Ismét büntetők – ismét győzelem

• 2016.11.13. 18:43

A Fehérvár AV19 büntetők után 4-3-ra nyert a címvédő Red Bull Salzburg otthonában. A találkozón ezúttal Sofron István duplázott, Rajna Miklós pedig ismét remek formában védett. Benoit Laporte együttese így négy ponttal térhet haza kétmérkőzéses idegenbeli túrájáról.

GAMPER, KELLNER, ANGERER, VERWORNER
Starkbaum (Gracnar ) - Viveiros , Raymond , Raffl , Duncan , Thomas - Trattnig , Flood , Welser , Olson , Hughes - Pallestrang , Hochkofler , Herburger , Schiechl , Latusa - Rauchenwald , Cijan , Baltram , Kristler
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Vincze , Vas , Sarpatki - Sagert , Szabo , Koger , Sarauer , Bodo - Szaller , Makowski , Sofron , Maylan , Beauregard - Reisz , Orban , Kocsis
Gólszerzők: Hochkofler , Raffl , Duncan ill. Orban , Sofron , Sofron , Maylan
Kiállítások: 12 ill. 12

Benoit Laporte a jó kezdésben reménykedett a vasárnapi, Red Bull Salzburg elleni találkozó előtt és játékosai igyekeztek is betartani az utasításokat, az első percekben leginkább a hazai harmadában járt a korong. Ez csak akkor változott, amikor Owens a kiállítás sorsára jutott, de a „bikák” nem tudtak felállni emberelőnyben. Sőt, Thomast is leültette a Gamper-Kellner bíróduó, így 4 a 4 ellen folytathatták a csapatok. A kiegészült Fehérvárból Kóger veszélyeztetett közelről, de Starkbaum hárított. A másik oldalon Hughes, majd Duncan lövését védte Rajna. A Salzburg folyamatosan átvette a mérkőzés irányítását. Ebben közrejátszott az is, hogy Manavian és Orban kiállítása miatt előnyben játszhattak a hazaiak. Próbáltak helyzeteket kialakítani, de a magyar hálóőr – a péntekihez hasonlóan- ismét remek napot fogott ki. Bodo lövése törte meg a salzburgiak uralmát, a korong átcsorgott Starkbaum lábai között, de végül mellé ment. A harmad végén megint az osztrákok előtt adódott több lehetőség, de maradt a 0-0.

Magas iramban folytatódott a találkozó és nem is igazán változott a játék képe, a Red Bull kontrollálta a találkozót, beszorult a Fehérvár és ennek a 26. percben meg is lett az eredménye. Pallestrang lövésébe Hochkofler ért bele, ezt pedig már nem tudta hárítani Rajna. (1-0) A bekapott gól után Starkbaumnak kellett védenie többször egymás után, majd egy kettős emberhátrány kissé megtörte a fehérváriak lendületét. Sikerült kapott gól nélkül átvészelni ezt az időszakot, majd Baltram büntetése miatt jöhetett a második vendégelőny, amit néhány másodperccel a lejárta előtt Beauregard próbált kihasználni, de kapu előtti betörését nem koronázta siker. A 36. percben azonban már jött a megérdemelt egyenlítés. Bodo kanalazta középre a korongot estében, amire Orban érkezett és kíméletlenül kilőtte a bal felső sarkot, megszerezve idei első gólját. (1-1) Az öröm azonban nem tartott sokáig, 40 másodperccel később Raffl szúrt bele a játékszerbe jól a kapu előtt, így ismét megszerezték a vezetést a hazaiak, amit meg is őriztek a harmad végéig. (2-1)

Beauregard helyzete nyitotta a záró játékrészt, majd a 46. percben Sofron tört be a kapu elé, kiosztott egy kötényt, majd behúzta a korongot a felsőbe. Sarauer zavarta a kilátást Starkbaum előtt, a kapus esetleges akadályozása miatt visszanézték az esetet a játékvezetők, de érvényesnek ítélték a találatot. (2-2) Ez volt „Sofi” idei 5. gólja. Úgy tűnt, hogy ez kissé megfogta a Salzburgot, ráadásul jött Hughes kiállítása, így előnybe kerültek a fehérváriak az 50. percben. Sofron majd Owens tesztelte Starkbaumot, ezután azonban nem jutottak komoly helyzetig a vendégek. Lehetett azonban próbálkozni ismét, Schiechl is a büntetőpadon kötött ki. Gólt azonban majdnem a Salzburg szerzett, egy szemfüles korongszerzés után Thomas a kaput megkerülve próbálkozott, de Rajna védett. A másik oldalon Starkbaum azonban nem tudott hárítani Sofron kapáslövése után, így az 55. percben, először a mérkőzés folyamán megszerezte a vezetést a Fehérvár AV19! (2-3) Másfél perccel a vége előtt levitték a kapusukat a hazaiak, 6 az 5 ellen rohamoztak és góllá is érett a fölény. Duncan lőtte be a korongot a kapu elé, Raffl harcolt középen Manavinnal, a francia hátvéd korcsolyájáról pedig a hálóba vágódott a játékszer. A bírók videóztak, de ezt a találatot is megadták. (3-3) A pénteki, Dornbirn elleni találkozóhoz hasonlóan, ezúttal sem született döntés 60 perc játék után, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban 4 a 4 elleni szituációban Pallestrang lódult meg, óriási helyzetben védett Rajna, majd 3 a 3 ellen Manavian tört be a kapu elé és próbálta Starkbaum mellett elhúzni a pakkot, az osztrák hálóőr menteni tudott. Egy tilos felszabadítás után bent ragadt a jégen három fehérvári, a salzburgiak végig cserélni tudtak, folyamatosan járatták a korongot, de végül sikerült átvészelni a meleg helyzetet. Majd egy koronglopás után hatalmasat mentve, Rajna ziccert hárított, meccsben tartva a csapatot, így megint a büntetőkre maradt a döntés.

Salzburgi oldalon Thomas, Hughes és Olson is hibázott, a fehérváriak közül Beauregard és Sofron kísérlete ugyan kimaradt, Maylan azonban az utolsó körben értékesítette a maga büntetőjét. (3-4) A Fehérvár AV19 így két pontot szerzett a listavezető otthonában, és kétmeccses idegenbeli túrájáról négy ponttal térhet haza a csapat.