Két pont a címvédő otthonából

• 2016.12.18. 20:18
A Fehérvár AV19 egygólos hátrányban volt egészen a mérkőzés végéig, 1,3 másodperccel a végső dudaszó előtt azonban Andrew Sarauer egyenlített, majd büntetőjével a győzelmet is megszerezte csapatunknak.

BERNEKER, ZRNIC, KRAUSZ, VERWORNER
Starkbaum (Gracnar ) - Viveiros , Raymond , Raffl , Olson , Hughes - Pallestrang , Trattnig , Welser , Thomas , Latusa - Jakubitzka , Flood , Herburger , Duncan , Rauchenwald - Egger , Lahoda , Kristler , Schiechl , Hochkofler
Hetenyi (Lemay ) - Schiestel , Manavian , Orban , Maylan , Beauregard - Szaller , Owens , Erdely , Vas , Sofron - Sziranyi , Szabo , Koger , Sarauer , Bodo - Szabo-Pal , Reisz , Sarpatki
Gólszerzők: Olson , Raffl ill. Erdely , Sarauer , Sarauer
Kiállítások: 12 ill. 18

Salzburgi fölénnyel kezdődött a mérkőzés, Hetényinek kellett bravúrral hárítania a hazaiak lövéseit. A 3. percben kijött a szorításból az együttes, de nem sikerült komolyabb helyzeteket ki alakítani. A 7. percben Vas János ülhetett a büntetőpadra, ám a hazaiak ezúttal sem jutottak tovább a helyzeteknél. Már egyenlő létszámnál folytatódott a játék a kapunk előtt, mígnem Maylan ugrott ki, de a kapusba lőtt. Támadónkat akadályozták, így előnyben folytatódott a játék, de a salzburgi védelmet nem sikerült megtörni. Ebben a szellemben folytatódott a játék a harmad hátralévő részében, a játék képét jól mutatja, hogy a Salzburg majdnem kétszer annyit lőtt kapura egy harmad alatt, mint a Fehérvár AV19.

A második harmadban ott folytatta a tavalyi bajnok, ahol az elsőben abbahagyta, bár csapatunk egyre többször villant meg. A 22. perc végén előbb Bodo kínálta meg Starkbaumot, majd Erdély próbálkozhatott távolról. Egy perccel később Reisz kiállítása után jöhetett a második salzburgi előny, ebből pedig megszerezte első gólját a Salzburg. Bár a korong a kapuba jutott, a bírók hosszas videózás után érvénytelenítették a találatot magasbot miatt. Letelt a kiállítás, többet birtokolta a korongot a hazai csapat, de kevesebb lövés esett, mint az első harmadban. A 14. percben aztán megszületett az első gól. Bár csapatunk került előnybe Kristler kiállítása után, megugrott Olson és nem is hibázott (1-0). A harmad végén kétszer is létszámfölénybe kerültek a mozartvárosiak, előbb Owens, majd Sofron kiállítása után támadhattak öt a négy ellen. A kapura lövések száma ebben a harmadban is árulkodó a játék képével kapcsolatban, Hetényi Zoltán 23, míg Starkbaum13 lövést kapott a második játékrész leteltéig.

A záró harmadra egy sokkal harcosabb Fehérvár korcsolyázott ki, át is vette együttesünk az irányítást már a kezdő bedobás után. A második percben Sofron és Olson akaszkodott össze, fel is paprikázódott a hangulat a jégen és a csapatok is fokozták a tempót. A harcosságnak meg is lett az eredménye, Vas szerzett korongot a középvonalnál, Erdély elé passzolt, aki nem is hibázta el a ziccert (1-1). Tovább pörögtek Benoit Laporte tanítványai, a 45. percben előnyben támadhatott a Fehérvár AV19, de Sarauer ziccerben mellé lőtt, Maylannek pedig nem sikerült bekotornia a korongot. Sofron újabb kiállítása után jöhetett az újabb hazai fór, de a védelemnek és Hetényi védéseinek köszönhetően maradt a döntetlen. A harmad közepén Raffl került a büntetőpadra fogásért. Az előnyben előbb Schiestel lőtt távolról, majd inkább salzburgi megugrásokat láthatott a hazai közönség. Előbb Rafflt sodorta el Erdély a kapuval együtt százszázalékos ziccerben, majd Hochkofler lőtt mellé. Már egyenlő létszámnál tovább nyomtak Sofronék, ám egy újabb kiállítás megakasztotta a lendületet. Ebből az előnyből már gólt szereztek a bikák, egy kapu előtti kavarodást követően Raffl előnyből szerzett vezetést csapatának öt perccel a vége előtt. A gólt a bírók hosszas videózás után ítélték érvényesnek (2-1). Küzdött csapatunk az egyenlítésért a hátralévő időben, most a salzburgi kapu volt nyomás alatt az utolsó két percben. Manavian bombáját hárította Starkbaum, majd időt kért Laporte és Hetényi is lekorcsolyázott másfél perccel a vége előtt. Üres kapunál Sofronnak kellett nagyot mentenie, majd a másik oldalon Beauregard került helyzetbe. 10 másodperccel a vége előtt egy utolsó támadást indított csapatunk, hatalmas csata folyt a jégen a kapu előtt, végül pedig mindössze 1,3 másodperccel a végső dudaszó előtt Andrew Sarauer lövése átcsorgott a gólvonalon (2-2).

Jöhetett a hosszabbítás, melynek második percében Maylan került kétszer is helyzetbe egy támadáson belül, előbb távolról, majd a kaput megkerülve lőhetett. Két perccel a ráadás kezdete után Erdély kapott 2+2 perces kiállítást magasbottal való játékért, Maylanék majd 2 percig bent ragadtak a kapu előtt, mígnem Viveiros ütközte le Hetényit – aki továbbra is kiváló formában védett -, így három a három ellen folytatódott a játék. Egyenlő létszámnál már óvatosabbak voltak a felek, újra a mezőnyjáték volt a jellemző. Kiegészültünk, Sarauer, Maylan és Erdély iramodhatott meg, ám Starkbaum hárított, így a büntetőlövésekre maradt a döntés.

Maylan kezdett, ő hibázott, a másik oldalon Herburger viszont nem. A második körben Beauregard és Raffl is kihagyta. A harmadik kört Bodo nyitotta, aki egyenlített a párbajban, míg Latusa lövését védte kapusunk. Welser elhibázta, Sarauer viszont magabiztosan értékesítette a büntetőt, így csapatunk szerezte meg a bónuszpontot.