Megtört a jég!

• 2016.10.28. 21:48

Óriásit küzdve, egy végletekig kiélezett mérkőzésen 2-1-re nyert a Fehérvár AV19 a Klagenfurt ellen. A csapat öt mérkőzés után győzött újra hazai jégen.

2016.10.28 Péntek / 19:15
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Nézőszám: 2 832
EC-KAC
ZRNIC, PIRAGIC, PAGON, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Sagert , Makowski , Koger , Sarauer , Bodo - Owens , Manavian , Orban , Vas , Vincze - Sziranyi , Szabo , Reisz , Kocsis , Sarpatki - Orban , Szaller , Courchaine , Maylan , Sofron
EC-KAC
Madlener (Duba ) - Strong , Duller , Geier , Hundertpfund , Lundmark - Schnetzer , Schumnig , Bischofberger , Hurtubise , Ganahl - Popovic , Vallant , Schettina , Neal , Pance - Kreuzer , Richter , Kurath , Kraus
Gólszerzők: Vas , Sofron ill. Geier
Kiállítások: 12 ill. 8

Szívek lepték el az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok lelátóját a kezdés előtt. A fehérvári szurkolók így fejezték ki, hogy továbbra is a csapat mellett állnak és támogatásukról biztosították a gárdát.
Két percig kellett várni az első helyzetre, Maylan egy korongszerzés után meglódult, a ziccert azonban védte Duba. A karintiai kapusnak ezután sem kellett unatkoznia, több távoli lövéssel tesztelték a fehérváriak. Courchaine kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a vendégek, de Sarauer révén ismét szóló következett. A támadót hátulról húzták-vonták, a helyzet kimaradt, kiállítást pedig nem ítélt a Zrnic-Piragic bírópáros. A KAC tovább vitte a korongot, Ganahl maradt üresen és lövésébe bár beleért Hetényi, hárítani nem tudta. (0-1) Vincze válaszolhatott volna szinte azonnal, Duba lábai között ellőtte a korongot, de kapuvas hárított. A Klagenfurt leginkább a kék vonalról próbálkozott, ezeket azonban magabiztosan gyűjtötte be Hetényi, az osztrákok hálóőrének azonban bravúrra volt szüksége Sarauer, majd Manavian közeli próbálkozásánál is, de állta a sarat. A 13. percben Kóger került helyzetbe, de elvétette a hosszú felső sarkot. Mentek előre a fehérváriak, próbálták hibára kényszeríteni a Klagenfurtot, aminek négy perccel az első játékrész vége előtt meg is lett az eredménye, Kurath akasztotta Kógert, jöhetett az első hazai emberfór. A két perc azonban komolyabb lehetőség nélkül letelt, Pance színészkedése miatt azonban nem maradt sokáig üresen a vendégek büntetőpadja. Ahogy a fehérváriaké sem, Sarauernek is le kellett ülnie, így négy a négy ellen fejezték be a játékrészt a csapatok.

A második harmadban az osztrákok egészültek ki hamarabb, ám elcserélték magukat, Sofron és Vas meglépett, előbbi lőtte fejbe Dubát. Majd egyenlő létszámnál is veszélyeztetett, akárcsak Bodo, a cseh kapus azonban mindent hárított. Az első fél óra végén Sagert megmozdulását látták szabálytalannak a játékvezetők, a hátrányt simán védekezte ki a csapat. Ezután is leginkább a kiállítások domináltak: sorban Kurath, Kóger, majd Hundertpfund kapott kettő perces büntetést, ezutóbbit pedig már kihasználta a Fehérvár. A 38. percben Vas János szúrt bele nagyszerűen Makowski lövésébe, megszerezve idei harmadik találatát. (1-1) Az utolsó másodpercekben még Dubának kellett nyújtózkodnia, de maradt a döntetlen a záró játékrészre.
De nem sokáig, Sofron István ért bele remekül Courchaine kékvonalas lövésébe, amivel már nem tudott mit kezdeni a karintiai kapus. (2-1) A Fehérvár öt mérkőzés után szerzett ismét gólt a harmadik harmadban. Érdekesség, „Sofi” eddig idén két mérkőzésen (a Dornbirn ellen kétszer és a Bécs otthonában) szerzett gólt és mindkét alkalommal nyerni tudott a csapat. Most azonban még volt hátra idő bőven, jött is előre a KAC, Popovic lőtt egy létszámfölényes szituáció után mellé nagy helyzetben, majd Bodo jutott a kiállítás sorsára. A hátrányt kivédekezte a gárda, komolyabb helyzet nélkül csorgott le a két perc egy-két Sofron-ütközéssel tarkítva, utána azonban komoly lehetőséget puskázott el a Klagenfurt. Hurtubise ziccerben inkább lekészítette a korongot Popvicnak, aki kapásból lőtt fölé közelről. Két perccel a vége előtt Mike Pellegrims időt kért és lehozta kapusát, hat az öt ellen támadtak a vendégek. Előbb Kóger a félpályáról, majd Makowski a fehérvári harmad közepéről próbálta bevenni az üres kaput, de minkét kísérlet mellé csorgott. A 60. percben Benoit Laporte is kikérte a maga fél percét, hogy fújhassanak egy kicsit a tilos felszabadítás miatt jégen ragadt játékosai. A feszültséget fokozandó fél perccel a vége előtt elcserélték magukat a hazaiak, immár hatan mentek négy ellen az osztrákok. Ezt viszont a szurkolók elképesztő támogatásával a háta mögött, hősiesen kivédekezte a csapat.
A Fehérvár AV19 2-1-re nyert, öt hazai találkozó után örülhetett ismét győzelemnek az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége.