Háromgólos vereség Grazban

• 2016.09.30. 22:25

Csapatunk elszenvedte szezonbeli második vereségét, a végig jobban játszó hazaiak egyértelmű fölényt alakítottak ki 60 percen keresztül.

GAMPER, SMETANA, KASPAR, PARDATSCHER
Dahm (Höneckl ) - Nash , Pelech , Ograjensek , Brophey , Beach - Klimbacher , Weihager , Feichtner , McLean , Setzinger - Unterweger , Strohmeier , Zusevics , Werner , Woger - Petrovitz , Trost , Natter , Zierer , Pirmann
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Makowski , Koger , Vas , Szabo K.l - Sagert , Szabo D. , Courchaine , Sarauer , Sofron - Sziranyi , Manavian , Orban , Kocsis , Bodo - Orban , Vincze , Erdely , Maylan , Sarpatki
Gólszerzők: Weihager , Pelech , McLean
Kiállítások: 10 ill. 12

A korongbedobás után a korábban Grazban csak próbajátékig jutó, ám csapatunkban jól teljesítő Adam Courchaine szerezhette volna meg a vezetést, ám a harmad további részében a hazaiak domináltak, négyszer is előnyben próbálkozhattak, de Hetényi Zoltán nagy védéseinek és a fegyelmezett védekezőmunkának köszönhetően csak helyzetekig jutottak. Csapatunknak csak a harmad végén sikerült újra támadásokat indítania, ám a túloldalon sem sikerült a gólvonal mögé juttatni a korongot.

Jöhetett tehát a második harmad, ami a hazaiak szempontjából sikerült sokkal jobban. Folytatódott a mezőnyfölény, a második játékrészben már nem csak létszámfölényben, hanem öt az öt ellen is rohamozták Hetényi kapuját. A gól azonban a hazaiak ötödik emberelőnyéből született, a második harmad nyolcadik percében egy emberelőnyös szituációt használt ki a hazai csapat, Weihager kékvonalas bombájával szerezték meg a vezetést (1-0). Alig egy perc telt el a gól után, mikor egy kettő az egy elleni szituációban Pelech nem passzolt, cselezett és balról Hetényi mögé juttatta a korongot (2-0). A harmad hátralévő részében is a hazaiak domináltak, csapatunk csak kevés helyzetet tudott kialakítani.

A harmadik harmad képét jól mutatja a 2-13-as kapura lövési arány, a hazaiak jól szűrték a támadásokat és nagyobb energiával törtek kapura. A harmad végén levitte Hetényit Benoit Laporte, Setzinger előbb a kapuvasat találta el, majd McLean szerezte meg a korongot és vágta az üres hálóba, így háromgólos győzelmet arattak a Fehérvár AV19 csapata ellen.