Megint a hosszabbítás döntött

• 2016.08.25. 21:44
Két góllal is vezetett, a hosszabbításban mégis vereséget szenvedett csapatunk a Klagenfurt ellen.

EC-KAC
Duba (Dechel) - Popovic, Duller, Boschofberger, Hurtubise, Lundmark - Strong, Fischer, Geier, Koch, Brucker - Kapstad, Vallant, Richter, Neal, Cirtek - Schnetzer, Wilhelmus, Kraus, Harand, Schettina
Rajna (Hetényi) - Owens, Makowski, Sofron, Sarauer, Kóger - Orbán A., Szirányi, Bodo, Vas, Sárpátki - Sagert, Szabó D., Orban B., Erdély, Vincze - Szabó B., Szaller, Szabó K., Reisz, Kocsis
Gólszerzők: Cirtek, Geier, Lundmark, Kapstad ill. Bodo (2) Makowski
Kiállítások:

Klagenfurti helyzettel kezdődött a mérkőzés, de aztán csapatunk rögtön átvette az irányítást, majd a harmadik percben emberelőnyben is támadhattunk, ám hátrányban sem volt veszélytelen a hazai csapat, Lundmark lövését kellett hárítania Rajnának.  Csapatunk dominált, a nyomásnak pedig meg is lett az eredménye, a hatodik percben Sarauer passzolt oldalról a kapu előtt várakozó Bodo elé, aki Duba lábai között a kapuba juttatta a korongot (0-1). Sőt, két perccel később újabb akciót indított Szirányi, aki a jobb oldalon érkező Bodo elé passzolt mesterien, támadónk pedig habozás nélkül a kapuba lőtt (0-2). Mike Pellegrims a gól után rögtön időt is kért, amellyel rendezte a sorokat, csapata pedig egyre aktívabban játszott a harmad közepén, de sem öt az öt ellen, sem emberelőnyben nem sikerült betalálni, köszönhető ez részben a védelemnek és Rajna Miklósnak, aki bravúrosan hárította a lövéseket. A harmad hátralévő részében is aktívabbak maradtak a hazaiak, így csapatunk a támadások indítása helyett inkább a védekezésben jeleskedett.

A középső játékrészt is a Klagenfurt kezdte jobban, támadásaik pedig a harmadik percben góllá is értek, egy távoli lövést Rajna még hárítani tudott, a lecsorgó korongra érkező Cirtek lövését azonban már nem (1-2). Öt percen belül  kétszer is előnyben támadtak a piros-fehérek, azonban a védelem és Rajna Miklós kiválóan teljesített, egyenlő létszámnál pedig előbb Harand, majd a másik oldalon Sofron helyzete maradt ki. A már a mérkőzés kezdete óta magabiztosan hárító Rajna óriási mentésének köszönhetően nem sikerült egyenlíteni a hazaiaknak a harmad vége előtt három perccel, majd Erdély és Koch páros kiállítás után csapatunk szerezhetett volna újabb gólt, Duba azonban hárítani tudott.

Kiegyenlítetten kezdődött a harmadik harmad, a csapatok láthatóan fegyelmezetten igyekeztek támadásokokat kidolgozni, mindkét oldalon akadtak is helyzetek, gól azonban a klagenfurti kapuba esett. Vas vette észre a túloldalon egyedül lévő Makowskit, aki a bedobóponttól Duba lábai között a kapuba bombázott a harmadik harmad negyedik percében (1-3). Sofron szerezhetett volna újabb gólt három perccel később egy óriási helyzetből, Sarauer, Kóger majd Sofron volt a korong útja, ám támadónk a kapu mellé lőtt. A harmad közepén is  maradt a kiegyenlített játék, egészen a 13. percig, amikor Popovic kiállítása után emberelőnyben támadhattunk, ám ezt a fórt nem sikerült értékesíteni. Felpörögtek a csapatok a harmad második felére, bőven akadt dolga a két hálóőrnek. Két és fél perccel a harmadik harmad vége előtt elhozta a bulit a hazai csapat, Geier pedig egy távoli lövéssel csökkentette egygólosra a különbséget (2-3). Sarauer és Geier ökölpárbaja a után az osztrákok emberelőnyben, sőt Makowski kiállítása után kettős előnyben támadhattak, amelyet alig egy perccel a vége előtt Lundmark révén ki is használtak (3-3).

Jöhetett tehát a hosszabbítás, melyet az áthúzódó kiállítás után előnyben kezdhettek a hazaiak. Ahogy kiegészült csapatunk, Vas János került helyzetbe a kapu előtt, ám a korong a kapu előtti kavarodásban centikkel a gólvonal előtt megállt. Szinte ugyanez a helyzet ismétlődött meg egy perccel később Rajna kapuja előtt, majd kishíján Kapstad szerzett öngólt. Alig három perccel a hosszabbítás vége előtt újra előnybe került a Klagenfurt, Kapstad pedig egy óriási bombával eldöntötte a mérkőzést (4-3).

Csapatunk így két hosszabbításos vereséggel zárja az ausztriai felkészülési mérkőzések sorát, legközelebb már hazai jégen, az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán szerepel majd Benoit Laporte csapata.