Három gólos vezetés sem volt elég

• 2015.10.24. 15:44
  • Kiss Csaba
A MAC Budapest vendégeként tekintélyes előnyt dolgozott ki a Fehérvár AV19, ám a hazaiak ezt ledolgozták, és hosszabbításban nyertek.

MAC Újbuda
Nagy (Györi) - Toth, Mogyorosi, Szigeti, Kreisz, Sebestyen - Sarcia, Erdelyi-Nagy, Löczi, Majoross, Kedves - Fejes, Seregely, Markovic, Djumic, Korchma - Gattyan, Heller, Szick
Szele (Pinczes) - Fürst, Vas, Madacsi, Nagy, Peter - Bognar, Erdely, Makovics, Czaszar, Vincze - Halasi, Kiss, Buzas, Rajz, Mihaly - Nemeth, Rigo
Gólszerzők: Kreisz, Majoross, Toth, Toth ill. Bognar, Peter, Vincze
Kiállítások: 12 ill. 14
Hazai mezőnyfölény jegyében telt az első harmad, a másodikban azonban - némi keménykedést követően - a mieink kezdtek előbb a játékkal foglalkozni, és Bognár emberelőnyös, majd Péter egyenlő létszámos góljával a játékrész hajrájában meglógtak (0-2), sőt, a dudaszó előtt pár másodperccel Vincze egy újabb fórt váltott gólra (0-3). A befejező húsz perc elején Kreisz révén visszajött a meccsbe a szünetben kapust cserélő MAC (1-3), de még az 57. percben is két gólos volt a vendégelőny. Ám Majoross találata felcsillantotta a hazai reményeket (2-3). A MAC lehozta kapusát, a húzás bevált, hiszen Tóth G. kiegyenlítette az állást 79 másodperccel a lefújás előtt (3-3). Következett a hosszabbítás, amelyet a lélektani előnyben levő hazaiak megnyertek, Tóth G. újabb góljával (4-3).

Mestermérleg, Kiss Dávid: Három sorral érkeztünk a mérkőzésre, de egyik játékosunk felszerelésproblémák miatt nem játszhatott, Madácsi Benedek pedig sajnálatos módon súlyos sérülést szenvedett a második harmadban. A nehézségek ellenére az ellenfélnél adódott egy kisebb "áramszünet" a második harmadban, és ezt kihasználva három gólt is szereztünk. Sajnos a folytatásban kiütközött az, hogy kevesen vagyunk, elfáradtunk, és a MAC előbb egyenlített, majd a hosszabbításban 3-3 ellen a győzelmet is megszerezték. Ennek ellenére büszke vagyok a játékosaimra, ma szívvel-lélekkel játszottak, és a szezon egyik legjobb játékát nyújtották. Van, hogy jó játékkal szenved vereséget egy csapat, ez a mai ilyen volt.