Ismét kevésen múlt

• 2016.10.26. 21:03
Bár csapatunk 60 percen keresztül küzdött a Znojmo otthonában, bár kétszer is egyenlített, a harmadik harmadban Cip találatára már nem tudott válaszolni, így ismét pont nélkül maradt.

Nikolić, Siegel, Gattol, Nothegger
Schwarz (Nechvatal ) - - Wronka - Reznicek , Mcmonagle , Hughesman , Bartos , Yellow Horn - Sulak , Lakos , Spacek , Pucher , Cip - Stehlik , Biro , Vodny , Da Costa , Györi - Kaderavek , Csamango , Seda
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Courchaine , Maylan , Sofron - Sagert , Makowski , Koger , Sarauer , Bodo - Szaller , Sziranyi , Reisz , Kocsis , Vincze - Szabo , Orban , Vas , Sarpatki
Gólszerzők: Bartos , Pucher , Cip ill. Koger , Koger
Kiállítások: 6 ill. 8

A Plzenből a hét elején távozó és tavalyi csapatába igazoló Colton Yellow Hornnal a soraiban állt fel csapatunk ellen az EBEL tavalyi döntőse, az Orli Znojmo. Alig telt el másfél perc a mérkőzésből, Antonin Manavian kiállítása után máris hátrányba került csapatunk, melyet a csehek azonnal ki is használtak, Bartos szerzett vezetést a sasoknak a mérkőzés harmadik percében (1-0), valamint megszerezte első idei EBEL-es pontját Colton Yellow Horn. Nem tétlenkedtek azonban a srácok, folyamatosan támadták a cseh kaput, a negyedik percben ráadásul emberelőnyben. Az offenzív hokinak a hatodik percre meg is lett az eredménye, Sarauer passzát már egyenlő létszámnál Kóger értékesítette, a korong a kapus lábai között jutott a hálóba (1-1). A harmad közepére felélénkült a csapat játéka, egyre többször jutottak be a znojmoi harmadba, Reisz révén pedig a vezetést is megszerezhették volna. A túloldalon kevés dolga akadt Hetényinek, a 14. percben ráadásul Makowski bombája újabb gólt hozhatott volna, maradt azonban az 1-1. A következő cseh támadás után következett a második cseh előny, ezúttal Sarauer pihenhetett két percet, ebből pedig megszületett a második znojmói találat, Peter Pucher másolta csapata első gólját, közelről vágta a hálóba a korongot (2-1). A harmad hátralévő részében a hazaiak domináltak, így egy gólos hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Csapatunk támadásával indult a középső játékrész, Sarauer tesztelte Schwarzot majd Kóger vitte keresztben a korongot a kapu előtt, de sem ő, sem pedig a kipattanóra érkező Bodo nem tudott betalálni. Két perccel később már Sofron lőtt éles szögből, a lövése a kapu fölötti hálóba vágódott. Újra kiegyenlítetté vált a játék a következő öt percben, mindkét oldalon akadtak helyzetek, mígnem a 27. percben Vas ülhetett a büntetőpadra, az előnyben Reznicek a blokkba lőtt, Yellow Horn passza pedig pontatlan volt, így sikerült felszabadítani. Ami eddig a Fehérvár AV19-el történt meg, megtörtént most a csehekkel, emberhátrányban szerzett egyenlítést csapatunk. Sofron István szerzett korongot a semleges harmadban, ketten korcsolyázhattak a cseh kapura, az ő lövése még kijött Schwarzról, de Kóger Dániel már az üres kapuba bombázott (2-2). A harmad derekán Sárpátki kiállítása után újra a hazaiak játszhattak előnyből, ezúttal Vas szerzett korongot, ám nem sikerült Courchaine-hez passzolnia. Hiába játszottak előnyben Lakosék, nem tudták veszélyeztetni a kaput, a kiegészülés után is a Fehérvár AV19 maradt aktívabb, Kóger szerezhetett volna mesterhármast a 35. Percben, ám távoli lövését Schwarz hárítani tudta. 4 perccel a vége előtt Hetényi mutatott be hatalmas védést, Spacek közeli lövése kijött kapusunkról, Seda előtt pedig üres volt a kapu, ám Hetényi bravúrral hárított, majd a kapu előtt kavarodásból sem született találat. Alig három perc volt hátra a harmadból, mikor előnybe került együttesünk, Kóger szépen fordult be a kapu elé, de fölélőtte. Kiegészültek a piros-fekete mezesek, de továbbra is a vendégek akarata érvényesült.

Küzdöttek a hazaiak a vezetésért az első öt percben, míg csapatunk inkább a kontratámadásokra játszott. McMonagle lőtt a kékről, majd Sulák korongja akadt el kapusunkban. Vendégoldalon Sárpátki, majd Sofron előtt adódott helyzet, de Schwarz hárított. Kikérte az idejét Reznar mester, ezután pedig még nagyobb nyomás nehezedett a kapunkra, végül pedig Pucher kapu előtti keresztpasszát Cip vágta a hosszúba a harmadik harmad közepén (3-2). A gól után Sarauer  hagyott ki óriási ziccerbe, Kóger passza után majdhogynem az üres kapuba lőhetett volna, ám Schwarz hárított. A következő percekben további hazai helyzeteket láthatott a mindegy 3500 néző, majd 4 perccel a vége előtt kulcsfontosságú emberelőnyhöz jutott csapatunk. Ezt az előnyt már nem játszotta olyan hatékonyan a gárda, mint ahogy az első két harmadban, nem sikerült a fórban kapura lőni. A végjátékra Hetényi is lekorcsolyázott, leperegtek a másodpercek, így megint pont nélkül maradt a Fehérvár AV19.

A győzelemmel a hazaiak sorozatban negyedszer diadalmaskodtak, míg csapatunk legutóbbi 10 mérkőzéséből kilencszer vesztesen hagyta el a jeget.