Kóger István: "Rengeteget dolgoztunk a győzelemért"

• 2016.10.09. 20:42
A 3-2-re, hosszabbításban megnyert Ferencváros elleni találkozó után a két szakvezető, Kóger István és Greg Lindqvist értékelt.

Mestermérleg, Kóger István: „Azt gondolom, hogy rengeteget dolgoztunk a győzelemért, a harmadik harmadra viszont nagyon sok olyan hibát vétettünk, amivel lehetőséget adtunk az ellenfélnek, hogy behúzza ezt a mérkőzést, mint ahogy jó néhány ilyen partit elvesztettünk már. Ezért is nagyon örülök a hosszabbításos győzelemnek, mert ez egy kicsit karaktert ad nekünk, egy kicsit még jobban átlátjuk, átérezzük, hogy milyen fontos az, hogy egy bizonyos szituációban hogy döntök. Az utolsó végjátékban nem tehetek meg olyat, mint egyébként a mérkőzés közepén még talán igen. Arról nem is beszélve, hogy egy nagyon jó csapatot sikerült legyőzni. A Ferencváros egy nagyon jól összerakott csapat, jó ütemű idegen légiósokkal, ezért azt gondolom, hogy külön értéke van a győzelemnek. Most már látjuk, hogy meg tudtunk verni egy tavalyi bajnokot, egy Miskolcot, egy Debrecent és a Ferencvárost is megvertünk, akik pedig a bajnokságban nagyon megerősödtek. Erősítést és hitet kell adjon a csapatnak, hogy azok a szoros mérkőzések, amik eddig nem a mi oldalunkra dőltek, behúzhatóak számunkra.”

Mestermérleg, Greg Lindqvist: „Úgy látom, sokkal több nagy helyzetünk volt, csak a harmadik harmadban volt 4-5 olyan helyzetünk, amiből gólt kellett volna szereznünk, és ha nem szerzel gólt, akkor kapni fogsz. Ha ennyi szólót és 2 az 1 elleni helyzetet hibázol az megbosszúlja magát. Szereztünk 1 pontot, ami jobb mintha semennyit nem kaptunk volna, de én úgy gondolom, hogy 3 pontot érdemeltünk volna.”