Megszerezte első győzelmét az Érsekújvár

• 2017.09.02. 21:57
Az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna második játéknapján az HC Nove Zámky legyőzte német ellenfelét, ezzel begyűjtve első győzelmét.

Varjú, Juhász, Pálkövi, Kormos
Franzreb (zoschka) - Adam Owens, Kania, Nagele, Geiseler Hoffmann Bár, Mund - Tegkaev, Eriksson, Bodø - Götz, Wartting, Lennartsson - Jahnke, Stöber, ceruza - Boiarchinov, Neuer Schmidt
Kováč (Romančík) – Deyl, Kovačevič, Prapavessis, Salija, Plášil, Chovan, Šiška, Šimek – Raenko, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Schultz – Zbořil, Dubinin, Lantoši – Tibenský, Šimun, Fábry
Gólszerzők: Owens, Wartting ill. Novotny (2), Zboril, Dubinin, Fabry
Kiállítások: 10 ill 8

Nagy iramban kezdte a szlovák alakulat a mérkőzést, aminek meg is lett az eredménye, a kilencedik percben Novotny, majd a tizenötödik percben Zboril is betalált a Lausitzer Füchse kapujába. (0:2) A második harmadban felszívták magukat a németek, és rögtön az első két percben kiegyenlítettek Owens és Wartting góljával. (2:2) A meccs a harmadik játékrészben dőlt el, először Dubinin szerezte meg a vezetést a NoveéZámkynak, majd Novotny és Fabry állította be az 2-5-ös végeredményt.

Mestermérleg, Robert Hoffmann: Sajnos nem sikerült jól a mérkőzés számunkra, hiszen 5-2-re vesztettünk, de ennek ellenére láttunk jó dolgokat. A mérkőzés elején nem álltunk készen, jelenleg ezen kell sokat dolgoznunk. Ugyan egyszer visszajöttünk a meccsbe, a végén mégis az Érsekújváré lett a győzelem.  A torna második napja után úgy látom, hogy vannak aggresszívebben és technikásabban játszó csapatok, így összességében jól szolgálja a felkészülésünket.

Mestermérleg, Stefan Mikes: Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a csapattal. Az első harmadban vezettünk, jól is ment a játék, aztán a második játékrészben gyorsan kaptunk két gólt, ez rá is nyomta a bélyegét a harmadra. A záró 20 percben aztán megint feljavult a játékunk, emberelőnyből is betaláltunk és végül egyértelmű győzelmet arattunk.