Győzelem büntetők után

• 2017.01.06. 21:45

Óriási küzdelemben, büntetőlövések után 3-2-re nyert a Fehérvár AV19 a Bolzano ellen. A négygólos harmadik harmad után a hosszabbításban nem találtak a kapuba a csapatok, a rávezetésekben pedig Kóger Dániel és a mindhárom bolzanoi kísérletet hárító Hetényi Zoltán döntöttek.

GRUMSEN, NIKOLIC, JENSEN, SCHAUER
Hetenyi (Rajna ) - Schiestel , Vernace , Szabo-Pal , Koger , Sofron - Owens , Manavian , Beauregard , Vas , Maylan - Sziranyi , Szaller , Orban , Sarauer , Bodo - Orban , Szabo , Reisz
Smith (Melichercik ) - Egger , Oberdörfer , Vallerand , Metropolit , Palmieri - Glenn , Everson , Reid , Oleksuk , Frigo - Seymour , Glira , Frank , Root , Insam - Gellert , Luoma , Kearney , Bernard , Gander
Gólszerzők: Bodo, Manavian, Koger ill. Gander , Vallerand
Kiállítások: 6 ill. 12
Péntekre Szabó Dániel, Erdély Csanád és Sárpátki Tamás is megbetegedett, míg Kocsis Ferenc és Vincze Péter a Fehérvári Titánokkal tartott a Ferencváros elleni találkozóra, így alaposan felforgatott összeállításban kezdte a Bolzano elleni mérkőzést Benoit Laporte együttese. Az első komolyabb helyzetekre a 7. percig kellett várni Manavian a kék vonalról, takarásból eleresztett lövését védte Melichercik, majd Vas tört be középre, a kapus azonban ismét a helyén volt. A harmad felénél Glenn lőtte ki a korongot a nézőtérre, jöhetett az első hazai emberelőny. Egy perc elteltével sikerült felállni a támadóharmadban, jöttek is a Manavian-lövések, de a legveszélyesebb szituáció akkor alakult ki, amikor a francia hátvéd okosan passzt választott egy csel után, ám felszedték az ütőket a tiroliak a kapu előtt. Nagy volt a forgalom a vendégek térfelén kiegészülésük után is, majd a 15. percben Kearney kiállítása miatt ismét 5 a 4 ellen támadhatott a Fehérvár. Ezúttal gyorsabban felálltak a hazaiak, Sofron próbálkozását a kapus, Maylenét a vas hárította. Ezt a hátrányt is kivédekezte a Bolzano és kijjebb is jöttek Tom Pokel tanítványai, Hetényit Metropolit tesztelte. A játékrész végén Manavian passzába Vas szúrt bele, de ez is elakadt Melichercikben, így maradt a 0-0 a játékrész végére.
Óriási helyzet maradt ki a második etap elején. Egy palánkról visszajövő korongot a kapu előtt Szabó Krisztián húzott rá azonnal, már a szlovák hálóőr mögött járt a játékszer, de bolzanoi védők tisztázni tudtak. A 25. percben az éppen cserére igyekvő Sarauer még egy remek passzal szolgálta ki Schiestelt, aki a két bedobókör között lépett ki, a bal felsőt nézte ki magának, de centiket tévedett, így a vasról vágódott ki a pakk. Kearney Szallert lökte a palánkra a sarokban, jöhetett a harmadik fehérvári fór, de ez sem hozott gólt. A letelte után azonban ismét ngay lehetőség maradt ki, Szabó Bence lőtt vissza egy kipattanót, Melichercik lábvédője alatt állt meg a korong. Továbbra is hevesebbek maradtak a vendégek a kelleténél, még a harmad felének letelte előtt Metropolitot látta szabálytalannak a Grumsen-Nikolic bírópáros, újabb előny következett. Oleksuk azonban kilépett, Hetényi óriási bravúrral, mamuttal védte a ziccert. A negyedik emberelőny sem hozott eredményt, sőt ismét egyedül mehetett Hetényi kapuja felé egy bolzanoi, ezúttal Root, de mellé lőtt. Maylan kapta az este első hazai kiállítását, ám sikerült kivédekezni a hátrányt, a büntetőpadról visszatérő kanadai pedig helyzetbe is került, Melichercik kitolta a lövését. Az utolsó másodpercben Vallerand éles szögből, közelről próbálkozott, de fonákemelését Hetényi lekapta, 40 perc alatt sem született tehát gól.
A harmadik harmadban viszont 1:45 másodperc alatt igen, méghozzá hazai találat. Owens okosan a kapu mellé, a palánkra lőtte a korongot laposan, a visszapattanót Orban pöccintette vissza, majd Chris Bodo passzolta a kapuba. (1-0) Fél perc múlva Maylan tette középre a játékszert, Vas beleszúrt, Melichercik védett bravúrral, majd a lecsorgóra érkező Maylan kísérletét is hárította. Nem sokkal később Seymour emelte túl magasra a botját, ötödször próbálkozhatott létszámfölényben a Fehérvár. Bodo nagyszerű átadása után Vas centikkel tette el a kapu mellett, de kiegészülő „Rókák” pedig Gellen révén veszélyeztettek, Hetényi magabiztosan „nyelte el” a középről érkező lövést. Reisz jutott a kiállítás sorsára a 48. percben, Reid, majd Luoma kísérletét védte a magyar hálóőr, és bár kiegészült a hazai együttes, maradt támadásban a Bolzano. Gellert lőtt a kék vonalról, Markus Gander pedig jól tette bele az ütőjét a korongba, ezzel becsapva Hetényit. (1-1) Az egyenlítés után átvette az irányítást a tiroli csapat, többször kellett mentenie a fehérvári kapusnaká, Az 53. percben azonban már ő is tehetetlen volt. Metropolit hozta el a bulit, a mellette álló Marc-Olivier Vallerand pedig kapásból felvarrta a bal felsőbe a pakkot. (1-2) Hat perccel a játékrész vége előtt Gandert szórták ki a játékvezetők, a szurkolók pedig elképesztő buzdításba kezdtek, érezték, hogy kulcsfontosságú lehet ez az előny. Ez pedig Melicherciket biztosan megzavarta. Manavian egy már elveszettnek hitt korongot a kék vonal magasságából tett vissza, megpattant egy védő ütőjén, majd a szlovák kapus kezei alatt pedig a hálóba gurult. (2-2) Aztán javította hibáját Vas közeli lövésénél, Hetényi pedig Eggert emelését húzta le. Fél perccel a vége előtt ismét Vas-Melcihercik párharc következett, ezúttal is utóbbi sikerével, így jöhetett a hosszabbítás.
Két Maylan- és egy Insam-helyzetet hozott az első négy perc, majd a játékvezetők úgy látták, hogy elcserélték magukat a fehérváriak, így a 4 a 3 ellen támadhattak a tiroliak. Metropolit passzába Palmieri szúrt bele, de Hetényi biztosan védett. Ennél többre nem jutottak a vendégek, az utolsó fél percben már hárman-hárman maradtak a csapatok, gól azonban nem esett, a büntetőkre maradt a döntés.
Vallerand fölé, Beauregard Melichercik lepkésébe lőtt. Reid kísérletét védte Hetényi, majd Kóger higgadtan a jobb alsóba helyezett. Bernard rávezetését Hetényi mamuttal kitolta, így 3-2-re nyert a Fehérvár és két pontot itthon tartott a Bolzano ellen. A gárda így továbbra is 9. helyen áll a tabellán.