Megvan az ötödik is!

• 2015.11.20. 21:59
  • Csik Tamás
Már három góllal is vezettünk a Klagenfurt ellen, de a vendégek - nem érdemtelenül - kiegyenlítettek. A fordulatos mérkőzés csak büntetőpárbajban dőlt el; a szenzációsan védő Hetényinek és Nagy Gergő góljának köszönhetően a javunkra.

VEZETTE: TRILAR, WIDMANN, GATOL, ZGONC
Hetenyi (Rajna) - Brocklehurst, Martinelli, Kinasewich, Nagy, Sárpátki - Szirányi, Wehrs, Orban, Bodo, Kóger - Orbán, Szaller, Kovács, Connolly, Benk - Kocsis, Vincze
EC-KAC
Brückler (Tuokkola) - Kapstad, Popovic, Ganahl, Harand, Geier - Pöck, DeSantis, Jacques, Hundertpfund, Lundmark - Reichel, Schumnig, Geier, Koch, Setzinger - Strong, Pöck, Ban, Nordqvist, Walker
Gólszerzők: Kovács, Bodo, Brocklehurst, Nagy illetve Koch, Pöck, Kapstad
Kiállítások: 14 ill. 16

Ahogy bedobták a korongot, azonnal magához ragadta a kezdeményezést a Fehérvár. Bő egy perc után jött is a jutalom, egy emberelőny formájában, DeSantis mehetett a büntetőpadra. Sok mindenre nem jutottunk az öt a néggyel, egyenlő létszámnál pedig átvette a játék irányítását a Klagenfurt. Hetényinek hamar megvoltak az első védései, majd később bravúrjai, amikre szükség is volt, hogy őrizzük a nulla-nullát. A látogatók sokkal frissebbnek tűntek ebben a harmadban, kiválóan működött a letámadásuk, a megszerzett korongokkal pedig villámgyorsan mentek át támadásba. A fiúk küzdöttek becsülettel, de sok közünk nem volt ehhez a játékrészhez, mutatja ezt a 2-12-es kapurelövési arány is.

A középső harmad aztán merőben más forgatókönyvet hozott. Az elején jobb volt a KAC, de a 25. percben sikerült megszereznünk a vezetést, és ez alapjában változtatta meg a meccs menetét. Nagy Gergő lőtte be a pakkot élesen a kapu elé, ahol Kovács Csaba szúrt bele jól (1-0). Alig egy perccel később jött az újabb hazai gól, ekkor Bodo vétette el a korongot, de végül így lett jó, mert Kapstadról a saját hálójába került a játékszer (2-0). És itt még nem volt vége! A 29. percben emberelőnybe kerültünk, és Brocklehurst is mattolta Tuokkolát (3-0). A gyors három gól okán a csapat és a közönség is extázisba került, az idénybeli legjobb harmadát produkálta a Volán. Akár végleg eldönthettük volna a mérkőzést, ezért is volt kár, hogy a 39. percben Koch szépített (3-1).

A harmadik harmadban így felkészülhettünk a mindent elsöprő klagenfurti rohamokra. Jöttek is Lundmarkék, kétszer a vasat is eltalálták, de Hetényi csodálatosan védett. Közben Bodóék előtt több lehetőség is adódott, hogy lezárják a mérkőzést, de nem tudtak élni velük. Egészen az 54. percig álltuk a látogatók rohamait, ekkor Pöck egy gólra hozta fel övéit (3-2). A gól után azonnal emberelőnybe kerültek a piros-fehérek, és ki is egyenlítettek, Kapstad révén (3-3). Kezdődhetett minden előröl, sőt, Hetényi bravúrjaira volt szükség, hogy elérjük a hosszabbítást és biztosan szerezzünk egy pontot.

A ráadásban négy a négy, majd három a három ellen mindkét csapat megnyerhette volna az összecsapást, de végül csak büntetők döntöttek.

Nagy Gergő és Bodo belőtte, a karintiaiak kísérleteit viszont Hetényi hatástalanította, nem csoda, hogy az ő nevétől zengett az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok (4-3).

Csapatunk zsinórban ötödik meccsét is megnyerte, igaz, ezúttal „csak” két pont jutott. Ennek köszönhetően az alapszakasz felénél ismét elérhető közelségbe került a biztos rájátszást érő első hat hely valamelyike.