Magabiztos győzelem Grazban

• 2015.11.13. 21:30
  • Csik Tamás
A Fehérvár AV19 öt gólt lőtt a 99ers otthonában kettő ellenében, Hetényi Zoltán kiválóan védett, nem is lehetett más a végeredmény, mint vendéggyőzelem.

JÁTÉKVEZETŐK: SMETANA, ZRNIC, KASPAR, LOICHT
Dahm (Höneckl ) - Kranjc , Strohmeier , Poulsen , Werner , MacArthur - Mitchell , Marcou , Brophey , Fornataro , De Simone - Unterweger , Kovacevic , Almtorp , Pinter , Woger - Konradsheim , Pirmann , Zierer , Zusevics , Natter
Hetenyi (Rajna ) - Brocklehurst , Orban , Kinasewich , Nagy , Sarpatki - Sziranyi , Wehrs , Connolly , Francis , Banham - Martinelli , Varga , Kovacs , Benk , Koger - Orban , Kocsis , Bodo
Gólszerzők: Woger , Woger ill. Francis , Banham , Banham , Connolly , Sziranyi
Kiállítások: 14 ill. 8

Sorsdöntő mérkőzések előtt áll a Fehérvár AV19, hiszen a következő 6-7 összecsapás eldönti, van-e esélyünk az alapszakaszban kiharcolni a rájátszást jelentő első hat hely valamelyikét. Az első lépést előre Grazban tehették meg Rob Pallin tanítványai.

Vezetőedzőnk a MOL Liga csapattól felkerült Bodo-Orban kettőst Kocsis mellé rendelte, a kapuban ezúttal Hetényi Zoltánnak szavazott bizalmat - és nem is bánta meg döntését. Villámrajtot vett csapatunk! Alig egy perc telt el a meccsből, amikor Banham lövésébe Francis még beleért, a pakk pedig a hazai kapuban kötött ki (0-1). A vezető gólunk után megpróbált gyorsan válaszolni a házigazda, de Hetényi Zoltán kiváló formában védett, sorra hárította a hazai próbálkozásokat. A 10. minutumban Banham már nem csak gólpasszt, de gólt is jegyzett, lövése után Dahm kapus ismét tehetetlennek bizonyult (0-2). Egy percre rá Martinelli ülhetett ki a büntetőpadra, de kivédekeztük a négy az ötöt, majd öt perccel később a hazai oldalról Mitchell is kiállt, de nem tudtuk növelni az előnyt. Így is elégedettek lehettünk az első etap után, hiszen kétgólos vezetésről várhattuk a folytatást.

A második harmad grazi helyzetekkel indult, de Hetényi megbabonázta a hazai támadókat, amikor már ő is tehetetlennek bizonyult, akkor pedig a kapuvas kisegítette. Kóger kiállítását is átvészeltük, egészen a 28. percig őriztük a kétgólos előnyt, amikor Woger szépített (1-2). Csapatunk azonban nem esett kétségbe, Kinasewich ziccerét még hárította Dahm, de a következő támadásunknál Banham ért bele jól Szirányi lövésébe, így újra kettő volt közte (1-3). Sőt, két percre rá jött a negyedik fehérvári gól is, ezúttal Connolly mattolta a 99-esek hálóőrét, a maroknyi vendégszurkoló legnagyobb örömére (1-4). Érkezett is menetrendszerűen a hazai időkérés, de ez mit sem ért, háromgólos előnyről vághattunk neki az utolsó húsz percnek.

A záró harmadban már csak meg kellett őrizni az előnyt. Hetényi továbbra is ihletett formában védett, végül 37 lövésből 35-öt hárítva, 94,6 százalékos védési hatékonysággal húzta csapatát. Tíz perccel a végső dudaszó előtt végleg eldőlt az összecsapás, amikor Szirányi belőtte az ötödiket (1-5). A hazaiak erejéből még egy gólra futotta, ezt Woger szerezte az 56. minutumban (2-5). Az osztrák támadó ezzel duplázott, de ennél több öröm nem jutott neki ezen az estén. A Fehérvár AV19 játékosai végre megtalálták a góllövő ütőiket, és a válogatott szünet után magabiztos győzelmet aratva, mindhárom pontot elhozták a Graz 99ers otthonából.

Folytatás vasárnap, amikor az Olimpija Ljubljana együttese érkezik a Raktár utcába.

Az Onlinehockey stábjának jóvoltából Rob Pallin értékelése máris meghallgatható: