Hiába az öt lőtt gól, a vége vereség

• 2016.10.30. 20:11
Az első harmad hibái és a második harmad eleji rövidzárlat után már nem sikerült közelebb kerülni a hazaiakhoz, így hiába lőtt a szezonban másodszor is öt gólt a csapat, vereséggel zár a nemzetközi szünet előtt.

BULOVEC, LEMELIN, SEEWALD, NOTHEGGER
Roy (Herzog ) - Labrecque , Jokela , Hunter , Locke , Johner - Wehrs , Brunner , Verlic , McGrath , Schlacher - Bacher , Kreuter , Kromp , Pinter , Lanzinger - Platzer , Leiler , Petrik
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Manavian , Koger , Sarauer , Bodo - Sagert , Makowski , Courchaine , Maylan , Sofron - Sziranyi , Szabo , Orban , Vas , Vincze - Orban , Szaller , Reisz , Kocsis , Sarpatki
Gólszerzők: Wehrs , Petrik , Verlic , Johner , Kromp , Platzer , Kromp , Bacher ill. Sarauer , Owens , Courchaine , Sarpatki , Orban
Kiállítások: 4 ill. 12

Az első percben máris gólnak örülhetett a hazai közönség, 67 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor csapatunk egykori játékosa, Kevin Wehrs szerzett vezetést a hazaiaknak, a bedobóponttól érkező lövése Hetényi mellett vágódott a hálóba (1-0). A továbbiakban is aktívabbak maradtak az osztrákok, az első harmad negyedik percében Leiler lőtte rá a korongot a kapura, majd Petrik piszkálta be a játékszert Hetényi lábai között a hálóba (2-0), így már kettő volt a különbség. A továbbiakban is maradt a villachi mezőnyfölény, Hetényinek többször hárítania kellett, míg csapatunk nem jutott el a támadóharmadig és komoly helyzetet sem tudott kialakítani. A harmad közepén már záporoztak a lövések a vendégkapu felé, Bacher, majd Johner próbálkozhatott. A 12. percben Sofron kapott két perces kiállítást a játék késleltetéséért, így öt a négyben támadhattak a “Sasok”, a villachi nyomás helyett azonban Sarauer került szólóba, és nem is hibázott, így egy gólra zárkóztunk (2-1). Minden apró hibát azonnal támadással büntetett Greg Holst csapata, négy perccel a harmad vége előtt egy védelmi hiba után korongot szerzett a Villach Hetényi kapuja előtt, McGrath lövését még védte kapusunk, ám Verlic ismétlése már a kapuban landolt (3-1). A bekapott gól után hiába támadott csapatunk, Makowski kiállítása miatt emberhátrányban fejezte be a harmadot.

A középső játékrész sem kezdődött jobban csapatunk számára, hiszen a kiegészülés pillanatában Johner vágta közelről a korongot a hálóba (4-1). Rövidzárlat következett kapunk előtt, 12 másodperccel a negyedik találat után Bacher távoli lövésébe Kromp tette bele az ütőjét és szerzett újabb gólt (5-1). Az ötödik gól után csapatunk kapust cserélt, ám Rajna is megkapta első gólját, alig kettő percen belül a harmadik találatát szerezte a Villach, ezúttal Platzer lövése talált utat a hálóba (6-1). A harmad közepéig egyik csapat sem alakított ki komolyabb helyzetet, az oda-vissza játékot, melyben főleg a hazaiak domináltak, Courchaine lövése törte meg csupán. Tördelték a csapatok a játékot, ezzel együtt a játék tempója is lelassult, egészen a 12. percig, amikor újra a hazaiak rohamozták Rajna kapuját. A Fehérvár AV19 kontratámadásokkal próbálkozott, Reisz, majd Kocsis lőtt, de Roy hárítani tudott. A következőkben sem volt folyamatos a játék, egy újabb tilos felszabadítás után Wehrs lőhetett a kékről, ezután pedig Szirányi és Reisz veszélyeztett. Majd hat perc volt vissza a harmadból, amikor első ízben támadhatott előnyben a Fehérvár AV19 a mérkőzésen, először Makowski keresztpasszát Vas húzta mellé, majd Maylan lőtte Sarauer passzát Royba. A második emberelőnyét két perccel később már kihasználta csapatunk, Owens kerülte meg a kaput (6-2), sőt, a következő támadás után Courchaine-t akadályozták szabálytalanul, a játékvezetők büntetőt ítéltek, melyet támadónk értékesített is (6-3). A harmadot Sofron István kiállítása zárta, ami után a záró játékrészt is hátrányban kezdte együttesünk.

Már öt az öt ellen Sárpátki előtt adódott helyzet, majd Kóger indított akciót, de a támadások nagy részét továbbra is hatástalanították a hazai védők a semleges zónában. Sofron öt perccel a bedobás után százszázalékos helyzetet hibázott, majd Courchaine kiállítása után következett az újabb villachi előny, ebből a 47. percben sikerült újabb gólt szerezni, Kromp szerezte meg a második gólját a mérkőzésen (7-3). A villachi gólra azonnal jött a válasz, Sárpátki kapáslövése után megint csökkent a hátrány (7-4). Hiába adódtak helyzetek Roy kapuja előtt, a hazaiak irányították a játékot és birtokolták többet a korongot a harmad második felében is. 6 perccel a vége előtt Bacher növelte az előnyt, lövése a bal felsőbe vágódott (8-4). Egy perccel később Locke hagyott ki egy büntetőt, majd Andwer Sarauer kiállítása után egy előnyt is kihasználatlanul hagytak a kékmezesek. Két és fél perccel a vége előtt Orbán Attila révén megint három gól volt a különbség (8-5) és ez már a végéig így is maradt, így csapatunk háromgólos vereséget szenvedett Villachban.