie az ütőjét a jobb oldalon teljesen üresen érkező Gaffalnak, kapusunk pedig nem érhetett át. (1-3) 3 perccel később Schofield lövésébe Broda szúrt bele és már három gól volt a vendégek előnye. (1-4) Az utolsó percben Vas lövése kicsivel elkerülte a vendég kaput, a másik oldalon viszont McLeané nem. Szerencsésen elé pattant a korong, amit egyből a bal felsőbe vágott, ezzel megszerezte 3. pontját ezen az estén. (1-5)

A harmadik játékrész elején Manavian éles szögből próbálkozott, a korong azonban kijött Janny mellvédőjéről, majd Lukas lövése után kellett védenie Rajnának 5 perccel a záró játékrész kezdete után Makowski kapott 2+10 perces kiállítást fejre irányuló támadásért, a hátrányt azonban kivédekezte a Fehérvár.  A 48. percben Altmannak kellett kiülnie a büntetőpadra. 5 a 4-ben Orbán veszélyeztetett, majd szerelt Broda kiugrásánál saját harmadában. Amikor már éppen kiegészült a Linz, Vas lódult meg és egy szóló után betört a kapu elé, emelését azonban Janny és a kapuvas együttes erővel hárította. Feljött a hazai csapat, többször is szorult helyzetben mentett az osztrák hálóőr, de a második gól nem akart megszületni. Az 52. percben Owenst állították ki a játékvezetők, de kivédekezte a hátrány a Fehérvár, sőt a büntetését letöltő kanadai hátvéd lövésével közel állt a szépítéshez is. Ami az 58. percben össze is jött. Az távoli lövésekkel addig is bőszen próbálkozó Szabó Dániel távoli bombája utat talált a hálóba. (2-5)

A Linz végül 5-2-re nyert, csapatunk így elveszítette hazai veretlenségét az idei szezonban.