Négygólos vereség Salzburgban

• 2017.10.26. 18:39
A Fehérvár AV19 Hári mesterhármasa ellenére sem tudott felülkerekedni a Salzburgon, végül pedig négygólos vereséget szenvedett. Folytatás pénteken, a Dornbirn otthonában.

GAMPER, GRUBER, ETTLMAYR, PARDATSCHER
Starkbaum (Gracnar) - Raymond, Viveiros, Raffl, Schremp, Latusa - Brouillette, Trattnig, Harris, Rauchenwald, Hughes - Heinrich, Pallestrang, Herburger, Duncan, Huber - Jakubitzka, Baltram, Cijan, Schiechl, Hochkofler
Hamvai (Rajna) - Uotila, Manavian, Erdely, Latendresse, Gilbert - Harty, Vidmar, Luttinen, Hari, Lovecchio - Stipsicz, Szabo, Vincze, Music, Sarpatki - Jyrkkiö, Szabo, Reisz, Kiss
Gólszerzők: Raffl, Schremp, Raffl, Latusa, Hochkofler, Harris, Duncan, Schiechl ill. Sarpatki, Hari, Hari, Hari
Kiállítások: 10 ill. 8

Egy Rajna-védéssel indult csapatunk mérkőzése a Salzburg otthonában, majd a másik oldalon Luttinen tesztelte a hazaiak hálóőrét. A Salzburg percei következtek, majd Uotilát büntették a játékvezetők. A fórt ki is használta a vendéglátó, több helyzet után végül Thomas Raffl bombája akadt be csapatunk kapujába (1-0). A harmad közepén Sárpátki veszélyeztetett, majd jöhetett a mérkőzés első fehérvári előnye, ezúttal Schiechlnek kellett pihennie. A fórban először Rajnának akadt dolga, de az előny hátralévő részében sem sikerült nyomást gyakorolni a hazaik kapujára. A kiegészülés pillanatában Raffl lőhetett, de Rajna ezúttal védett. 5 perccel a harmad vége előtt újra az NHL-ben is megfordult támadó volt akcióban: keresztpasszát végül Robert Schremp vágta a hálóba, kettőre növelve ezzel a különbséget (2-0). Hamar jött azonban az első vendégtalálat is, egy kapu előtti kavarodás során Sárpátki Tamás kapott jó passzt Vidmartól és Starkbaum mellett a kapuba lőtt (2-1). A gól után felpörgött a Fehérvár AV19, másfél perccel a harmad vége előtt pedig még előnyben is támadhattak Manavianék, de végül 2-1-es hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Az áthúzódó kiállítás miatt előnyben folytatódott a mérkőzés, öt a négy ellen pedig egy Gilbert-lövés jelenthette volna a csapat egyenlítő találatát. Alig egy parc telt el a harmadból, amikor Luttinennek kellett kiülnie, ebből újabb gólt szerzett a hazai gárda, Thomas Raffl értékesített egy kipattanót (3-1). Továbbra is a Salzburg akarata érvényesült, ráadásul Manavian kiállítása nehezítette csapatunk dolgát, de ebből a létszámfölényből nem tudott igazán veszélyeztetni a hazai együttes. A kiegészülés után Hári indulhatott szólóban, támadónk pedig nem is hibázott, miután egy csellel elfektette Starkbaumot (3-2). Nem telt el két perc, egy kijátszott akciót fejezett be góllal a Salzburg, Pallestrang passzát Manuel Latusa értékesítette (4-2), de nem maradt sokáig kettő a különbség, a harmad közepén LoVecchio tálalt Hári elé, aki védhetetlenül bombázott a hálóba (4-3). Felpörgött a mérkőzés a találat után, a lendületet Uotila kiállítása törte meg, ám hiába lőtt többször a hazai együttes, maradt az egy gól közte. Gilbert és Erdély előtt adódott nagy lehetőség egy perccel a vége előtt, előbbi lövését azonban hárította Starkbaum, majd a lefújás előtt Manavian és Latendresse ütőjében is ott volt az egyenlítés, de a hazaiak hálóőre újfent védett.

Jobban kezdte a záró játékrészt a Fehérvár AV19, majd a harmadik percben Rajnának kellett hárítania. Hári előtt adódott lehetőség a másik oldalon, ezután LoVecchio előtt maradt ki egy helyzet. A 46. percben újabb előnyhöz jutott csapatunk, előbb LoVecchio, aztán Luttinen vétette el a kaput, egy kontrából azonban a Salzburg szerzett gólt, Peter Hochkofler volt eredményes (5-3), majd másfél perc múlva Brant Harris találatával már három volt a hazaiak előnye (6-3). Bár továbbra sem volt mezőnyfölényben együttesünk, egy szépen kijátszott akció végén Hári János talált be 6 perccel a vége előtt, miután jól csapott le egy kipattanóra (6-4). Vincze és Sárpátki iramodott meg a gól után, egy Starkbaum-védést követően kisebb tülekedés alakult ki a kapu előtt, egy korongvesztés nyomán pedig Ryan Duncen is feliratkozott a góllövők listájára, Huber középre adott passzát a hazaiak centere magabiztosan lőtte a hálóba (7-4). Kiállítás következett, méghozzá salzburgioldalon, Benoit Laporte mindent egy lapra feltéve lehozta Rajnát, Vidmar és LoVecchio is próbálkozhatott, végül Michael Schiechl üreskapus találatával dőlt el végleg a találkozó (8-4).

Pihenésre azonban nincs sok idő, hiszen csapatunk pénteken a Dornbirn otthonában szerepel.