Kiharcolt győzelem

• 2016.08.18. 20:32

A Besztercebánya ellen játszotta második felkészülési mérkőzését a Fehérvár AV19,  melyet szoros csatában, 13 másodperccel a vége előtt döntött el Sofron István góljával.

Majling – Číž, Kollár
Bacashihua – Mikuš, Ďatelinka. Gründling, Cebák. Maione, Wishart, Ťavoda, Ivanič – Bezúch, T. Surový, Kafka – Truchno, Tamáši, Hickmott – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, M. Surový, Ferleťák
Rajna (Hetényi) - Sofron, Sarauer, Maylan, Owens, Manavian - Kóger, Vas, Sárpátki, Sagert, Szabó D. - Orban B., Bodo, Vincze, Szirányi, Orbán A. - Szabó K., Erdély, Reisz, Kocsis, Szabó B.
Gólszerzők: Gründling, Bezúch, Cesik, Andrisik ill. Sofron, Sárpátki, Sagert, Bodo, Sofron.
Kiállítások: 44 ill. 31

A hazaiak harmadik felkészülési mérkőzésüket játszották a Fehérvár AV19 ellen, az első mérkőzésen az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornára érkező Comarch Krakowia csapata ellen győztek, majd a második összecsapásukon a Dukla Trencint győzték le 3:2-re, büntetőkkel.

Nem kezdődött jól a mérkőzés csapatunk számára, Vincze kapott kiállítást a második percben, két perccel később pedig már a hazaiak szereztek vezetést, a negyedik percben Gründling találatával (1-0). Nem kellett azonban sokat várni a válaszra, Sofron révén már az ötödik percben újra egyenlő volt az állás (1-1). A kiváló tempójú mérkőzés első harmadában komoly helyzetek helyett több kiállítás is született, az újabb gólra így tíz percet kellett várni, Szabó Bence lövésébe Sárpátki ért bele (1-2), így az első harmadra vendégvezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második harmadban felpörögtek a hazaiak, az Extraliga tavalyi ezüstérmese technikás játékkal rukkolt elő a harmad első felében, de nem sikerült gólra váltani a támadásokat. A harmad derekán a hazaiak 5 perces kiállítása után emberelőnybe kerülhetett volna Tyler Dietrich csapata, de Vincze újabb kétperces büntetést kapott, így négy a négy ellen folyhatott a küzdelem. A 34. percben aztán megérkezett az egyenlítő gól, Bezuch értékesített egy kipattanót (2-2), sőt, egy perccel később már a hazaiak örülhettek, egy védelmi hiba után ketten indulhattak Rajna kapuja felé, a lehetőséget pedig Cesik használta ki (2-3). Felpörgött a mérkőzés, csapatunk pedig keményen küzdött, ennek pedig a 36. percben lett gólban mérhető eredménye, Sagert szerezte meg az egyenlítő gólt, méghozzá emberelőnyből (3-3). Még a harmad vége előtt visszaállt az egygólos hazai előny, egy kettő az egy elleni szituációt kihasználva Martin szerezte meg csapata negyedik gólját (4-3).

A harmadik harmad kezdetén főleg a mezőnyjátéké volt a főszerep, az első komoly helyzetre a harmadik percig kellett várni, majd újra oda-vissza játék zajlott a jégen. A 46. percben Manavian szerezhetett volna újabb gólt, ám nem sikerült betalálni. A második harmad hullámzó játéka után csapatunk egyre gólveszélyesebb játékot mutatott, a felek lendületét pedig csak a nagy számú kiállítások vették el. Nyolc perccel a vége előtt Sarauer vitte be a korongot a harmadba, majd a kapu elé passzolt, Bodo pedig nem hibázott, így újra egyenlő volt az állás (4-4). A hátralévő nyolc percben csapatunk újabb emberhátrányt védekezett ki, majd 13 másodperccel a vége előtt Sagert Rajna kapuja elől indított passza után Sofron indulhatott szólóban és döntötte el a mérkőzést.

A besztercebányai csapat igen komoly játékerőt képviselő együttes, így csapatunk különösen értékes győzelmet aratott csütörtök este.