Győztes bemutatkozás az olimpiai selejtezőn

• 2016.02.11. 20:17
A telt házas válogatott mérkőzésen Magyarország igazolta a papírformát, és nagy gólkülönbséggel legyőzte Litvániát.

Magyarország - Litvánia 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Papp László Sportaréna, 9000 néző, vezette: Hocks, Ohlund, Aasum, Hofstatter.
Magyarország: Rajna - Kovács, Gőz, Szirányi, Stipsicz, Benk, Nagy K., Pozsgai, Kóger, Kiss D., Sofron, Vas J., Galló V., Bartalis, Banham, Vas M., Sarauer, Mestyán, Hári J., Nagy G., Vincze P.

Közepes iramban indult a mérkőzés, amelyen az első nagyobb helyzetet Litvánia alakította ki egy védelmi hibánkat követően. Az idő előrehaladtával levetkőzte kezdeti izgalmát a magyar válogatott, fokozatosan átvettük a játék irányítását. Bár szimpla és kettős fórt is kihagytunk, a szünet előtt összejött végre a gól. Az ihletett formában védő Armalis kapust elhagyta szerencséje, egy védése után saját kapujába terelte a játékszert. Öngól nincs a hokiban, így a hivatalos gólszerző Galló lett (1-0).

A második felvonásban sem emelkedett sokat a játék színvonala, meglehetősen eseménytelen mezőnyjáték folyt, magyar mezőnyfölénnyel. Egy kettős emberelőny felkínálta Litvánia számára az egyenlítést, de jó csapatmunkával átvészeltük ezt az időszakot. Kiegészülésünk után nem sokkal aztán megdupláztuk az előnyünket: Bartalis tört be a támadóharmadba a bal oldalon, lövése Hári elé pattant a kapusról, akinek nem volt nehéz dolga (2-0). Ez már megnyugtató előny volt, a közönség hangulatára nem is lehetett panasz, hosszú perceken át mexikói hullámzással szórakoztatták magukat, amikor a meccs kevésbé izgalmas szakasza nem kötötte le őket.

Jól kezdődött a harmadik harmad: Nomanovas kiállítása miatt emberelőnybe kerültünk, amit Frank Banham lézerpontosságú bombájával gólra is váltottunk (3-0). Felszabadultunk a nyomás alól, javult az összjátékunk. A szerencse is mellénk állt: Kiss Dániel, az előretörő védő jól helyezett lövésénél mellényúlt Armalis, és máris négy volt közte (4-0). A folytatásban újabb helyzeteket alakítottunk ki, de Armalis vezérletével helytállt a litván védelem.

A magyar válogatott a fő feladatot teljesítette, megnyerte a nyitómérkőzését a tornán, mégpedig magabiztos játékkal, kapott gól nélkül.