Győzelem az első napon

• 2017.09.01. 22:58
A Fehérvár AV19 nagy küzdelemben győzte le a Lausitzer Füchse együttesét az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első napján.

Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna / Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna -
2017.09.01 Péntek / 19:15
3:2
(2-0, 0-2, 1-0)
Nézőszám: 1 966
Lausitzer Füchse
Rajna (Kornakker) - Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, Gilbert - Stipsicz, Vidmar, LoVecchio, Music, Luttinen - Szabó D, Harty, Reisz, Szabó K., Szita - Szirányi, Kocsis, Sárpátki, Vincze
Kessler (Franzreb) - Geiseler, Boiarchinov, Jahnke, Adam, Neuert, Stöber, Hoffmann, Tegkaev, Kania, Bar, Penc, Eriksson, Lennartsson, Nagele, Mund, Schmidt, Owens, Bodó, Götz, Warttig
Gólszerzők: Uotila (2), Gilbert ill. Götz, Lennartsson
Kiállítások: 24 ill. 14

Jól kezdte az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna első mérkőzését a Fehérvár AV19 a DEL2-ben érdekelt Lausitzer Füchse ellen. Olivier Latendresse kisebb sérülése miatt nem lehetett ott a jégen a társakkal, az orvosi stáb elővigyázatosságból döntött a támadó pihentetése mellett, így helyén a juniorkorú Szita Donát kapott lehetőséget. Csapatunk sorra alakította ki a helyzeteket az első percekben, a próbálkozások pedig már a harmadik percben góllá értek, Juha Uotila talált be emberelőnyben (1-0). Újabb előnyhöz jutott csapatunk, de nem sikerült kihasználni. A harmad felénél már két gól volt együttesünk előnye, egy újabb előnyből újra Juha Uotila bombázott a kapuba (2-0). A harmad második felében sem változott a játék képe, Kógerék folyamatos nyomás alatt tartották Hannu Järvenpää csapatának kapuját. A lefújás előtt Jyrkkiö kapott egy ütést az alkarjára, védőnk pedig már nem tudta folytatni a játékot.

A második játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott, a németek Chris Bodoval és Chris Owenssel a soraikban egyre többször jutottak el Rajna kapujáig, a tavaly a Fehérvári Titánokban szereplő Kyle Just azonban nem tartott a csapattal. A harmad derekán Szirányi kiállítása nehezítette a gárda dolgát, Stipsicz mentett a kapu torkából, majd a kiegészülés után az első vendéggól is megszületett, Thomas Götz vágott a kapuba egy keresztpasszt (2-1). A gól után egyre aktívabbá váltak a vendégek, az első komolyabb helyzetet pedig értékesítették is, másfél perccel a harmad vége előtt Viktor Lennartsson lőtt középről egy szépen kijátszott akció után Rajna válla fölé (2-2). A Kocsis-Sárpátki-Vincze sor forgatott a harmad végén, Kocsis többször is közel járt a gólszerzéshez, de végül maradt a döntetlen.

A záró játékrész elején újra magára talált a Fehérvár AV19 és folytatták az első harmadban látott határozott játékot. Rajnának kevés dolga akadt az első percekben, Gilbert pedig egy fonákkal visszatett koronggal újra megszerezte a vezetést a 45. percben (3-2). A következő percek izgalmait Harty és Schmidt ökölpárbaja hozta, Gilbert magasbotja után pedig az összes felet 2+2 percre büntették a játékvezetők. Bär veszélyeztetett az előnyben a kapu előtt, a kavarodásból pedig Rajna jött ki jobban, aki többször is magabiztosan hárított. A vendégek percei következtek, kapusunk védéseire volt szükség az egygólos vezetés megőrzéséhez. Már egyenlő létszámnál Szirányi lőtt messziről, a kapu előtt pedig Vincze érhetett volna bele a korongba, de a vendégek kapusa védett. 5 perccel a vége előtt újra emberhátrányba került együttesünk, de ebből a fórból nem tudtak veszélyeztetni a vendégek. Másfél perccel a vége előtt időt kért Järvenpää mester, majd kapusát is lehozta, így hat emberrel támadhattak Bodóék. Izgalmas utolsó percet láthatott a mintegy kétezer fehérvári, többször is nagyot kellett mentenie védelmünknek. Benoit Laporte is élt az időkérési lehetőséggel fél perccel a lefújás előtt, több lövéshez pedig már nem jutottak a vendégek, így csapatunk megszerezte az első győzelmét az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán.

Mestermérleg, Benoit Laporte: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, aztán a második harmadban kicsit leengedtünk, és nem ment jól a játék. A harmadik játékrészre összeszedtük magunk, és meg tudtuk nyerni a mérkőzést, csakúgy, mint az utóbbi két meccsen. Nagyon fontos az, hogy végül győzni tudtunk, hiszen ez mentálisan pozitív hatással van a csapatra. Az emberelőnyös játékunk is sokat fejlődött, mivel a játékosaink nagyon jól mozogtak a kapu előtt. Sokat dolgoztunk ezen, és örülök, hogy sikerrel tudtunk járni. Erdély Csanád nagyon jó munkát végzett, így a kapus nem látta jól a korongot, ami nagy segítség volt. Tudjuk, hogy holnap sokkal jobban kell játszanunk ennél, hiszen egy erős csapattal játszunk a saját ligánkból.

Mestermérleg, Robert Hoffmann: Úgy gondolom, hogy jól ment a csapatunknak. Az első harmad nehéz volt, nyomás alatt tartott minket az ellenfél, de aztán megtaláltuk a módját, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Nem volt nagy különbség a két csapat között, talán annyi, hogy a Fehérvár már készen állt a meccsre az első harmadban, mi pedig még nem.