Ljubljana ellen nem megy

• 2017.01.27. 23:01

Bár a hazaiak kétszer is vezettek az Olimpija ellen, mégsem dőlt el rendes játékidőben a mérkőzés. A hosszabbítás sem hozott sikert csapatunknak, a büntetők után pedig a Ljubljana örülhetett.

ZRNIC, NIKOLIC, SEEWALD, ZGONC
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Vernace , Koger , Vas , Sarpatki - Owens , Manavian , Erdely , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Sagert , Sofron , Maylan , Beauregard - Orban , Szabo , Orban , Reisz , Vincze
Spreitzer (Frazee ) - Groznik , Planko , Bussieres , Music , Pesut - Guimond , Cepon , Chvatal , Ograjensek , Uduc - Selan , Cepon , Zajc , Pem , Gabor - Srpcic , Ulamec
Gólszerzők: Vincze, Manavian, Erdely ill. Uduc , Music , Pesut , Music
Kiállítások: 13 ill. 11

A fehérváriak javára indult a mérkőzés. Már a harmadik perben sikerült komolyabb helyzeteket kialakítania a hazaiaknak. Többszöri próbálkozás után egy Frazeeről kipattanó korongot Vincze juttatott a hálóba (1-0).  A gyors gól felpaprikázta a Ljubljana csapatát, akik a következő percekben nem kímélték Rajnát. Bár védőinknek sikerült felszabadítani a harmadot, a következő szlovén támadásnál Uduc volt eredményes (1-1).  A 10. percben Owens gáncsolással állított meg egy vendégtámadást a kapunk mögött, amiért két perces bűnetetést kapott. Csapatunk remekül játszotta meg az emberhátrányát, a Ljubljana nem tudott felállni, sőt a szlovén fór ideje alatt a vendég harmadban zajlott a játék. A 13. percben Sarauer indulhatott meg szólóban harmadunkból és éles szögből lőtt, de próbálkozását védte a szlovén kapus.  A 14. percben már a vendégek törtek be védekező harmadunkba, amikor Pesut passzolt az üresen helyezkedő Musicnak, aki éles szögből talált Rajna kapujába (1-2). A következő percekben Rajna védéseire volt szükség.  A 17. percben Pesutnak kellett kiülnie a büntetőpadra, a fórban pedig egyből egy veszélyes próbálkozással kellett szembenézniük a vendégeknek, Sarauer lőtte ki a kapuvasat, majd Erdély próbálkozott többször is. Végül a szlovének kiegészülése után Manavian kék vonalas bombája talált Frazee kapujába (2-2). A harmad utolsó percében még Brance Orbán próbálta a jobb alsóba juttatni a korongot, de a szlovén kapus védte a lövést.

A második harmad fehérvári támadással kezdődött. A 23. percben Maylan próbálkozott, de Frazee védett. Egy perccel később már a mi harmadunkban folyt a játék, Uduc a kapuvasat találta el, majd továbbra is Rajnának akadt sok munkája egészen a 6. percig, amikor Szirányi szerezte meg a korongot és indult meg a szlovén harmadba, ahol Sofron passzából Vas próbálkozott, de Frazee hatalmasat védett. Fél perc múlva már Kóger lőtt tiszta, helyzetből, majd Sárpátki próbálkozott, azonban a szlovén kapus sorozatos bravúrokat mutatott be.  A 28. percben Orbán akaszkodott össze Bussieressel, amiért minkét oldalon 5 perc járt, de ezzel együtt Pesutnak is ki kellett ülnie akasztásért, így a hazaiak kerültek előnybe. Gyorsan kihasználta csapatunk a fórt, Erdély talált a kapuba balról (3-2), Frazee pedig akadályozást reklamált és ledobta a kesztyűt, de a bírók ezúttal közbeszóltak. Két perccel később azonban kiegyenlített a Ljubljana, Music passzát Pesut váltotta gólra (3-3).  A 33. percben Musicot büntette Zrnic-Nikolic bírópáros, az előnyben csapatunk nyomás alá helyezte a zöld-fehér mezesek kapuját, de nem sikerült kihasználniuk a fórt. A 37. percben Brance Orban passzolt a szlovén kapu mögül Sagertnek, aki tiszta helyzetből lőhetett, de Frazee ezúttal is védett. Két perccel a harmad vége előtt Szirányi szerzett korongot, ám a Vas-Kóger-Sofron hármas túlpasszolta a támadást, így nem jutott el a kapusig a játékszer. A 40. percben még Sofron indult meg nagy lendülettel, de lövése nem járt sikerrel.

Az utolsó játékrész első perceiben a vendégek támadtak többet, de védőink remekül végezték munkájukat. A 48. percben Sárpátki indult meg, ám kapu előtti passzába Maylan nem tudott beleérni. A következő percekben a fehérváriak uralták a játékot. Az 51. percben újra Sárpátki próbálkozott, de ezúttal sem járt sikerrel. A harmad második fele egy ljubljanai helyzettel indult, Gabor lőtte rá Rajna kapujára a korongot, a hálóőr azonban magabiztosan hárította a lövést. Két perccel később újra Gabor került helyzetbe egy szóló után, Szirányi felszabadítását azonban szabálytalannak ítélték a játékvezetők. Az emberelőny alatt Bussieres kísérletezett, védelmünk azonban sikeresen kivédekezte a hátrányt. Négy perc volt hátra a mérkőzésből. amikor Manavian ismét a kék vonalról vette célba Frazee kapuját, majd Kóger lövését blokkolta a vendégek védelme. A z utolsó percben egy távoli Schiestel lövés akadt el az egyik szlovén hátvédben, majd egy kapu előtti keveredésben Erdély elől piszkálták ki a korongot, így a csapatok rendes játékidőben nem tudták eldönteni a találkozót.

A hosszabbítás első percében a hazaiak birtokolták a játékszert, de Frazee, Manavian és Maylan próbálkozását is védeni tudta, fél perccel később pedig Sarauer lövése szállt a kapu fölé. Erdély Csanád kétszer is szembekerült a vendég kapussal, de nem sikerült átjuttatni a korongot a gólvonalon, majd Sofron szólója is sikertelennek bizonyult. Két perc volt hátra a ráadásból, amikor Erdélyt látták szabálytalannak a játékvezetők, így a hosszabbítás végén négy a három elleni játék következhetett, Rajna azonban útját állta a vendégek lövéseinek. Védelmünk nem tört meg a hátrányban sem, így büntetőlövések következtek.

Míg hazai oldalon a rávezetésben sem Kóger, sem pedig Beauregard nem volt eredményes, a másik oldalon Zajc elhibázott büntetője után Music és Pesut is a hálóba juttatta a korongot, így a vendégek örülhettek (3-4).