Három ponttal távozott a Klagenfurt

• 2017.11.21. 21:39
A vendég együttes a második harmadban háromgólos előnyre tett szert, amit már nem tudtak megfordítani a fehérváriak.

2017.11.21 Kedd / 18:45
1:7
(1:1, 0:3, 0:3)
Nézőszám: 3 188
EC-KAC
SMETANA, FRIDRICH, KASPAR, KACEJ
Carruth (Rajna) - Harty, Vidmar, Koger, Hari, Erdely - Uotila, Manavian, Gilbert, Luttinen, Sarpatki - Stipsicz, Szabo, Lovecchio, Music, Vincze - Szabo, Szabo, Reisz, Szita
EC-KAC
Madlener (Duba) - Strong, Schumnig, Richter, Talbot, Rheault - Kapstad, Robar, Geier, Koch, Lundmark - Schnetzer, FISCHER, Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger - Kernberger, Harand, Brucker, Kreuzer
Gólszerzők: Luttinen ill. Lundmark, Geier, Rheault, Bischofberger, Strong, Bischofberger, Talbot
Kiállítások: 6 ill. 10

Nagy iramban kezdte a Klagenfurt a találkozót, az első percekben folyamatos nyomás alatt tartották a fehérvári védelmet, ám a hazaiak kiszakadtak a szorításból, és a harmadik percben már LoVecchio lövését kellett hárítania Madlenernek. Rheault dolgoztatta meg Carruthot, majd Koch próbálkozásánál is egy újabb bravúrra volt szükség a hálóőrtől. A hetedik percben Luttinen kapott korongot Gilberttől, így a finn támadó a kapu mögül fordulhatott rá a ketrecre, de az osztrákok kapusa kitűnően lezárta a bal alsó sarkot. LoVecchiot büntették két perccel a játékvezetők bottal akasztásért, így egy klagenfurti előny következhetett. A fór alatt több vendég próbálkozás után egy kapu előtti keveredésből Jamie Ludmark ütötte át a korongot a gólvonalon. (0-1) A tizenharmadik percben Reisszel szemben szabálytalankodott Fischer, így késleltetett kiállítás miatt hat fehérvári játékos tartózkodott a jégen, amikor Szabó Krisztián lövése csak a vasat találta el. Öt a négy ellen viszont már sikeresek voltak a hazaiak, Arttu Luttinen került helyzetbe, aki nem hibázott, és megszerezte csapata egyenlítő találatát. (1-1) Hat perc volt hátra a játékrészből, amikor Fischer távoli lövéseket hárította a sisakjával Carruth. Az utolsó perceket a fehérvári harmadban töltötték a csapatok, Koch előtt kínálkozott két lehetőség is, de a fehérvári védelem, valamint Carruth jól mozgott, és blokkolni tudták a klagenfurti próbálkozásokat, így ebben a harmadban újabb gól nem született.

Közepes tempóban kezdték a csapatok második játékrészt. A harmad első helyzete Lundmark nevéhez fűződött, azonban hiába lőtte meg óriási erővel a játékszert, az elkerülte a kaput. A huszonnegyedik percben Manavian is távolról próbálkozhatott, de csak a kapu oldalát érte a lövés, majd Gilbertet akasztotta Fischer, így fehérvári fór következett. Az előny alatt Luttinen járt közel a gólszerzéshez, majd Vincze és LoVecchio is megszerezhette volna a vezetést, de ezeket a helyzeteket sem sikerült értékesíteni. Kiegészülésük után kontrában indulhattak meg a piros-fehérek, Fischer adott munkát Carruthnak. Kreuzer kiállítása után újra előnyben állhattak fel a fehérváriak, de a Benoit Laporte vezette alakulat ezúttal sem tudott betalálni, sőt a harmad közepénél több klagenfurti próbálkozást is hárítania kellett a hazai kapusnak, majd sérüléséből nemrég visszaérkező Kógernek ítélték két percet a bírók magas bottal való játékért. Fél perc volt hátra a hátrányból, amikor Fischer távoli lövése pattant meg Stefan Geieren, ezzel újra a vendégekhez került az előny. (1-2) Alig néhány másodperc telt el a gól után, amikor Jonathan Rheault kettőre növelte a különbséget. (1-3) A negyvenhatodik percben Bischofbergert is a büntetőpadra küldték a játékvezetők, de a fórban Erdély és Gilbert próbálkozásai is kimaradtak, sőt a KAC kiegészülése után Harand passzolt a büntetéséből érkező Johannes Bischofbergernek, aki kilőtte a hosszút, (1-4) így háromgólos hátrányban várhatta az utolsó harmadot a Fehérvár.

Két perc telt el a harmadik játékrészből, amikor Hári passzolt a kapu mögül Erdélynek, aki tisztán lőhetett, de Madlener visszaért a lövésre. Hatékonyabb tudott lenni a Klagenfurt a másik oldalon, és a negyvennegyedik percben Steven Strong növelte tovább csapata előnyét. (1-5) Hárit is kiállították bottal akasztásért, és hiába cserélt kapust a vezetőedző, a hátrány utolsó másodperceiben Johannes Bischofberger távoli próbálkozása pattant be a vasról a jobb felsőbe. (1-6) Ezt követően Tablot két perces büntetésben részesült akadályozásért, és bár szépíthetett volna Erdély és Manavian, ez az előny is sikertelennek bizonyult. A harmad felénél Erdély és Hári játszottak össze, de a vendég kapus jobbnak bizonyult, majd Luttinen lövését hárította könnyedén. Rajnának is akadt dolga, hiszen Hundertpfund ziccerénél kellett bravúrosan védenie, azonban Jullian Tablot egy védelmi hibát kihasználva az ötvenötödik percben megszerezte csapata hetedik találatát. (1-7) Az utolsó percekben is klagenfurti fölény érvényesült, újabb gól viszont már nem született, így három ponttal térhetett haza a KAC Székesfehérvárról.