Nem bírtak a címvédővel

• 2016.10.16. 19:55
3-1-es vereséget szenvedett a Fehérvár AV19 a Red Bull Salzburg ellen vasárnap este. A fehérváriak ugyan vezettek, a címvédő azonban fordítani tudott, és három ponttal távozott az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokból. Az eredmény ellenére a közönség vastapssal búcsúztatta a csapatot.

2016.10.16 Vasárnap / 17:30
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)
Nézőszám: 2 732
EC Red Bull Salzburg
SMETANA, FICHTNER, NAGY, NÉMETH
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Courchaine , Vas , Maylan - Sagert , Orban , Koger , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Szaller , Sarpatki , Orban , Sofron - Szabo , Laday , Reisz , Kocsis , Vincze
Starkbaum (Gracnar ) - Trattnig , Raymond , Raffl , Duncan , Hughes - Kutlak , Flood , Welser , Olson , Thomas - Viveiros , Pallestrang , Rauchenwald , Schiechl , Latusa - Wachter , Cijan , Baltram , Hochkofler
Gólszerzők: Manavian ill. Latusa , Trattnig , Welser
Kiállítások: 4 ill. 4

Kevesebb, mint fél perc elteltével Duncan eresztette meg a találkozó első lövését, Rajna biztosan hárított, majd Thomas próbálkozását is védte kapusunk. Az első percek salzburgi fölényt hoztak, a legnagyobb helyzet azonban Vas János előtt adódott, aki Maylan passzába szúrt bele, de a korong mellé vágódott. A 7. percben Raffl zörgette meg a kapuvasat éles szögből, majd Thomas másolta le csapattársa iménti megmozdulását. Nem sokkal később Sárpátki és Orban mehettek 2 az 1 ellen, előbbi lövést választott, Gracnar azonban a helyén volt. A válogatott támadó újabb kísérletét is védte a szlovén, Manavian megpattanó löketével azonban már nem tudott mit kezdeni. (1-0) A francia válogatott hátvéd második idei gólját szerezte. A 14. percben Olson szabálytalansága után emberelőnybe került a Fehérvár. Sikerült is felállni az osztrákok harmadában és újfent Manavian tesztelte Gracnart, ezúttal kapásból, nagy erővel, de a hálóőr lepkéskesztyűvel lekapta a korongot. A „bikák” átvészelték a hátrányt, sőt, a játékszert a védekező harmadban kiemelő Manavian kiállítása miatt, fórban támadhattak. Komoly helyzetig azonban nem jutottak. Nem úgy a meglóduló Maylan-Sarauer duó, a ziccer azonban kimaradt. A salzburgiak, bár többet birtokolták a korongot az első játékrészben, gólt nem sikerült szerezniük, így fehérvári vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok az első játékrész végén.

A második harmad előtt a hónap legjobb játékosának megválasztott Sofron István vehetett át egy ajándékcsomagot a székesfehérvári szurkolóktól. Ezt a játékrészt is a vendégek kezdték aktívabban, Raymond lövését Rajna, Trattnigét a kapuvas hárította, majd Raffl ziccerénél ismét a magyar kapus védett nagyot. A másik oldalon Kóger egy korongszerzés után lőtt fölé, de ezekben a percekben leginkább a címvédő akarata érvényesült, a fehérváriak beszorultak saját harmadukba és főleg a kontratámadások lehetőségét várták. A listavezető fölénye a 31. percben érett góllá. Rauchenwald kísérletét még kitolta Rajna, sőt a kipattanót kapura húzó Schiechl próbálkozásába is beleért fektében, az üresen maradt Latusa triplázásánál azonban már tehetetlen volt. (1-1) A bekapott góltól magához tért a Fehérvár, Bodo lövésébe szúrt bele Sarauer, Gracnar védett, majd Owens tesztelte a szlovént, aki a helyén volt. Az osztrákok nagy igyekezetükben elcserélték magukat, túl sokan voltak a jégen, jöhetett a hazai emberelőnyös egység. A legnagyobb lehetőség Courchaine előtt adódott, de Grancnar kesztyűjébe emelt közelről fonákkal, de az előny végül kihasználatlan maradt. A harmad elején főleg a „bikák” domináltak, góljuk után azonban kiegyenlítetté vált a játék, nagy kérdés volt a záró játékrész előtt, hogy melyik együttes irányába billen majd el a mérleg az utolsó húsz percben.

A harmadik etap Courchaine próbálkozásával indult, majd Bodo száguldott a korongért, Gracnar kikorcsolyázott kapujából és csak beleütni tudott a játékszerbe, ami így a fehérvárinál maradt. Éles szögből húzta a kapura a pakkot a visszafelé iszkoló hálóőr mögött, Trattnig mentett a gólvonalon állva. A kőkemény bekk ezután is főszerepben maradt, Kógert tarolta le hátulról, amiért kettő percre ülhetett is ki a büntetőpadra. Sikerült felállni, Sagert próbálkozott kétszer, de vagy Gracnar vagy pedig egy védő állta útját lövésének. Egyszer jött ki a szorításból a Salzburg, Rauchenwald emelt fölé nagy helyzetben. Courchaine igyekezett még kihasználni az emberelőnyt, de az vendégek kapusa ezt is fogta, így kivédekezte a hátrányt a címvédő. A 47. percben Hughes maradt üresen a hazai kapu előtt, de Rajna jól mozdult ki, a másik oldalon Bodo és Kóger remek akciója végén utóbbi lövését védte Gracnar. Kicsivel több, mint tíz perccel a játékrész vége előtt Trattnig használt ki egy védelmi megingást, valahogy bepréselte a korongot a hálóba közvetlen közelről, átvette a vezetést a Salzburg. (1-2) Ezután a Bodo kiállítása miatti emberhátrányt remekül védekezte ki a csapat, majd a büntetését letöltő támadó próbálta meglepni a rövid saroknál Gracnart, sikertelenül. Nem sokkal később megpróbálkozott ezzel Sofron is, akit Flood teremtett a jégre, ezúttal azonban elmaradt a Fichntner-Smetana bírópáros sípszava. az 59. percben Benoit Laporte mezőnyjátékost küldött be Rajna helyett, 6 az 5 ellen támadhatott a Fehérvár. Owens maradt üresen, lövése kijött a salzburgi hálóőrről, a kipattanót azonban nem sikerült a kapuba gyötörni. 30 másodperccel a vége előtt Welser eldöntötte a találkozót, a saját harmadából gurított az üresen maradt ketrecbe (1-3).

A mérkőzés után joggal járt a taps és a „Szép volt, fiúk!” rigmus a fehérváriaknak, ezen az estén többet érdemelt volna a hazai gárda.