Nem ment a gólszerzés

• 2016.12.04. 20:41
Csapatunknak nem sikerült áttörnie a dornbirni védelmet vasárnap este, így kétgólos vereséget szenvedett.

2016.12.04 Vasárnap / 17:30
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Nézőszám: 3 248
Dornbirn Bulldogs
GRUBER, KIMMERLY, NAGY, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Manavian , Orban , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Szabo-Pal , Vas , Sarpatki - Szaller , Owens , Reisz , Erdely , Bodo - Orban , Koger , Sarauer , Sofron
Stroj (Hardy ) - Magnan , Schmidt , D'Alvise , Arniel , Grabher Meier - Caruso , Connelly , Sylvester , Mcbride , Sylvester - Konradsheim , Crawford , Petrik , Livingston , Siddall - Macierzynski , Häußle , Achermann
Gólszerzők: ill. D'Alvise , Livingston
Kiállítások: 10 ill. 16

Beauregard két lövésével indult a mérkőzés, majd kiegyenlítetten folytatódott a játék, de a csapatok egyik oldalon sem alakítottak ki hagyott helyzeteket. A harmad közepén Orbán Attila veszélyeztetett, majd a Dornbirn percei következtek, a vendégek majdnem másfél percre szorították be csapatunkat a kapu elé. A mérkőzés 12. percében Erdély Csanádot ütközték le a kispad előtt, így jöhetett az első fehérvári előny. Sofron kapáslövését védte Hardy, majd a kipattanóra Maylan érkezett, de mellélőtt. A harmad hátralévő részében maradt a fehérvári mezőnyfölény, többet birtokolta csapatunk a korongot, de nem sikerült helyzetbe kerülni. Alig két perc volt hátra a harmadból, amikor Schiestel lőtt a kék vonalról, a lecsorgót pedig Vas János kotorta be a kapuba, azonban a játékvezetők érvénytelenítették a találatot. A helyzet után előnyben folytatódott a játék, de a harmad végéig már nem esett gól.

Az áthúzódó kiállítás miatt fórban folytatódott a játék a középső játékrészben, azonban nem sikerült nyomást helyezni a vendégek kapujára. A második 20 perc a kiállítások jegyében telt, a sort D’Alvise nyitotta meg, újra csapatunk került előnybe. Bár Kógerék voltak többen a jégen, három a kettő ellen támadtak a vendégek, a kontrából viszont kettő az egyben indulhatott Sarauer és Maylan, de ebből sem született gól. A mérkőzés felénél aztán megérkezett az első találat is, Schmidt lövésébe D’Alvise ért bele jól a kapu előtt, a lövés pedig így védhetetlenül pattant a hálóba (1-0). A harmad második felében előbb Orbán Attila, majd a másik oldalon Connelly ülhetett a büntetőpadra, a négy a négy elleni játékban Vas került nagy helyzetbe, de nem sikerült egyenlíteni. Újabb kiállítások következtek, ezúttal Kóger, majd 3 perccel később Manavian kapott büntetést. Jól védekezett csapatunk hátrányban, így nem született újabb találat a harmad végéig.

Eseménytelen első percek után újabb fehérvári előny következett, de továbbra sem ment előnyben a kék-fehéreknek, McBride a büntetőpadról visszatérve pedig jól ért oda Rajna elé, kapusunk azonban hárított. A mérkőzés legnagyobb helyzete Sarauer nevééhez kötődik, Owens oldalról érkező passzát azonban nem sikerült értékesítenie. 9 perccel a vége előtt megduplázta az előnyét a Dornbirn, Brance Orban kiálllítása után gyorsan kihasználták az előnyt, Grabher Meier beadását Livingson értékesítette (0-2). A gól után nagy lehetőséget kapott együttesünk, Arniel, majd 12 másodperccel később Häußle kapott kiállítást, így majd két percig kettős előnyben támadhattak Maylanék. Schiestel, majd Manavian próbálkozott távolról, de Hardy magabiztosan védett. Még mindig előnyben Vas János került szólóba, de ő is a kapusba lőtt. Küzdött csapatunk a kapu előtt, Sarauer szépíthetett volna, majd többször is távoli lövésekkel próbálkozott együttesünk. 2 perccel a vége előtt Rajna is lekorcsolyázott, de nem sikerült a gólszerzés, így a Dornbirn a jó védekezésnek és a remek kapusteljesítménynek köszönhetően mindhárom pontot megszerezte.