Háromból három

• 2016.09.24. 21:47
Szezonbeli harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a Fehérvár AV19, ezúttal a Dornbirn csapatát győzte le, magabiztosan, 5-1-re.

LEMELIN, NIKOLIC, NÉMETH, SOÓS
Hetenyi (Rajna ) - Owens , Makowski , Koger , Vas , Sofron - Sagert , Szabo , Courchaine , Sarauer , Bodo - Sziranyi , Manavian , Orban , Kocsis , Szabo-Pal - Orban , Reisz , Erdely , Maylan , Sarpatki
Stroj (Hardy ) - Crawford , Caruso , Grabher Meier , Arniel , D'Alvise - Schmidt , Sylvester , Siddall , Sarault , Sylvester - Konradsheim , Siutz , Livingston , Häußle , Petrik - Haberl , Macierzynski , Achermann , Ban
Gólszerzők: Sofron , Sarpatki , Erdely , Sofron , Makowski ill. D'Alvise
Kiállítások: 31 ill. 33

Nem vesztett lendületéből Benoit Laporte csapata a pénteki mérkőzés után, a harmadik percben lapott hátrányban ugyanis nemhogy a vendégeknek, de Sofronnak és Kógernek adótott helyzete, sőt, egyenlő létszámnál Makowski lepte meg egy távoli lövéssel Hardyt. Hét perccel a kezdő korongbedobás után pedig Makowski távoli lövése kipattant Hardyról, az érkező Sofron pedig az üres kapuba vágta a korongot (1-0). A harmad közepéig nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani a vendégek, Arniel lövése volt az első harmad első felének egyetlen nagyobb osztrák helyzete. A harmad utolsó öt percében aktívabban játszó bulldogok előbb négy perccel a harmad vége előtt alakítottak ki újabb helyzetet, a korong veszélyesen pattant meg Rajna előtt, majd egy perccel később a mérkőzés egyetlen védelmi hibáját kihasználva D’Alvise szerzett korongot Rajna Miklós előtt, cselezett, majd Rajna mellett a kapuba lőtte csapata egyenlítő gólját (1-1). Felpöröghetett volna a gól után a vendégcsapat, ám még az első harmad vége előtt Maylan kerülte meg a kaput a 18. percben, a kapu előtt keresztbe csúszó korongot pedig Sárpátki Tamás juttatta Hardy mögé (2-1).

A második harmadban emberelőnyben is próbálkozhatott a dornbirni együttes, de hátrányban is sikerült a vendégkapu elé kerülni, Brance Orban iramodott meg először, majd Erdély lövése suhant el a kapu mellett. A mérkőzés során végig látható mezőnyfölény újabb góllá érett, a 28. percben Sárpátki lőtte rá közelről a dornbirni kapura, majd az érkező Erdély ütőjéről a fekvő kapus fölött a kapuba pördült a korong  (3-1).  Két perccel később már csapatunk támadhatott volna előnyben, ha két hazai kiállítás után nem alakult volna ki vendégelőny, de ebből a fórból sem sikerült komoly helyzetet kialakítani a Dornbirn csapatának. Hátrányban is csapatunk mutatott aktívabb játékot, Bodo és Orban letámadása után újra Hardynak kellett védenie. A harmad vége előtt három perccel pedig már három gól volt csapatunk előnye, Courchaine lőtt egy  - a helyszínen is nehezen látható  - gólt, a korong ugyanis a háló sarkában állt meg. A bírók azonban egy gyors tanácskozás után, jogosan, érvényesnek ítélték a találatot (4-1).

A harmadik harmadra egyre paprikásabbá váló találkozó utolsó 20 perce Manavian és Livingston bunyójával indult, mindkét játékos idő előtt mehetett zuhanyozni. Nem vesztett lendületéből Benoit Laporte csapata, a záró játékrészre Sofron és Sarauer helyet cserélt, előbbi a Maylan-Courchaine, utóbbi pedig a Kóger-Vas párossal alkotott támadótriót, ahogy a védőpárosok összetételén is változtatott az edzői stáb. Szembetűnő változást mutatott a csapat a kapura lövések számában is, a csapat játéka a szezonnyitó Klagenfurt elleni ötgólos vereség óta látványosan javult. A vezetőedző által a szezon előtt ígért letámadásos, sokat korcsolyázó taktika egyre jobban látszott a csapaton, ez nem csak a támadások mennyiségében, de minőségében is egyre jobban látszott. A harmadik harmad végén még emberelőnybe került csapatunk, Makowski pedig egy kékvonalas bombával biztosította be a győzelmet  (5-1).

A csapat eddig négy mérkőzésből három győzelemnél tart és mindhárom hazai találkozóját megnyerte.