Idegenben is legyőztük a Znojmot

• 2016.12.23. 21:28
A Fehérvár AV19 a keddi hazai győzelem után a harmadik harmadban fordítva mindhárom pontot megszerezte Znojmoban.

BULOVEC, PIRAGIC, NEMETH, SOOS
Schwarz (Nechvatal ) - Sulak , Stehlik , Hughesman , Bartos , Yellow Horn - Lakos , Kaderavek , Podesva , Pucher , Lattner - Biro , Boruta , Tomas , Wronka , Seda - Csamango , Vodny , Györi , Spacek
Lemay (Rajna) - Schiestel , Manavian , Beauregard , Maylan , Orban - Owens , Vernace , Erdely , Vas , Sarpatki - Sziranyi , Szabo , Kocsis , Reisz , Szabo-Pal - Szaller , Laday , Koger , Sarauer , Bodo
Gólszerzők: Boruta ill. Bodo , Bodo , Sarpatki
Kiállítások: 6 ill. 6

Már a mérkőzés elején hátrányba került a Fehérvár AV19, melyben két játékos is ma mutatkozott be először. Adrien Lemay Hetényi Zoltán betegsége miatt kezdett a kapuban, míg Mike Vernace is ma debütált kék-fehérben. Az előnyt ki is használták a hazaiak, Tomas lövését még védte Lemay, de Boruta már a kapuba lőtte a pakkot (1-0). Már egyenlő létszámnál Bodo került órási helyzetbe, a kapuból kikorcsolyázó Nechvatal mellett azonban nem sikerült a hálóba juttatni a játékszert. Két perccel később Maylan került a büntetőpadra, ebből az előnyből azonban már nem tudtak veszélyeztetni a hazaiak. A harmad közepén Orban passzolt Kocsis elé, a lecsorgó pedig a kapus alá került, így nem jött össze az egyenlítés. A helyzet után előnybe került együttesünk, ám a hazaiak kivédekezték a hárányt. A következő perceket znojmoi mezőnyfölény jellemezte, mígnem Györi Reisz Áront lökte palánkra, jöhetett tehát a második vendégelőny. Manavian, majd Sarauer is próbálkozott, de végül a második fórból sem jött a gól. A harmad végére kiegyenlítődött a játék, így a csapatok egygólos hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe.

A második harmad első percei a znojmoi támadások jegyében teltek, csapatunk inkább a kontrákat igyekezett kihasználni. Egy ilyen helyzetből indult meg Sáprátki Tamás, aki Vas János elé passzolt, támadónk lövését azonban hárította a znojmoi hálóőr. Adrien Lemay jól állta a sarat a másik oldalon, a következő villanásról pedig Maylan gondoskodott, aki először távolról próbálkozott, majd másodszorra a kapu elé Beauregardhoz passzolt, de ebből sem született gól. A harmad közepén Kóger kapott kétperces kiállítást, ám pontatlan volt a hazaiak előnyjátéka, így csak elvétve jutottak lövésekhez. A kiegészülés után Maylan került ziccerbe, a kapu előtti csel után a korong azonban centikkel a kapu mellett vágódott a palánkra. Hat perccel a vége előtt Manavian lőtt távolról, Nechvatalnak pedig Szabó Krisztián piszkált oda, így egy kisebb ökölpárbaj alakult ki a kapu előtt, ami felrázta az addigra lelassuló mérkőzést. Újra Lemay kapuja előtt zajlott főleg a játék, ám kapusunk továbbra is sorra hárította a hazai lövéseket.

A harmadik harmadban felpörgött csapatunk, már az első percektől sokkal aktívabban támadták a hazai kaput. Kóger, majd Sarauer szerezhetett volna előbb egyenlítő gólt, ami végül Chris Bodonak sikerült. Támadónk egy szép akció végén Erdély Csanádtól kapott passzt, és Nechvatal mellett a hálóba lőtt (1-1). Nem szűnt a lendület a harmad közepére sem, most a Znojmo játszott a kontrákra, míg egyre többször jutottak helyzethez a fehérvári támadók. Végül egy újabb Erdély-Bodo összjáték után megszületett csapatunk második gólja, mellyel átvettük a vezetést. Bodo ezúttal a kapu elől vágta a hálóba a pakkot (1-2). A gól után átvette az irányítást a hazai csapat, az utolsó öt percben nagy nyomás nehezedett csapatunk kapujára. Két perccel a vége előtt a vas mentette meg együttesünket az újabb góltól, de Lemay is bravúrral hárította a lövéseket. Egy perccel a vége előtt Nechvatal is lekorcsolyázott, Sárpátki korcsolyázott a korongért, amit az alapvonalnál el is ért, és az üres kapuba lőtt (1-3). Csapatunk így karácsony előtti utolsó mérkőzését is megnyerte és három pontra került a nyolcadik helyezett Znojmotól.