Hokiünneppel tisztelegve

• 2013.09.01. 20:15
  • FehervárAV19
Az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntőjében szenzációs meccset játszott egymással a Sapa Fehérvár és az Ambrí-Piotta, méltó módon tisztelegve Kiscsicsó emléke előtt.
Sapa Fehérvár AV19-HC Ambrí-Piotta: 5-3 (1-1, 1-1, 3-1)
Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3300 néző. Vezette: Gebei, Kincses, Németh, Nagy A.
Sapa Fehérvár AV19: Bálizs - Jackman, Pozsgai, Banham, Sarauer, Yellow Horn - Kiss D., Gawryletz, Mihály, Naglich, Németh A. - Tokaji, Hetényi P., Magosi, Sikorcin, Tóth G. - Orbán, Szirányi, Sárpátki, Nemes, Kocsis
Vezetőedző: Marty Raymond
HC Ambrí-Piotta: Zurkirchen - Chavaillaz, El Assaoui, Pestoni, Reichert, Miéville - Noreau, Kobach, Lüthi, Giroux, Duca - Grieder, Trunz, Steiner, Bianchi, Grassi - Sidler, Bonnet, Pedretti, Incir, Lhotak
Vezetőedző: Serge Pelletier
Gólszerzők: Yellow Horn (3), Gawryletz, Banham illetve Noreau, Reichert, Miéville

Palkovics Krisztián korongbedobása után pokoli hangzavarban kezdődött a döntő. Sarauer kiállítása miatt azonnal emberhátrányba is kerültünk, mégis Naglich ugrott meg, de nem tudta góllal befejezni az akciót. Nem úgy Yellow Horn, aki a 4. percben Sarauer tökéletes passzát már a hálóba küldte (1-0). Az EBEL-ben is ritkán látható iramban cikáztak a jégen a játékosok. Mindkét csapat gólra tört, egy perc üresjárat nem volt a meccsen. A 10. percben egyenlített a vendégcsapat - Noreau a kék vonalról elemi erővel bombázott Bálizs kapujába (1-1). Nemcsak az iram, a hangulat is szenzációs volt, köszönhetően mind az Ambrí, mind a fehérvári tábornak. A harmad második felében még inkább felgyorsult a játék, hála a sok kiállításnak, melynek köszönhetően gyakran 4 a 4 ellen feszültek egymásnak a csapatok. Újabb gól már nem esett, döntetlen állásnál mehettek jól megérdemelt pihenőjükre a játékosok.

A második harmad elején egymás után kétszer is emberelőnyben játszhattunk, de hiába a négyperces emberfór, nem sikerült visszavenni a vezetést. Sőt, egy-egy megugrásból a svájciak is helyzetbe kerültek. A 32. percben a vendégek is emberelőnyhöz jutottak, Reichert pedig közelről nem hibázott (1-2). Yellow Horn egalizálhatott volna, de elcsúszott, így oda lett a helyzet. Hogy ne nőjön tovább a különbség, arról Bálizs Bence gondoskodott, kapusunk ihletett formában védett. A játékrész utolsó percében megtört a jég, a sokadik emberelőnyt végre sikerült kihasználnunk - Gawryletz kékvonalas bombájával ismét döntetlen volt az állás (2-2).

A harmadik harmad elején tovább fokozták a tempót a felek. Trunz újabb kiállítása alatt csak úgy záporoztak a lövések Zurkirchen kapujára, de ekkor még nem sikerült visszavenni a vezetést. Szinte mindegyik támadás gólveszélyt hordozott magában, a kapusok alaposan megdolgoztak a bérükért! Az 52. percben aztán újfent emberelőnybe kerültünk, Jackman pedig Yellow Horn ütőjére lőtte a pakkot, aki megszerezte saját maga második, egyben a Sapa harmadik találatát (3-2). Az Ambrí tovább küzdött az egyenlítésért, de az 57. percben Yellow Horn harciasan letámadott, a korong Banham elé került, aki hanyag eleganciával lőtt a hálóba (4-2). Egy percre rá Miéville gólja még visszahozta a svájci reményeket (4-3), ám a lefújás előtt pár másodperccel Banham korongot lopott és visszaadva az előbbi kölcsönt, Yellow Hornnal lövetett üreskapus gólt (5-3).

Az ötödik alkalommal megrendezett Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna döntője olyan játékot és hangulatot hozott, melynél méltóbb módon nem is lehetett volna megemlékezni Kiscsicsóról!