Nagyarányú vereség a címvédő ellen

• 2016.12.28. 22:28

A Fehérvár AV19 8-2-es vereséget szenvedett a Városligetben a Red Bull Salzburg ellen. Benoit Laporte együttese két harmad után döntetlenre állt az osztrák együttes ellen, ám a címvédő a záró játékrészben hat gólt szerzett és megnyerte a találkozót.

BABIC, SMETANA, NAGY, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Vernace , Koger , Maylan , Beauregard - Sziranyi , Szabo , Erdely , Sarauer , Bodo - Schiestel , Manavian , Orban , Vas , Sofron - Kocsis , Szaller , Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki
Starkbaum (Gracnar ) - Sondell , Raymond , Raffl , Duncan , Herburger - Jakubitzka , Trattnig , Welser , Thomas , Rauchenwald - Viveiros , Kutlak , Cijan , Schiechl , Kristler - Kainz , Winkler , Hochkofler
Gólszerzők: Koger, Koger ill. Cijan , Herburger , Welser , Trattnig , Raffl , Trattnig , Raffl , Duncan
Kiállítások: 10 ill. 8
Szemlátomást a fehérváriakat dobta fel jobban a környezet, a 4000 ember és a látványos élőkép a mérkőzés előtt, az első másfél percben Gracnarnak kellett többször is védést bemutatnia, Vas, majd Orban kísérleténél. A 4. percben Welser ütött el a korong felett nagy helyzetben, a kontra után pedig Sarauer próbálkozását hárította a szlovén hálóőr. Alig egy perccel később viszont már tehetetlen volt, Vas lövése még elakadt, Kóger Dániel azonban közelről a bevágta a kipattanót. (1-0) Az öröm nem tartott sokáig, azonnal a gól után a palánkról a kapu elé visszajövő játékszert Alexander Cijan bepöccintette Hetényi mellett. (1-1) Az osztrákok maradtak támadásban, Herburger lövésénél kellett hárítania a magyar kapusnak, majd a 12. percben Raffl és Trattnig indult meg, előbbi passza után a védő nagy helyzetben lőtt mellé. Manavian kiállítása miatt jöhetett az első vendég előny, Viveiros húzását a lepkéssel védte Hetényi. Bent tudta tartani a korongot a fehérvári harmadban a címvédő, aminek meg is lett az eredménye, Trattnig lövése átcsorgott Hetényin, Raphael Herburger pedig a gólvonalról becsúsztatta a pakkot. (1-2) A 16. percben Sondell ülhetett ki a büntetőpadra, a Fehérvár pedig 11 másodperc alatt ki is használta első emberfórját. Kóger megint közelről talált a hálóba, ezzel megduplázta góljainak számát és egyenlített. (2-2) Sőt, Trattnig túlzott keménysége miatt jöhetett a második 5 a 4, Sofron és Maylan is közel jártak a gólhoz, de Gracnar a helyén volt. Bár sikerült beszorítani a Bikákat, nem sikerült élni a lehetőséggel. A szünet előtt még Vernacet látta szabálytalannak a Babic-Smetana bírópáros, így a salzburgi emberelőnnyel indulhatott a második harmad.
Komolyabb lehetőség nélkül csorgott le a két perc, de alig egészültek ki a fehérváriak, Kóger ültették le a játékvezetők. Ezt is sikerült kivédekezni, Cijan gáncsolása után pedig hazai előny következett. Ugyanaz a palánk összeillesztés, amelyik a fehérváriakon fogott ki az első játékrészben, most Gracnart tréfálta meg, nem tudta, hol a játékszer, de nem sikerült a kapuba kotorni a korongot közelről. Öt az öt ellen Raymond kísérletét kellett védenie Hetényinek. Ebben az időszakban leginkább a mezőnyben gyűrte egymást a két csapat, próbált fogást találni a másikon, komolyabb helyzetig egyik alakulat sem jutott. Egészen a 35. percig, ekkor Rauchenwald próbálkozását hárította Hetényi, ám szabadon maradt a korong, de Orban tisztázni tudott. Fölénybe került a Salzburg, Herburger ziccerét hárította a magyar hálóőr. Az utolsó percekben is akadt dolga bőven a fehérvári kapusnak, a legnagyobbat talán Thomas lövésénél kellett nyújtózkodnia, aki középről lőtt fonákkal estében, de a botossal ezt is kitolta Hetényi. 40 másodperccel a szünet előtt Szirányit szórták ki a bírók, így – akárcsak a második – a harmadik harmad is vendég emberelőnnyel kezdődhetett.
Kicsivel több, mint egy perc telt el a záró játékrészből, amikor Daniel Welser révén kihasználta a fórt a Salzburg. A támadó jól tette bele az ütőjét Herburger lőtt passzába, a pakk a felső sarokba vágódott. (2-3) Raymond kapott kétperces büntetést szinte azonnal a gól után, de kihasználatlanul maradt a negyedik fehérvári előny. A kiegészülést követően pedig növelte előnyét a címvédő, Matthias Trattnig korcsolyázott be a kapu elé és kilőtte a kapu bel oldalát. (2-4) Erdély, majd Schiestel próbált szépíteni, de Gracnar hárított.  Felpörgött a találkozó, hirtelen megszaporodtak a keményebb ütközések a jégen, de kiállítás ezeket nem követte. Gól azonban született és megint a vendégek találtak be. Duncan ért bele egy lövésbe Hetényi kapuja előtt, ezt még védte a hálóőr, a kipattanóra azonban Thomas Raffl lecsapott és megszerezte az ötödik salzburgi gólt az 50. percben. (2-5) Amit követett kisvártatva a hatodik is, Trattnig lőtte ki a bal felsőt a harmad felénél. (2-6) A nyitott pályás mérkőzéseknél szokásos térfélcsere sem vette el a címvédő lendületét, az 54. percben Raffl ment el szólóban és a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel Kóger és Trattnig után ő is duplázni tudott. (2-7) Három perc volt még vissza a meccsből, amikor Schiestelt küldték ki gáncsolásért, Duncan pedig meglőtte csapata harmadik előnyös gólját is, amivel beállította a végeredményt. (2-8)
A Fehérvár AV19 két harmadon keresztül egyenlő ellenfele volt a címvédőnek, de a harmadik harmadban egy rövidzárlat megpecsételte az együttes sorsát.