Megvan az idei első siker a Znojmo ellen

• 2016.12.20. 22:00

Kiváló második harmadban mutatott játékának köszönhetően, a Fehérvár AV19 5-3-ra legyőzte az Orli Znojmo csapatát. Benoit Laporte együttese négy gólt lőtt a középső játékrészben, amivel megalapozta az első idei sikerét a csehek ellen.

2016.12.20 Kedd / 19:15
5:3
(1:1, 4:1, 0:1)
Nézőszám: 3 318
HC Orli Znojmo
SIEGEL, TRILAR, NAGY, ZGONC
Hetenyi (Lemay ) - Schiestel , Manavian , Beauregard , Maylan , Orban - Sziranyi , Szabo , Erdely , Vas , Sofron - Szaller , Owens , Sarpatki , Reisz , Szabo-Pal - Laday , Koger , Sarauer , Bodo
Schwarz (Nechvatal ) - Sulak , Stehlik , Spacek , Bartos , Yellow Horn - Lakos , Kaderavek , Tomas , Pucher , Lattner - Biro , Reznicek , Vodny , Wronka , Podesva - Csamango , Hughesman , Seda , Györi
Gólszerzők: Vas , Schiestel , Beauregard , Beauregard , Beauregard ill. Podesva , Bartos , Yellow Horn
Kiállítások: 4 ill. 8

Maylan és Podesva helyzetével indult a találkozó, majd Sulak is próbára tette Hetényit. Az 5. percben Biro lökte rá Orbant a vendégkapura, a szlovák bekk neve mellé került a mérkőzés első kiállítása. Alig egészültek ki a csehek, Lakos is mehetett a büntetőpadra, de egyik előnyt sem sikerült gólra váltaniuk a fehérváriaknak. A harmad felénél Tomast is szabálytalannak látta a Siegel-Trilar bírópáros, ezt a a fórt azonban már kihasználta a hazai csapat. Manavian lövésébe Vas János ért bele remekül, ezt pedig nem tudta hárítani Schwarz. (1-0) A bekapott gól után Seda és Spacek tesztelte Hetényit, majd Beauregard lövését védte a znojmoi hálóőr. Két és fél perccel a harmad vége előtt Kóger próbálkozása átcsorgott Schwarzon, de a csehek begyűjtötték a korongot és a kontrából Marint Podesva révén egyenlítettek. (1-1) A 20. percben Erdély kapott kétperces büntetést, így emberhátrányban kezdhette a második játékrészt a csapat. Ami Sofron István kiválásával még inkább megfogyatkozott, a válogatott támadó sérülés miatt nem térhetett vissza a középső etapra.

A harmad elején Tomas lövése volt a kiállításból fentmaradt másfél perc legveszélyesebb momentuma, de Hetényi védeni tudott, a Fehérvár pedig kiegészült. Jöttek is a hazai támadások, aminek a 25. percben meglett az eredménye: Drew Schiestel kékvonalas lövése akadálytalanul jutott a csehek kapujába. A kanadai védő 11. mérkőzésén 3. gólját szerezte.  (2-1) Ellenfel fölé nőtt a Fehérvár ezekben a percekben és ez újabb gólban mutatkozott meg. A mérkőzés felénél Thomas Beauregard fordult be a kapu elé, első próbálkozását még védte Schwarz, a második kísérletnél azonban az üres ketrecbe pöccintett a támadó. (3-1) Sőt, kicsivel több, mint egy perc múlva ismét betalált a november elején igazolt játékos, ezúttal Orban visszapasszát vágta be a bedobókör széléről. (4-1) Jiri Reznar próbálta felrázni csapatát, időt kért és kapust cserélt, Nechvatal váltotta a Schwarzot. Lendület helyett azonban újabb kiállítást kapott a cseh gárda, Podesva ülhetett ki. Ezt pedig ki más, mint Beauregard váltotta gólra egy távoli kísérlettel. A kanadai ezzel 8. gólját ünnepelhette érkezése óta. (5-1) Öt perccel a harmad vége előtt Bodo kapott kétperces büntetést, amit ki is használtak a „Sasok”. Hughesman kapáslövését még védte Hetényi, David Bartos azonban bekotorta a kipattanót. (5-2) A hátralevő percekben a fehérvári harmadban töltött ugyan több időt a korong, maradt a háromgólos előny a záró játékrészre.

De nem sokáig, 17 másodperccel a korongbedobás után Colton Yellow Horn szlalomozott be a kapu elé és kilőtte a jobb a felsőt. (5-3) Maradt a znojmoi nyomás, Hetényinek többször is bravúrt kellett bemutatnia, vezérletével állt a rohamokat a Fehérvár. Sőt, Owens és Bodo két komoly kísérleténél is nyújtózkodnia kellett Nechvatalnak. Kezdett szűnni a vendégek mezőnyfölénye, kiegyenlítettebbé vált a játék. A fehérváriak igyekeztek minél gyorsabban megszűrni a csehek akciót, ezt pedig jórészt sikerült is kivitelezniük Benoit Laporte tanítványainak. Másfél perccel a vége előtt Nechvatal helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott a jégre, azonban ez sem segített a „Sasokon”. A Fehérvár AV19 5-3-as győzelmet aratott, így idén először nyert a Znojmo ellen és feljött a tabella 9. helyére.