Hihetetlen győzelem Bécsben

• 2015.11.22. 18:21
Megfogyva bár, de törve nem - mondhatnánk. Hatalmas csatában, példás küzdőszellemmel győzött Rob Pallin csapata a Vienna Capitals otthonában.

VEZETTE: Gebei, Reimer, Jensen, Soos
Kickert (Lawson) - Fraser, Lakos, Whitmore, McLean, Ferland - Iberer, Milam, Gamache, Sharp, Rotter - Fischer, Peter, Nödl, Bois, Dzieduszycki - Nißner, Grosslercher, Schiechl, Hartl
Rajna (Hetenyi) - Brocklehurst, Martinelli, Koger, Nagy, Sarpatki - Orban, Wehrs, Kovacs, Benk, Connolly - Szaller, Szabo-Pal, Orban, Bodo, Vincze - Kocsis
Gólszerzők: Dzieduszycki, McLean ill. Bodo, Kovacs, Vincze
Kiállítások: 10 ill. 14

Az összeállításra pillantva jogosan lehetett hiányérzete a Fehérvár AV19 szurkolóinak, hiszen EBEL-keretünkből nyolc meghatározó játékosra nem számíthatott Rob Pallin vezetőedző.

Így mindössze 16 mezőnyjátékossal vettük fel a harcot a bécsiek otthonában, ahol rögtön emberhátrányba is került csapatunk. Nagy kiállítása alatt többször is veszélyeztettek a hazaiak, de a jelentősen megfogyatkozott védelem és Rajna Miklós állták a sarat. Az aktívabban kezdő bécsiek következő helyzete Nödl előtt adódott, majd Rotter lövése zúgott el centiméterekkel Rajna kapuja mellett. Pár perccel később ugyanő akaszkodott össze Kógerrel a kapu mögött, úgy tűnik, hogy a négy a négy elleni játék nekünk kedvezett, hiszen Kóger és Martinelli előtt is nagy helyzet adódott. Végül azonban Chris Bodo révén szereztünk vezetést, aki Benk kapu előtti passzát vágta Lawson kapujába (0-1). Szinte nem telt el perc kiállítás nélkül, Brocklehurst pihenhetett ezúttal, tüzelt is rendesen a Bécs. Először Orbán, majd Nagy mentett hatalmasat és egy alkalommal már a kapuvason is táncolt a korong. Rotter ütközte le csúnyán Vinczét a középső harmadban, kiállítás ebből nem, viszont Wehrs szabálytalanságából már lett, így újra hátrányba kerültünk. Ismét megmutatta kiváló előnyjátékát a Bécs, de csapatunk még jobb védekező játékot és kapusteljesítményt mutatott ezekben a percekben. Connolly kapott veszélyesnek tűnő ütközést, csapatunk fiatal első és még fiatalabb harmadik sora is többször veszélyeztetett. Az egyenlítés fél perccel a harmad vége előtt érkezett, egy kapu mögül középre érkező passzt értékesített Dzieduzsycki (1-1).

Jobban indult a második harmad a hazaiak számára, Rajnának kellett többször védenie, majd újra Rotter előtt adódott nagy helyzet, a kontrából Connolly és Brocklehurst indult meg, de nem sikerült a kapu előtti keresztpassz. Az első öt percben főleg Rajna kapuja előtt folyt a játék, csapatunk kiváló védekező harmadbeli játékának köszönhetően azonban nem született újabb hazai gól. Kovács és Benk összjátéka nyomán adódott az első helyzet vendégoldalon, majd Bodo veszélyeztethetett volna, de a játék összképét tekintve jelentősen többet birtokolta a korongot a Bécs. Iberer éles szögből érkező lövését hárította Rajna, majd Ferland próbálkozása után kellett Martinellinek mentenie a kapu torkából. Újra a fiatalok támadtak csapatunknál, Brance Orban passzolt Vincze elé, aki háttal a kapunak húzta rá Lawson kapujára, sikertelenül. A mérkőzés kezdete óta kemény, ütközős hokit láthatott az Albert Schulz Eishalle mintegy 4000 nézője és a kilátogató körülbelül 100 vendégszurkoló. A hazaiak inkább a távoli lövések után lecsorgó korongokra játszottak, míg csapatunk a fiatalok gyorsaságát kihasználva a kontrákat igyekezett értékesíteni. 7 perccel a harmad vége előtt Dzieduzsycki kiállítása után újabb emberelőnyhöz jutott csapatunk. Jól mozgott az emberelőnyös ötös, ám Orbán kék vonalas lövése elzúgott a kapu mellett, Kóger passza pedig elakadt a hazaiakban. Rotter tarolta le ezúttal Connollyt, de kiállítás csak majd egy perccel később Ferland magasbotja nyomán született. A mérkőzés előtt Rob Pallin által említett emberelőnyös gól is megérkezett, Brocklehurst lőtt védhetetlenül a bécsi kapuba (1-2). A harmad vége előtt Orbán Attila növelhette volna az előnyt, a lövése azonban elhúzott Lawson kapuja mögött, majd Lakos próbálkozhatott távolról.

Megint bécsi fölénnyel kezdődött a harmadik harmad, az előny pedig két és fél perccel a harmad kezdete után góllá érett, McLean maradt egyedül Rajna előtt, közelről pedig nem hibázott (2-2). Két perccel később Rotter kapta meg kétperces büntetését palánkra lökésért, az előnyben több nagy lehetőség is adódott csapatunk előtt, biztató volt a speciális egység játéka. A 48. percben Martinelli akadályozta az egyik bécsit, előnyben először Rotter okozott kapu előtti kavarodást, majd Fischer lövését kellett Rajnának hárítania. Izgalmas percek következtek, mind a két oldalon volt dolga a hálóőröknek. Az egész mérkőzésen kiváló játékot mutató Vincze révén csapatunk örülhetett 7 perccel a vége előtt, fiatal csatárunk egyedül indult el és a kapu előtt gyönyörűen elfektette Lawsont, majd az üres kapuba lőtt (2-3). Egészen elképesztő küzdelem zajlott a jégen, csapatunk zártan védekezve igyekezte hárítani az egyre növekvő számú bécsi támadást. Benk ráadásul négy perccel a vége előtt kiállítást is kapott, a kiállítás utolsó 10 másodpercére levitte Lawsont Jim Boni, a bécsiek mestere, Milam távoli lövését azonban hárította Rajna. Egy perccel a vége előtt Rob Pallin is időt kért, 38 másodperccel a vége előtt ráadásul Martinelli kapott két percet, miután túl erőszakosan takarított a kapu előtt. Próbálkozott a Bécs, de az önfeláldozó védekezésnek és Rajna kiváló teljesítményének köszönhetően megszerezte hatodik, igazán értékes győzelmét együttesünk, ami egyben új klubrekord is! Az EBEL-ben még sosem győztünk hatszor egymás után. Csak így tovább, fiúk!